DP kadetov, 2. tekma finala

HK Triglav – HD Jesenice

1 – 8

(1:2,0:4,0:2)

0:1 SODJA (Svetina, Kapel) 2′, 1:1 Jugovic (Jenko, Prostor) PP1 7′, 1:2 SODJA (Svetina, Brus) 17′, 1:3 SVETINA (Šturm, Urukalo) 26′, 1:4 PRETNAR (Kapel) 27′, 1:5 PRETNAR (Brun Rauh) 30′, 1:6 SODJA (Svetina, Klofutar) PP1 39′, 1:7 KAPEL (Sodja) 47′, 1:8 ŠTURM (Klofutar, Brglez) PP1 56′

Streli na gol: HK Triglav 23 (7,3,13), HD Jesenice 46 (16,21,9)
Kazni: HK Triglav 20 (2,2,16), HD Jesenice 14 (2,2,10)

HK Triglav: Plavc (GK), Čeferin (GK), Jugovic (C), Gartner, Jenko, Tavčar, Prostor, Pavc, Sekne, Rozman, Markun, Morel, Udir, Kremenović, Morel, Žagar, Nadižar, Štenkler, Vidjak
Trener: Edo Hafner

HD Jesenice: 25-Pelko (GK), 1-Legat (GK), 18-Klofutar, 8-Urukalo, 24-Šturm, 12-Sršen (C), 11-Brglez, 13-Stojan, 16-Brus, 23-Sodja, 20-Kapel, 22-Svetina, 5-Pivač, 4-Šabanović, 15-Brun Rauh, 21-Korošec, 14-Pretnar, 6-Smolej, 3-Nastran, 10-Homan, 7-Mravlje, 17-Pivk

Glavni sodnik: Miha Bulovec
Linijska sodnika: Gaber Črv, Matej Arlič

Gledalcev: 200

Po uvodni petkovi zmagi, v kateri ni bilo videnega veliko dobrega hokeja, so se kadeti Jesenic podali v Kranj z eno samo nalogo – na drugi finalni tekmi še enkrat zmagati in osvojiti pokal za naslov najboljših v državi. Dobro razpoložena ekipa s spremstvom je v dvorano na Zlatem polju prispela skoraj dve uri pred tekmo. Fantje so se dobro ogreli, z obrazov pa je sijala trdna odločenost o tem, da bo pokal danes pristal v rokah jeseniškega kapetana.

Minuto in štirideset sekund je trajalo, da so železarji prvič na tekmi dosegli zadetek – po podaji Kapela je zadel Jaka SODJA. V šesti minuti je zaradi držanja na kazensko klop moral Klofutar, domači pa so z obilico sreče v powerplayu dosegli svoj prvi gol na dveh finalnih tekmah. Kakor se je kasneje izkazalo, je bil to tudi njihov edini. Kranjčanom je sicer potrebno priznati, da so v tekmo pristopili bistveno bolj odločno in pogumno, kakor na tekmi Podmežaklo. Pri domačih je bil v 13.minuti izključen Markun, ki je na uvodni tekmi Podmežaklo manjkal. Powerplay železarjev ni bil uspešen, zato pa je Sodja še drugič na tekmi zadel v 17.minuti. Z minimalnim vodstvom železarjev se je prva tretjina tudi končala. Domači so sprožili v prvih dvajsetih minutah 7 strelov proti vratom Jureta LEGATa, železarji pa proti domačim vratom 16 strelov.

V drugi tretjini se je prvenstvo dokončno odločilo. V 26.minuti je na 3:1 za železarje po podajah Šturma in Urukala povišal Erik SVETINA. Pol minute kasneje je svoj prvi gol na tekmi dosegel Luka PRETNAR, za 4:1 pa mu je podal Kapel. Ko je bil že ravno “na okusu”, je Pretnar s čudovitim zadetkom uničil pajkovo domovanje v kotu gola domačega vratarja še v 30.minuti (podal mu je Brun Rauh). Zaradi udarca s komolcem je  v 36.minuti na kazensko klop moral Šturm. Domači celega powerplaya niso odigrali, saj je v naslednji minuti “na hlajenje” moral Prostor. Železarji so spet zaigrali v polni postavi nekaj kasneje, powerplay pa je v predzadnji minuti druge tretjine v jeseniško korist z novim zadetkom izkoristil Sodja (podajalca Svetina in Klofutar). V drugi tretjini je domačim uspelo streljati le trikrat, železarji pa so kar 21-krat preizkusili zbranost domačega vratarja.

Zadnja tretjina je bila tako le formalnost. Nekaj večje število minut kazni na obeh straneh je vtis o lepem hokeju sicer pokvarilo, a v tekmi takrat pravzaprav več ni bilo nobenega tekmovalnega naboja. Trener železarjev Sodja je priložnost za igro ponudil tudi svojemu četrtemu napadu in fantje so se z nekaj akcijami lepo izkazali. Sedmi jeseniški zadetek je po podaji Sodje dosegel Rok KAPEL v 47.minuti. Piko na I je v powerplayu v 56.minuti z osmim golom za železarje postavil Jaka ŠTURM (podala sta mu Klofutar in Brglez). Gosposko potezo je storil trener železarjev, ki je zadnjo izmeno na tekmi prihranil prav za četrti napad, ki je tako dočakal zaključni pisk sirene na ledeni ploskvi. Stampedo srečnih kadetov se je lahko začel, po krajši slovesnosti pa je pokal za naslov najboljših v državi prejel kapetan Gašper SERŠEN.