1.2.2019 – 8.2.2019
V akciji so bile ekipe U8 in U10 na turnirju Happy Hockey Days v Sarajevu, U12, U16 in U18 v ligi IHL, U14 na uradnem organizacijskem testu v Sarajevu, ter U20 v ligi EBYSL.
Izkopiček tedna: U12 – poraz v Ljubljani, U16 – zmaga v Mariboru ,U18 – zmešnjava in poraz v Zalogu, in U20 – poraz in zmaga proti EC VSV v ligi EBYSL

Pregled tekem prejšnjega tedna

EBYSL U20 – EC VSV : HD Hidria Jesenice
5 : 3 (1:1,0:1,4:1)0:1
Krmelj (Jakupović, Šturm) – 8´, 1:2 Podrekar (Tőrők) – 23´, 2:3 Prostor (-1) – 54´
Streli – 29:27; Kazni – 2:6

Kljub oslabljeni postavi v primerjavi z nedeljsko tekmo proti UTE, so naši fantje odigrali dobro tekmo, le sam zaključek je pokazal, da je za ekipo HD Hidria Jesenice zaigralo kar 11 igralcev iz kategorije U18 ali mlajših. Zaradi prekrivanja termina članske tekme in tekme v Villachu, je s člani odpotovalo nekaj starejših igralcev U20 ekipe, pa tudi odlični vratar Kogovšek, a njegova menjava Nejc Žagar je odlično opravil svoje delo. Jeseničani so večino tekme diktirali tempo in v drugi tretjini povsem nadigrali domačine. In ko je v 54. minuti Anže Prostor z igralcem manj popeljal Jeseničane v vodstvo 2:3, je bila zmaga na dosegu roke.  A s tem se domačini niso strinjali, le kako minuto kasneje so izenačili, v 58´. minuti pa prvič na tekmi povedli. Trenerju Varlu ni ostalo drugega kot poiskusiti brez vratarja, a žal se je do ploščka dokopal dokaj redni član EBEL ekipe EC VSV Lanzinger in poskrbel za končni rezultat 5:3.

IHL U16 – HDK Maribor : HD Hidria Jesenice
4 : 7 (2:1, 1:3, 1:3)
2:1
Baloh (Dolinar, Tőrők) – 20´, 3:2 Bergelj – 36´, 3:3 Kumanović – 38´, 3:4 Baloh (Čufer, Dolinar) – 40`, 3:5 Tőrők (Dobravec) – 43´, 4:6 Tőrők (Dolinar) – 55´,4:7 Tőrők (EN) – 60´
Streli – 24:52; Kazni – 8:10
Vse manj je lahkih tekem v letošnjem tekmovanju IHL! In če je kdo pomislil, da je gostovanje pri šestouvrščenem Mariboru zanesljiva zmaga, bi po dveh tretjinah debelo pogledal rezultat na semaforju. Naši fantje so sicer imeli premoč na ledu, a zadetkov ni bilo dovolj da bi lahko pobegnili borbenim Štajercem. Korak proti zmagi so jeseniški fantje naredili šele v zadnji tretjini, ko so usodo tekme prevzeli najbolj izkušeni igralci, se odlepili na dva zadetka prednosti in ob igri nasprotnika brez vratarja, poskrbeli za novo zmago. Jeseničani ostajajo na drugem mestu IHL, do konca rednega dela tekmovanja pa jih čakata še domači tekmi proti Slaviji in Crveni zvezdi, ter gostovanje na Bledu.

IHL U18 – HK Slavija Junior : HD Hidria Jesenice
7 : 8 (1:2, 2:4, 4:1,0:0,1:0)  po kazenskih strelih
0:1
Lukan A. (Potočar) – 7´, 0:2 Rijavec (Lukan A., Mašič)(+1) – 16´, 1:3 Šega (Lukan A., Potočar) – 22´, 1:4 Fartek (Tőrők, Podrekar) – 24´, 2:5 Kumanović – 32´, 2:6 Kumanović (Dobravec) – 34´, 4:7 Tőrők (Jakupović, Mašič)(+1) – 51´
Streli – 38:38; Kazni – 164:213
Vse preveč besed je bilo izrečenih o tej tekmi, zato zgolj nekaj golih dejstev. Zaradi prekrivanja tekem z ligo EBYSL v ekipi, kljub večini najboljših, ni bilo Krmelja in Panjtarja. Obe ekipi sta pokazali zakaj se nahajata ne mestih na kakršnih sta v tem trenutku na lestvici lige IHL. Ekipa jeseniških mladincev kljub nekaj slabšim predstavam v zadnjem času še vedno trdno drži vodilno pozicijo v ligi, najbližji zasledovalci, HK Slavija Junior, imajo sicer odigrani dve tekmi manj, a za našimi fanti zaostajajo za 9 točk.

