Gledalcev: ni podatka

HK Slavija Jr. – HD Jesenice

8 – 3

(0:2,3:1,5:0)

Gibanje rezultata: 0:1 HD Jesenice 5′, 0:2 HD Jesenice 14′, 1:2 HK Slavija Jr. 16′, 2:2 HK Slavija Jr. 19′, 3:2 HK Slavija Jr. PP2 22′, 3:3 HD Jesenice 29′, 4:3 HK Slavija Jr. 35′, 5:3 HK Slavija Jr. SH1 40′, 6:3 HK Slavija Jr. 42′, 7:3 HK Slavija Jr. 44′, 8:3 HK Slavija Jr. 45′

Streli na gol: HK Slavija Jr. 27 (6,7,14), HD Jesenice   22 (9,5,7)
Kazni: HK Slavija Jr. 6 (2,2,2), HD Jesenice  8 (2,4,2)

HK Slavija Jr.:  1 Babnik (GK), 2 Tomažič (GK), 18 Šiftar (C), 5 Pečnik, 14 Beričič, 10 Bizjak, 11 Špari Leben, 23 Marc, 13 Bitenc, 12 Klemenčič, 22 Škerjanec, 16 Janežič, 19 Stele, 7 Predalič, 56 Turšič Sečkar, 9 Pezdir, 17 Ilovar, 25 Petrovič
Trener: Robert Pesjak

HD Jesenice: 1 Avsenek (GK), 25 Matkovič (GK), 13 Langus (C), 5 Bergelj, 20 Rep, 5 Korošec, 19 Grašič, 11 Sintič, 8 Vidic, 18 Kaltak, 15 Gavljak, 21 Adrović , 14 Glavič, 22 Šmid, 10 Krupenko, 4 Jan, 9 Seršen
Trener: Gaber Klinar

Sodnika: Nejc Japelj, Gregor Režek

Dolgo je potoval zapisnik od Zaloga do Jesenic, pa zato krajša reportaža s tekme nekoliko kasneje, kakor je to na naši spletni strani običajno. Kakorkoli pač že, potrebno je povedati, da so se mlajši dečki pogumno spustili v boj za točke v predmestju slovenskega glavnega mesta. Domači hokejisti pa, po drugi strani, so si tudi želeli pokazati kdo je gospodar zaloške ledenice. Odločen nastop domačih je železarčkom prinesel številčno prednost že v 27 sekundi tekme. Dve minuti powerplaya prednosti nista prinesli, sta pa Jeseničane prepričali, da se z domačini lahko enakovredno kosajo. Ob koncu pete minute tekme se je zadeva prvič na tekmi spremenila tudi na semaforju, saj so naši fantje (in dekle) zasluženo povedli. Sredi desete minute je bil zaradi spotikanja izključen tudi prvi Jeseničan, a se tudi powerplay domačih ni izšel po njihovih željah (torej z izenačenjem). Obramba železarjev je namreč uspešno prestala vse poizkuse domačih, da bi izenačili. Dobra igra v nadaljevanju je Jeseničanom prinesla podvojitev vodstva v štirinajsti minuti in nič ni kazalo na to, kar se je imelo zgoditi kasneje. Domači so v prvih petnajstih minutah zbranost Gregorja AVSENEKa preizkusili s šestimi streli v okvir njegovih vrat. Železarji so v uvodni tretjini streljali devetkrat.

Sekundo pred iztekom prve minute v drugi tretjini so domači znižali rezultat na 1:2. Po samostojnem prodoru enega od domačih, so v 19. minuti rezultat tudi izenačili. V 21. in 22. minuti sta si sledili dve jeseniški izključitvi – najprej zaradi udarca s kolenom potem pa še zaradi udarca s komolcem. Domači so seveda ponujeno priložnost izkoristili in ob dveh igralcih več po samo 14 sekundah prvič na tekmi povedli. Zaradi udarca s palico je bil v 27. minuti izključen tudi eden od domačih hokejistov. Jeseničani so poizkušali na vso silo izenačiti, uspelo pa jim je prav v trenutku, ko se je izključenemu domačemu hokejistu kazen iztekla. V zadnji minuti in pol druge tretjine do spremembe rezultata več ni prišlo, tako da sta moštvi na drugi (krajši) odmor odšli rezultatsko poravnani. Domači so v tem delu igre sprožili proti jeseniškemu vratarju sedem strelov, Jeseničani pa proti vratom domačega čuvaja mreže le pet.

V zadnji tretjini sta se moštvi torej spopadli za zmago. Začelo se je s šokom za moštvo s prelepe Gorenjske, saj so domači hokejisti povedli s 4:3 že po 36 sekundah nadaljevanja. V 34. minuti so nato zaradi spotikanja ostali za dve minuti še brez enega igralca, a je obramba pritisk domačih v naslednjih dveh minutah uspešno nevtralizirala. Žarek upanja je za železarje posijal v 40. minuti, ko je bil zaradi nepravilnega oviranja izključen eden od domačih igralcev. A je (žarek) zasijal le za kratko, saj so igralci Slavije 23 sekund kasneje dosegli celo gol z igralcem manj in tako povedli s 5:3. Od tistega trenutka naprej za goste ni bilo več rezultatskega povratka v tekmo. Žal tudi igralnega ne, saj je igra Jeseničanov povsem razpadla. Domači so tako šesti gol dosegli v 42. minuti, sedmega pa v 44. Da bi bila mera polna, je Slavija Jr. dosegla še osmi gol pičlih 24 sekund pred iztekom igralnega časa. Domačim lahko za vztrajnost le čestitamo, železarji pa bodo morali poizkati pot iz vse prevečkrat ponavljajočega vzorca vodstvo-popuščanje-koncentracije-poraz. Če pustimo neugoden rezultat ob strani, pa je takale tekma seveda izvrstna učna ura za mlade hokejiste. Razmerje strelov v zadnji tretjini – 14:7 za domače.

Gaber KLINAR, trener mlajših dečkov:
“Po dobro odigrani prvi tretjini in dobro izkoriščenih priložnostih, smo v drugo tretjino šli premalo odločno in pustili preveč prostora nasprotniku, ki je to hitro unovčil. Uspeli smo še izenačiti na 3:3, potem pa je sledil popoln razpad sistema v zadnji tretjini. Veliko razmišljam o tem, kaj storiti, morali bomo najti neke rešitve, saj se nam podobno dogaja prevečkrat.”