DP kadetov

HD Jesenice – KHL Zagreb

12 – 0

(8:0,1:0,3:0)

1:0 SVETINA (Brglez, Sodja) 2′, 2:0 KLOFUTAR (Šturm) 5′, 3:0 KLOFUTAR (Sodja, Svetina) 5′, 4:0 STOJAN (Klofutar, Sodja) PP1 10′, 5:0 SVETINA (Sodja) 13′, 6:0 SVETINA (Sodja, Brglez) 13′, 7:0 SERŠEN (Brun Rauh, Šturm) 16′, SMOLEJ (Homan, Pivk) PP1 20′, 9:0 SODJA (Klofutar, Stojan) 21′, 10:0 BRGLEZ (Svetina, Sodja) 41′, 11:0 SVETINA (Sodja, Stojan) 55′, 12:0 ŠABANOVIĆ 59′

Streli na gol: HD Jesenice 55 (20,15,20), KHL Zagreb 8 (4,3,1)
Kazni: HD Jesenice 129 (0,129,0), KHL Zagreb 131 (4,127,0)

HD Jesenice: 1-Legat (GK)25-Pelko (GK), 16-Brus, 8-Urukalo, 24-Šturm, 12-Sršen (C), 15-Brun Rauh, 13-Stojan, 18-Klofutar,  11-Brglez, 22-Svetina, 23-Sodja, 5-Pivač, 4-Šabanović, 21-Korošec, 14-Pretnar, 7-Mravlje, 3-Nastran, 6-Smolej, 10-Homan, 9-Krmelj, 17-Pivk,

KHL Zagreb: Slivnjak (GK), Polonijo, Crnec (C), Ličina, Selitaj, Štajcar, Babić, Lukać, Katarin, Dadić, Begić, Kontek, Vicković
Trener: Lubomir Pichonsky

Podmežaklo je znova gostovala ena od zagrebških ekip. Take tekme sicer prav gotovo koristijo hrvaškim predstavnikom, saj le igranje z močnejšimi nasprotniki pomeni možnost za napredovanje. Koliko napredovanja so od tekme odnesli varovanci trenerja Aleša Sodje, je sicer stvar debate, prav gotovo pa je šlo za dober trening.
Že v drugi minuti se je zagrebška mreža zatresla prvič – po predhodnih podajah Brgleza in Sodje je zadel Erik SVETINA. V peti minuti je v razmaki 16 sekund z modre črte dvakrat zadel Tine KLOFUTAR, prvič po podaji Šturma, drugič pa po podajah Sodje in Svetine. V 10.minuti je prišlo do prve izključitve na tekmi, domači pa so potrebovali vsega 25 sekund, da so rezultat povišali na 4:0 – zadel je Nejc STOJAN, podajalca pa sta bila Klofutar in Sodja. V 13.minuti je – podobno kot nekaj minut prej Klofutar – storil SVETINA, saj je dvakrat zadel v razmaku 22 sekund. Pri petem domačem golu mu je asistiral Sodja, pri šestem pa poleg omenjenega še Brglez. Na 7:0 je v 16.minuti po podajah Bruna Rauha in Šturma povišal Gašper SERŠEN. V začetku 19.minute so si gostje prislužili novo malo kazen, ki so jo v povišanje vodstva za železarje le 17 sekund pred koncem tretjine spremenili Homan, Pivk (podajalca) in Matevž SMOLEJ (strelec). V prvi tretjini so gostje sicer sprožili 4 strele proti domačim vratom, domači pa so povprečno streljali v okvir gostujočih vrat enkrat na minuto.

Druga tretjina je bila rezultatsko manj razburljiva, se je pa na ledeni ploskvi dogajalo dosti drugega. Najprej so za povišanje vodstva že v prvi minuti nadaljevanja poskrbeli Jak SODJA (strelec), ter Klofutar in Stojan (podajalca). Nadaljevalo se je v 22.minuti z nepravilnim naletom s palico enega od gostov, vendar pa v powerplayu domači niso dosegli desetega zadetka. Domači so še naprej streljali z vseh položajev, a prav točno njihove merilne naprave niso bile umerjene. V 31.minuti si je malo kazen zaradi spotikanja prislužil Šabanović na domači strani, gostje pa ob prednosti igralca več niso bili posebej nevarni. V 36.minuti so gledalci videli pravi masovni pretep. Najprej se je zaiskrilo med Žigom Urukalom in enim od gostov, kaj kmalu pa so pesti pele vsepovprek. Domači so si v pretepu prislužili 125 minut kazni in ostali brez Urukala, Šturma, Bruna Rauha, Brusa in Seršena, ki so tekmo predčasno končali. Podobno se je godilo gostom, saj so ostali brez petih igralcev. Zaradi tega so bili v nadaljevanju primorani igrati s samo eno menjavo, saj jih je na Jesenice pripotovalo le 12 (11 igralcev in en vratar). Kakorkoli, naslednji dve minuti so gostje imeli igralca več, a se v rezultatskem smislu ni spremenilo nič. 9:0 je ostalo do konca druge tretjine, domači pa so v tem delu tekme sprožili 15 strelov, ter jih gostom dopustili le 3.

V zadnji tretjini so se gostje le branili, saj igra s šestimi igralci česa drugega niti ne dopušča. Nik BRGLEZ je že po 29 sekundah povišal rezultat na 10:0 (podala sta mu Svetina in Sodja). V nadaljevanju se vse do 55.minute rezultat ni spremenil, saj so gostje preprosto zgostili svoja telesa pred svojim vratarjem in pak enostavno “ni šel skozi”. Domači so sicer ves čas napadali. V 55.minuti je torej svoj četrti gol na tekmi dosegel SVETINA (podala sta mu Sodja in Stojan). Minuto dvajset pred koncem je še za zadnji gol na tekmi poskrbel s samostojnim prodorom Šabanović.