3.1.2019 – 10.1.2019
V akciji so bile ekipe U12, U14, U18 ter EBYSL ekipa, ki se je podala na turnejo po Madžarski. Izkupiček tedna: U12 – 2 zmagi, U14 – zmaga po podaljšku, U18 – zmaga v gosteh in U20 – 1 poraz in 1 poraz po podaljšku na gostovanju, ter domača zmaga proti Dunaju.

Pregled tekem prejšnjega tedna

IHL U12 – HD Hidria Jesenice : KHL Mladost
24 : 1 (9:1,8:0,7:0)

Rezultat 24 : 1 pove vse o tekmi mlajših dečkov proti vrstnikom iz Zagreba. Naši fantje so bili hitrejši, spretnejši in močnejši v dvobojih, rezultat takega pristopa pa je res visoka zmaga, ki bi bila, roko na srce, lahko še višja, a sta Zagrebška vratarja svoje delo opravila povsem spodobno.

EBYSL U20 – Fehérvar AV19 : HD Hidria Jesenice
3:2 * po podaljšku (0:1,1:1,1:0,1:0)
0:1 Šabanović (Mašič) – 7´, 1:2 Jakupović (Mašič, Šturm) – 32´
Streli: 38:20; Kazni: 12:8

Ni manjkalo veliko, pa bi naši dvajsetletniki v gosteh presenetili aktualne prvake lige EBYSL, ki v tej sezoni nastopajo pod taktirko Andreja Brodnika. S pametno igro so pred zadnjo tretjino priigrali zadetek prednosti, ki so ga domači izničili šele sredi zadnje tretjine, ob igri z igralcem več. Do konca rednih šestdesetih minut so domačini sicer skušali doseči zmagoviti zadetek, a je obramba z odličnim Kogovškom zdržala in tekmo pripeljala do podaljška. Odločilni zadetek so aktualni prvaki dosegli v tretji minuti podaljška.

IHL U14 – HD Hidria Jesenice : HK MK Bled
8:7 *po podaljšku (1:4,5:0,1:3,1:0)

Srečanje drugo in tretje uvrščene ekipe v tekmovanju je prav gotovo derbi, če pa sta to še sosedska kluba preko Mežakle, pa tekma dobi še dodaten naboj. In v tem smislu je tekma tudi potekala. Za uspešnejši štart so poskrbeli gostje z Bleda, ki so se hitro oddaljili na tri zadetke prednosti. V drugi tretjini so bili za svoj povratek zadolženi Jeseničani, ki so se prebili v vodstvo in se tudi rezultatsko oddaljili od nasprotnika. Za razburjenje pa je poskrbela tretja tretjina, v kateri so Blejci ponovno ujeli gostitelje, slednji so sicer pobegnili na zadetek prednosti, a gosti so imeli dovolj moči in znanja, da so zaostanek izničili. Rezultat po 60. minuti je bil 7:7 in zmagovalca je odločal podaljšek in zlati gol, ki so ga na veliko zadovoljstvo domačih ljubiteljev hokeja dosegli mladi Jeseniški igralci.

EBYSL U20 – UTE Budapest : HD Hidria Jesenice
5:2 (3:0,1:0,1:2)
4:1 Krmelj (Šturm, Török) – 45´, 5:2 Šturm (Krmelj, Mašič) – 51´
Streli: 38:31; Kazni: 12:10
Drugi dan gostovanja naših igralcev na madžarski turneji se ni izšel po željah igralcev in vodstva moštva. Ekipa Ujpesti je bila na tisti dan enostavno premočna in je z zmago nad našo ekipo osvojila še drugi veliki skalp v Master Round-u letošnje lige EBYSL. V prvem kolu so namreč doma gladko odpravili svoje Madžarske kolege iz Fehervarja z 6:1.

Naša ekipa tudi po opravljeni madžarski turneji ostaja v stiku z obema madžarskima ekipama in se bori za vodilno pozicijo v letošnji končnici.

IHL U12 – HK ECE Celje : HD Hidria Jesenice
1:12 (0:6,1:1,0:5)

Kljub dejstvu, da so bili mladi Jeseničani gostje, je razlika med vodilnimi ekipami prvenstva in ekipami s sredine lestvice enostavno prevelika. Celjani so sicer v drugi tretjini dokazali, da znajo igrati dober hokej, a je bil močan začetek v prvi tretjini in odločen zaključek v tretji tretjini, preveč za kaj več kot prepričljivo zmago gorenjcev. Jeseničani so tekmo dobili z visokih 12:1

