HD Jesenice – HK Celje

19 – 1

(6:0,5:0,8:1)

034

Gibanje rezultata: 1:0 do 14:0 HD Jesnice (2′,4′,10′,11′,13′,18′,26′,29′,31′,32′,35′,45′,46′(PP1),49′),  14:1 HK Celje 51′ , 15:1 do 19:1  HD Jesenice (52′,53′,54′,56′ in 60′(SH1))

Streli na gol: HD Jesenice   63 (19,23,21),  HK Celje   13 (6,5,2)
Kazni: HD Jesenice   4 (-,2,2), HK Celje  6 (2,-,4)

HD Jesenice: 1 Panjtar  (GK), 25 Škrjanc (GK), 5 Škof, 10 Podlipnik, 24 Dolinar, 13 Kobal, 19 Török (C), 9 Potočar, 4 Fartek, 12 Gasar, 23 Slivnik, 11 Dobravec, 18 Langus, 22 Miklič, 17 Čufer, 7 Rijavec, 3 Verdnik, 8 Baloh, 15 Svetlin
Trener:Luka POGAČNIK

HK Celje: 65 Skale (GK), 13 Kukovič (C), 87 Furman, 8 Škerjanc Podergajs, 19 Omerzu, 49 Čerenjak, 69 Blazinšek, 82 Lipar, 50 Črepinšek, 31 Pogačar, 3 Valentič, 63 Podrekar, 22 Jere, 34 Beričič
Trener: Jure Gajšek

Sodnika:  Anže Bergant in Uroš Franc

073

Kaj zapisati ob tekmi dveh tako izrazito neenakovrednih ekip? Že v drugi minuti se je začelo polnjenje gostujoče mreže. V začetku sicer ni kazalo, da bo razlika po 60 odigranih minutah tako velika; drugi gol za domače je resda padel v četrti minuti, vendar pa nato vse do desete minute nove spremembe na semaforju ni bilo. Res pa je tudi, da sta potem padla dva zadetka v gostujočo mrežo še v enajsti in trinajsti minuti tekme. V petnajsti minuti tekme je prišlo do prve izključitve, zaradi spotikanja pa je bil sicer izključen eden od gostujočih hokejistov. Domači igre z igralcem več niso izkoristili, so pa zato goste utrudili do te mere, da so le-ti še šesti zadetek prejeli pol minute po tistem, ko sta moštvi spet nastopali vsaka s po petimi igralci. Že po prvi tretjini je bil tako zmagovalec odločen, a …

085

… železarji tudi v drugem delu tekme v svoji vnemi niso popustili. Prvih pet minut druge tretjine igre so Celjani sicer svojo mrežo ohranili nedotaknjeno. Sledila sta sedmi in osmi zadetek Jesenic v 26. in 29. minuti. V trideseti je mesto med vratnicama domačega gola nepremagani Gašper PANJTAR prepustil Nejcu ŠKRJANCu. Dvajset sekund kasneje so domači zadeli že devetič, še petnajst sekund kasneje pa še desetič na tekmi. Enajstič so utrujenega gostujočega vratarja železarji premagali v 35. minuti in s tem v strelskem smislu drugo tretjino tudi zaključili. Tik pred drugim piskom sirene so si domači zaradi nepravilne menjave prislužili tudi svojo prvo malo kazen na tekmi.

096

V zadnji tretjini se je rezultat na semaforju spremenil še največkrat. Najprej je bilo seveda potrebno ubraniti še preostali čas kazni iz druge tretjine, kar je domačim tudi brez težav uspelo. V strelskem smislu so rdeči svoje delo nadaljevali v 45. minuti, ko so zadeli dvanajstič. Sledila je kazen gostom zaradi udarca s palico, domači pa so v powerplayu dosegli trinajsti gol po minuti in 16 sekundah igre. Štirinajsti gol je sledil v 49. minuti tekme, potem pa so edinkrat na tekmi zadeli tudi gostje – Škrjanca so premagali v 51. minuti. Za “kazen” so v naslednjih treh minutah prejeli petnajsti, šestnajsti in sedemnajsti pak v svojo mrežo. Osemnajsti gol je domači kapetan dosegel v 56. minuti tekme.Nekaj sekund po zadetku je sledila kazen za goste, a so jo Celjani ubranili brez dodatne rezultatske škode. 62 sekund pred koncem tekme je do nove izključitve prišlo tudi na domači strani, vse skupaj pa se je končalo s shorthanded golom pol minute pred zaključnim piskom sirene.

107

Peščica gledalcev je ob koncu zasluženo zaploskala gostom za vloženi trud, domačim pa seveda za resen pristop in visoko zmago.