EBYSL U20 – HD Hidria Jesenice : EC VSV
9 : 0 (1:0, 4:0, 4:0)
1:0
Seršen (Stojan, Brglez) – 17´, 2:0 Krmelj (Svetina) – 22´, 3:0 Brun-Rauh (Hadžić, Šturm) – 30´, 4:0 Sodja (Šturm, Urukalo) (+1) – 36´, 5:0 Rajsar (Sodja, Brun-Rauh)(+1) – 40´,6:0 Hadžić (Sodja, Brun-Rauh) – 44´, 7:0 Svetina (Seršen, Urukalo) – 47´, 8:0 Svetina (Brglez, Urukalo)(+1) – 53´, 9:0 Brglez (Svetina, Stojan) – 58´
Streli – 61:17; Kazni – 4:8

Kar nekaj faktorjev je pripomoglo k temu, da je trener Varl imel praktično popolno postavo. Najprej odpadla tekma članov dan prej, poraz na zadnji tekmi v Villachu in istočasno pomembna tekma mladincev v Zalogu, kamor so morali odpotovati vsi najboljši iz kategorije U18 z izjemo Krmelja in Panjtarja. Domačini so od prvega meta ploščka prevladovali na ledu Podmežakle in kljub temu da tudi pomlajena ekipa U20 v tej sezoni dosega odlične rezultate, je bila videti razlika v načinu in učinkovitosti teh bolj izkušenih igralcev. Morda je še najbolj zgovorno razmerje v strelih – 61:17. Ekipa EBYSL U20 tako ostaja na drugem mestu razigravanja za mesta v končnici, tri točke za vodilnim Fehérvarom.

IHL U12 – HK SŽ Olimpija A : HD Hidria Jesenice
7 : 3 (3:2, 3:1, 1:0)
Ljubljančani, ki v tej sezoni nastopajo z dvema ekipama, so v prestopnem roku ponovno sestavili dve ekipi, s tem, da so v ekipo A postavili igralce, ki se bodo z ostalimi klubi spopadli za naslov zmagovalca lige IHL v kategoriji U12. V enakovredni tekmi dveh ekip z dobrimi posamezniki, so bili uspešnejši domačini in se s tem maščevali za poraz na Jesenicah v začetku sezone. Ekipa pod vodstvom Luke Pogačnika ostaja v vrhu lestvice, trenutno so celo vodilni, a ima celovški KAC dve tekmi manj.

Turnir Happy Hockey Days – Dvorana ZETRA, Sarajevo
Več o turnirju v Sarajevu v ločenem članku …

Napoved tekem prihodnjega tedna

09.02.2019 19:00 – IHL U12 – HD Hidria Jesenice : HK SŽ Olimpija B
Po gostovanju v Tivoliju pri A selekciji Ljubljanske Olimpije, v soboto pod Mežaklo prihaja B selekcija istega kluba. Do sedaj so jeseniški mlajši dečki v tekmah v domači dvorani delovali prepričljivi in ni razloga, da bi v tej tekmi odigrali kaj drugače. Fantje se bodo prav sigurno potrudili. Sicer pa je to predzadnja tekma v rednem delu IHL. V zadnjem kolu jih čaka še potovanje v Zagreb in tekma proti Medveščaku.

10.02.2019 13:45 – IHL U14 – HK Slavija Junior : HD Hidria Jesenice
Tekme v Zalogu proti Slaviji so vedno težke! Slavija v tej sezoni sicer ne kotira na najvišja mesta, a tudi nekatere predstave jeseniških dečkov v tej sezoni niso povsem na nivoju, na katerem smo jih vajeni igrati. Slavija je na lestvici na 6. mestu z 19 točkami in 19 odigranimi tekmami, naši fantje na 4. mestu s 34 točkami in 20 odigranimi tekmami. Gre za zadnje kolo rednega dela prvenstva. Ob zmagi Jesenic in morebitnem, a malo verjetnem porazu HK MK Bled, bi se naši fantje v zadnjem kolu prebili na 3. mesto pred končnico IHL U14.