DP mlajših dečkov

HD Jesenice – HK Triglav
7 – 1

(1:0,3:0,3:1)

Gibanje rezultata: 1:0 HD Jesenice 10′, 2:0 HD Jesenice 20′, 3:0 HD Jesenice 27′, 4:0 HD Jesenice 30′, 5:0 HD Jesenice 35′ PP1, 5:1 HK Triglav 37′, 6:1 HD Jesenice 37′, 7:1 HD Jesenice 40′

Kazenske minute: HD Jesenice 4 (0,0,4); HK Triglav 4 (0,2,2)
Streli na gol: HD Jesenice 37 (12,12,13); HK Triglav 18 (3,4,11)

HD Jesenice: Panjtar (GK), Škrjanc (GK), Škof, Mohorč, Verdnik, Potočar, Kobal, Podlipnik, Fartek, Török (C), Slivnik, Baloh, Miklič, Gasar, Rijavec, Dobravec, Svetlin, Junež, Čufer
Trener: Gaber KLINAR, teh. vodja: Boštjan Potočar

HK Triglav: Jeler Remškar (GK), Ovsenik (GK), Udir (C), Baškarad, Burgar, Jelar, Lombar Mravlje, Janežič, Stare, Pavlovič, Kleindienst, Rutar, Klemenčič, Gradišek, Kepic, Jan
Trener: Domen Jemec, teh. vodja Dušan Mravlje

Sodnika: Gaber Črv, Robert Bohinc

P3140173

Mlajši dečki so pristavili nov kamenček v mozaik naslova državnih prvakov v svoji kategoriji. Od prve minute so krenili v napad, vendar je potrebno dodati, da so se Kranjčani organizirano in dobro branili. Igra je večinoma potekala v obrambni tretjini gostov, ki pa so pred, okrog in za svojim golom postavili pravi obrambni zid. Pravzaprav jih je s svojo igro v to prisilila rdeča četa. Triglavani so redko prišli čez rdečo črto, ki označuje polovico igrišča, v nekaj redkih napadih pa je bilo vseeno treba dobro paziti, da ne bi dosegli gola. Edini gol v tem delu igre je sicer kakih 50 gledalcev videlo v začetku 10. minute, ko so fantje iz drugega napada po obleganju gostujočih vrat pak le nekako spravili čez golovo črto. V prvi tretjini si nobena ekipa ni prislužila kake kazni. Razmerje v strelih: 12:3 za domače.

P3140150

Domači so krenili še bolj odločno v drugi del. Drugi gol so dosegli fantje iz tretjega napada po sijajni solo akciji enega od domačih v 20. minuti. Goli tretjega napada so redki, zato je bilo iskreno veselje celotne ekipe ob doseženem zadetku seveda toliko večje. Gostje so si v 22. minuti prislužili prvo malo kazen zaradi držanja, a domači niso uspeli doseči zadetka ob igri z igralcem več. Kot zanimivost naj povemo, da si je malo kazen pri gostih prislužil Lan Jan, sin Iva Jana, ki ga seveda bralcem ni potrebno posebej predstavljati. Ivo je bil tudi sicer prisoten na tekmi, morda pa je med malimi železarji iskal okrepitve za člansko moštvo Olimpije ☺. Šalo na stran, v 27. minuti so vodstvo povišali ponovno fantje iz drugega napada.  V 30. minuti pa je po samostojni akciji zadel še center prvega napada in razliko med moštvoma povišal na štiri gole razlike. 4:0 je bil tudi izid po dveh tretjinah tekme. V drugem delu si domači ponovno niso prislužili nobene kazni. Razmerje v strelih v tem delu ponovno priča o premoči železarčkov – 12:4.

P3140130

V tretjem delu igre sta med vratnici stopila oba druga vratarja ekip. Jeseniško mrežo je dotlej ohranil nedotaknjeno Gašper PANJTAR, zamenjal pa ga je Nejc Škrjanc. Gostje so se v zadnji del pognali z nekaj več napadalnimi ambicijami, a jim tudi domači niso ostali dolžni, tako da smo gledali kar zanimivo tekmo, polno drsanja, podaj in strelov. Novo malo kazen, tokrat zaradi spotikanja, so si gostje prislužili v 33. minuti. Ob tem so v nadaljevanju storili še nov prekršek, Nejc Škrjanc je zapustil ledeno ploskev, domači pa so ob igri šestih proti štirim dosegli  še svoj peti zadetek; ponovno je zanj poskrbel drugi napad. V 36. minuti so svoj prvi – in kot se je kasneje izkazalo tudi edini – zadetek na tekmi dosegli Triglavani. Tekma je bila v tistem trenutku seveda že odločena, nekoliko jezni domači pa so po samo enajstih sekundah razliko ponovno popravili na 5 golov, zadel je prvi napad. Sledila je mala kazen zaradi zadrževanja na domači strani, Škrjanc in fantje pred njim pa so manjko igralca na ledeni ploskvi suvereno ubranili. V 40. minuti je še za sedmi domači gol poskrbel drugi napad. Še ena mala kazen na domači strani v prihodnjih minutah ni ničesar spremenila in domači so se lahko veselili visoke zmage. Razmerje v strelih v zadnji tretjini: 13:11 za Jesenice.