EBYSL U20 –HD Hidria Jesenice : Vienna Capitals Silver
6:2 (0:0,2:1,4:1)
1:0 Krmelj (Šturm, Mašič) – 24´, 2:0 Rajsar (Brglez, Mašič) – 29´, 3:1 Zor (Sodja, Šturm) PP1 – 52´, 4:1 Prostor SH1 – 57´, 5:2 Brglez – 58´, 6:2 Prostor (Rajsar)PP1 – 60´
Streli: 48:34; Kazni: 12:16
Lepa in prepričljiva zmaga proti »kapitalcem« z Dunaja. Po ne preveč prepričljivem začetku tekme so naši fantje stopnjevali tempo in do konca druge tretjine pridelali zadetek prednosti. V zadnji tretjini so lahko gledalci v dvorani videli še štiri domače zadetke, nekaj lepih akcij in strelov, ter nekaj nervoze na strani obeh ekip. Domačini so tako osvojili vse tri točke, ki naše moštvo uvrščajo na prvo mesto na lestvici skupine Master Round.

IHL U18 – HK Triglav : HD Hidria Jesenice
0:10 (0:1,0:4,0:5)

0:1 Fartek – 9´, 0:2 Tőrők (Krmelj, Šega)PP1 – 22´, 0:3 Krmelj (Fartek) – 36´, 0:4 Tőrők (Krmelj, Baloh) – 36´, 0:5 Podrekar (Potočar, Lukan A.) – 40´, 0:6 Kumanović (Murnik) – 43´,0:7 Lukan A. (Podrekar, Lesničar) – 50´, 0:8 Baloh (Tőrők, Krmelj) – 52´, 0:9 Podrekar (Potočar, Dolinar) – 53´, 0:10 Lukan A. (Potočar, Podrekar) – 58´
Rutinska zmaga, to pot kompletne, čete Aleša Sodje v Kranju. Igralni čas vratarjev razdeljen na pol, brez prejetega zadetka, 10 zadetkov v mreži gostitelja, 7 strelcev zadetkov , 11 igralcev s točko ali več in najpomembnejše – nova zmaga na računu U18 ekipe HD Hidria Jesenice . Fantje vztrajno dokazujejo, da ima jeseniški letnik ´99 dostojne naslednike!

Napoved tekem prihodnjega tedna

12.01.2019 12:15 – IHL U12 – HD Hidria Jesenice : HK Slavija Junior
Mlajši dečki pod okriljem Luke Pogačnika in Gabra Klinarja bodo na tekmi z vrstniki iz Zaloga skušali opravičiti vlogo favorita in obdržati stik na lestvici z ekipo iz Celovca. Založani, ki so v zadnjih sezonah sicer znani po dobrem delu z mladimi hokejisti, letos v kategoriji U12 ne sodijo v ožji kakovostni vrh (8. mesto), zato bi bil kakršenkoli rezultat razen zmage domačinov prej presenečenje kot pričakovano.

12.01.2019 17:30 – IHL U16 – HD Hidria Jesenice : EC KAC
Brez dvoma, derbi kola! Celovčani so vodilna ekipa tekmovanja, 9 točk pred našimi kadeti. Jeseničani zasedajo 3. mesto (vmes je s točko več od Jesenic še HK MK Bled), a z dvema tekmama manj od ekipe EC KAC. Zmaga bi ekipo Aleša Remarja vrnila v stik z obema vodilnima kluboma na lestvici IHL U16.

13.01.2019 18:00 – EBYSL U20 –HD Hidria Jesenice : Fehérvar AV19
Aktualni prvaki lige, pod vodstvom slovenskega strokovnjaka Andreja Brodnika, prihajajo v Podmežaklo. Pred dnevi so Jeseničani drago prodali kožo v Sekészfehérvar-ju, izgubili so šele v podaljšku. Naj bo nedelja dan za zmago nad Madžari! V njihovih vrstah igra kar nekaj madžarskih reprezentantov, ki so se konec lanskega leta merili s Slovensko reprezentanco na SP U20 na Poljskem. Znan nam je rezultat na SP, naj se zmage nad Madžari nadaljujejo tudi v letu 2019, začenjši v nedeljo 😊. Prav gotovo »tekma sezone« v dosedanjem poteku lige EBYSL in ponovitev lanskega finala!

13.01.2019 13:00 – IHL U14 – HK ECE Celje : HD Hidria Jesenice
Izbranci Anžeta Tőrőka bodo v nedeljo odigrali tekmo s celjskimi vrstniki. Celjani so v dosedanjem poteku prvenstva pokazali malo in se nahajajo na zadnjem mestu prvenstvene lestvice. Čeprav je tekma v Celju, bi bilo karkoli razen zmage Jeseničanov presenečenje.

16.01.2019 18:15 – IHL U16 – HK ECE Celje : HD Hidria Jesenice
Podobno kot velja za Celjsko ekipo do 14 let velja tudi za ekipo do 16 let. Celjani se nahajajo na zadnjem mestu lestvice in morebitna točka na računu celjske ekipe bi bila senzacija.