IHL U18
HK Olimpija vs HD Jesenice   7 – 3 (1;1,1:0,5:2)

V svoji deveti tekmi v Internacionalni ligi so mladinci Jesenic doživeli prvi poraz. Njihov krvnik so bili tradicionalni rivali iz Tivolija. Oslabljena četa Aleša SODJE je v Ljubljano pripotovala brez že dlje časa odsotnega in počasi okrevajočega Matica Nastrana. Manjkal je tudi Matic Mravlje, ki je na nedeljski tekmi proti Crveni zvezdi dobil hujši pretres možganov in bo predvidoma z ledenih ploskev odsoten dlje časa. Prav tako so iz različnih razlogov manjkali še Nace Mašič, Domen Lukan in Matjaž Finžgar. Vse to se v samem začetku ni poznalo, saj je že po dveh minutah v power playu udaril Žiga DEŽMAN in Železarji so povedli (0:1). Manj uspešni so bili belo-rdeči med 10. in 12. minuto, ko so 1:48 časa igrali celo z dvema igralcema več, a jim svojega vodstva ni uspelo podvojiti. Kazen v obliki izenačenja za domače je prišla v 14. minuti. Edini gol v drugi tretjini so dosegli domači v 28. minuti v situaciji, ko so Železarji igrali z dvema igralcema manj, saj sta bila istočasno izključena Homan in Fartek (2:1). Pričakovati je bilo pritisk Jesenic v zadnji tretjini in res so naši fantje – po še tretji izključitvi Ilića na tekmi – v 43. minuti znova zadeli v power playu. Od blizu je efektno zadel Grega POGAČAR (2:2). V nadaljevanju Železarji niso odigrali po željah trenerja. Olimpija je z goloma v 47. in 51. minuti ušla na dva zadetka razlike (4:2), nekaj upanja našim fantom pa je vlil gol Ahmeta JAKUPOVIĆa v 54. minuti (4:3). Takoj nato je sledila izključitev na jeseniški strani, namesto pritiska za izenačenje pa so naši fantje v 56. minuti ob igralcu manj prejeli še peti zadetek (5:3). Minuto in pol pred koncem je trener z ledu poklical vratarja Nejca ŽAGARja in v nadaljevanju izkoristil še time out. Nič ni pomagalo, saj ekipa Železarjev preprosto ni bila na pravem nivoju, domači pa so 15 sekund kasneje poslali pak v prazno jeseniško mrežo (6:3). Potolčeni četi izpod Mežakle je Olimpija zabila še zadnji žebelj v krsto pičlih 20 sekund pred koncem tekme (7:3). Prvi poraz v aktualni sezoni prav gotovo ni tragičen, saj ekipa še vedno ostaja na prvem mestu prvenstvene razpredelnice. Je pa prišel ob pravem času, da bo trener SODJA znal potegniti iz vsega skupaj ustrezne zaključke in ekipo znova spraviti na primeren nivo.