DP mlajših dečkov, 2. krog

HD Jesenice – HKMK Bled
3 – 5

(1:1,2:3,0:1)

1:0 HD Jesenice 1′, 1:1 HKMK Bled 8′, 2:1 HD Jesenice 17′, 2:2 HKMK Bled SH1 20′, 3:2 HD Jesenice PP1 22′, 3:3 HKMK Bled 22′,  3:4 HKMK Bled 23′, 3:5 HKMK Bled 31′

Kazni: HD Jesenice 8; HKMK Bled 12
Streli na gol: HD Jesenice 24, HKMK Bled 26

HD Jesenice: 1-Škrjanc (GK), 12-Gasar, 17-Čufer, 21-Junež, 23-Slivnik (A), 19-Török (C), 22-Miklič, 6-Dolinar, 7-Rijavec, 11-Dobravec, 8-Baloh, 10-Krupenko, 14-Glavič, 15-Svetlin, 5-Korošec, 24-Crnkić, 18-Kaltak, 3-Adrović, 20-Sintič, 4-Bergelj, 16-Grašič
Trener: Gaber KLINAR

HKMK Bled: Pančur (GK), Ambrožič (GK), Zupan (C), Gomboc, Vilman, Petretič, Bohinc, Križnar, Sitar, Stan, Oblak, Podrekar, Pogačnik, Zupan, Svete Mićić
Trener: Valerij Šahraj

Sodnika: Robert Bohinc in Gašper Franc

Gledalcev: 84

Po rutinski zmagi proti Zagrebčanom v prvem krogu so se tokrat mlajši dečki zoperstavili vrstnikom z druge strani Mežakle. Že takoj v prvi minuti tekme so tudi povedli. Gostje so izenačujoči zadetek dosegli v osmi minuti, nobena od ekip pa v nadaljevanju prve tretjine ni več zadela. Domači so v tem delu sprožili 8 strelov proti blejskim vratom, Blejci pa so streljali enajstkrat. Gostje so si sicer prislužili eno malo kazen, ki pa je domači niso znali kronati z zadetkom.

V drugi tretjini so bili s streli precej aktivnejši domači (13:6). V 17.minuti so tudi znova povedli, a je vodstvo zdržalo le dve minuti in pol, potem pa so gostje izenačili celo ob igri z igralcem manj. Domači napadi kljub temu niso prenehali in posledica je bilo še tretje vodstvo na tekmi – ob igri z igralcem več so železarji zadeli v 22. minuti. Žal je tokrat vodstvo trajalo samo 13 sekund, saj so vztrajni in borbeni Blejci takoj izenačili na 3:3. Nekoliko šokirana domača vrsta je 45 sekund kasneje prejela še en gol in gostje so prvič na tekmi povedli. Do konca druge tretjine se rezultat ni več menjal. Domači si v drugem delu niso prislužili izključitve, gostje pa 8 minut.

V zadnji tretjini je bilo tekmece torej treba ujeti. Žal so se le-ti predstavili z izredno disciplinirano igro, domačim pa s posamičnimi akcijami ni uspevalo prav nič. Edini gol v zadnji tretjini je pravzaprav padel že v 40.sekundi igre, ko so se gostje odlepili na dva zadetka razlike. Tudi razmerje v strelih v zadnji tretjini priča v korist gostov (3:9), tako da kakega pravega lova za izenačenjem niti ni bilo. K temu so precej pripomogle tudi izključitve na domači strani (8 minut), gostje pa so tretjino končali ob eni mali kazni.

Ob koncu je gostom seveda potrebno športno čestitati, iz vsega skupaj pa se česa naučiti.

Gaber KLINAR, trener mlajših dečkov: “V 1. tretjini smo kar dobro pokrivali nasprotnika na igrišču in izkoristili priložnost za gol. V nadaljevanju pa smo jim puščali preveč prostora po celem igrišču, saj smo premalo drsali, poleg tega pa smo izgubljali dvoboje. Vse to je pomenilo, da je imel nasprotnik več priložnosti za dosego gola, kar je tudi izkoristil. Poleg tega so nam tudi odčitali lekcijo o borbenosti.”