DP kadetov, 1. tekma polfinala

HD Jesenice – HK Olimpija

6 – 2

(0:1,3:1,3:0)

0:1 Tomanović (Kolar) 7′, 1:1 URUKALO (Šturm) 28′, 1:2 Gabrilo (Kolar) 30′, 2:2 ŠTURM 32′, 3:2 SVETINA E. 33′, 4:2 ŠTURM (Urukalo) 50′, 5:2 KOROŠEC (Brun Rauh, Pretnar) 55′, 6:2 KAPEL (Svetina E.) 59′

Streli na gol: HD Jesenice 41 (11,17,13), HK Olimpija 10 (4,3,3)
Kazni: HD Jesenice 6 (2,0,4), HK Olimpija 6 (0,4,2)

HD Jesenice: 25-Pelko, 1-Legat, 18-Klofutar, 8-Urukalo, 24-Šturm (C), 12-Sršen, 11-Brglez, 13-Stojan, 16-Brus, 23-Sodja, 20-Kapel, 22-Svetina, 5-Pivač, 4-Šabanović, 15-Brun Rauh, 21-Korošec, 14-Pretnar, 6-Smolej, 3-Nastran, 10-Homan, 7-Mravlje, 17-Pivk

HK Olimpija: Usnik (GK), Erič (C), Cjuha, Robar, Rus, Jovan, Hoffman, Jakšič, Tomanović, Gabrilo, Kolar, Ilič, Jeram, Limback, Bogomolec
Trener: Ildar Rahmatullin

Glavni sodnik: Miha Bajt
Linijska sodnika: Nataša Pagon, Gašper Franc

Kar dobro so Ljubljančani tokrat namučili kadete. A tak je pač play-off. Hitro se je v začetku tekme sicer videlo katera ekipa je boljša in želi igrati hokej, katera pa se osredotoča na branjenje lastnih vrat, a sam vtis na takih tekmah ni pomemben. Bolj nagrajene so želja, iznajdljivost, borbenost in vztrajnost. Če k temu dodamo še kanček korajže in sreče, nam lažje postane jasno, zakaj je Olimpija v 7.minuti tekme povedla praktično iz svojega drugega strela na gol Maja PELKA, ki je tokrat stal pred mrežo železarjev. Tudi sicer je Olimpija v celotni tekmi uspela sprožiti le 10 strelov proti domačim vratom. Obleganje gola Ljubljančanov se je nadaljevalo ves preostali čas v prvi tretjini in ni prenehalo niti med 14. in 16. minuto, ko je bil zaradi držanja izključen Klofutar. Skozi množico teles pred vratarjem gostov pak nikakor ni našel poti in tretjina se je končala ob minimalnem vodstvu Olimpije. Razmerje strelov v prvi tretjini: 11:4 za železarje.

Zaskrbljujoč po prvi tretjini je bil le rezultat, premoč na ledeni ploskvi je bila nedvomno na strani domačih. S prvim sodnikovim metom v drugi tretjini se je začel lov za izenačenjem. Kar nekaj minut igre je minilo po že videnem scenariju iz prve tretjine – streli železarjev z vseh pozicij, velika premoč v posesti paka, pa zagrižena in neprebojna ljubljanska obramba. Lepa priložnost za izenačenje se je pokazala v 26.minuti, ko so Ljubljančani zaradi udarca s kolenom dve minuti z igralcem manj, granitni oklep okrog njihovega vratarja pa je vseeno zdržal obstreljevanje železarjev. Vseeno se je mreža gostov zatresla pičlih šest sekund po tistem, ko so zeleni spet zaigrali v polni postavi – za izenačenje je po podaji Šturma zadel Žiga URUKALO. Zdelo se je že, da so Jeseničani končno našli formulo za odpiranje gostujoče obrambe, a se gostje vseeno niso predali. Minuto in pol kasneje so namreč po enem od redkih protinapadov ponovno povedli. K sreči domači tokrat niso potrebovali toliko časa za novo izenačenje, pač pa so svoj drugi gol dosegli slabi dve minuti kasneje – po solo akciji je zadel Jaka ŠTURM. Še dobro minuto in pol kasneje so po golu Erika SVETINE domači prvič na tekmi povedli. Od tistega trenutka dalje je bila Olimpijina barka praktično potopljena, saj gostje silovitega tempa domačih preprosto niso bili sposobni slediti. V 37.minuti nov udarec s kolenom in nova izključitev za zelene, ki pa ni prinesla novega zadetka. Druga tretjina se je tako končala ob minimalnem vodstvu domačih, razmerje v strelih v tem delu pa je bilo kar 17:3. Za železarje seveda.

Prednost enega zadetka je navkljub izraziti premoči opozarjala domačo četo, da se je zadnjih dvajsetih minut potrebno lotiti resno. Tako se je tudi zgodilo. V 43.minuti so gostje dobili še zadnjo malo kazen na tekmi (zaradi oviranja). S svojo nepopustljivostjo domačim sicer niso dovolili doseči novega zadetka. V razmaku 71 sekund sta na kazensko klop nato morala Sodja (zaradi oviranja) in Stojan (oviranje), domači pa so brez večjih težav vzdržali ob igri treh igralcev proti petim. Tesen rezultat na semaforju je nato ostal vse do 50.minute, ko je po podaji Urukala drugič na tekmi zadel Šturm. Ob prednosti dveh zadetkov se je igra Olimpije morala nekoliko odpreti, daljša domača klop pa je vse skupaj s pridom izkoristila. V 55.minuti je na 5:2 povišal Gašper KOROŠEC (podala sta mu Brun Rauh in Pretnar). Zadnji gol na tekmi je za – ob koncu kar prepričljivo – zmago v predzadnji minuti zabil po podaji Svetine Rok KAPEL. Razmerje strelov v zadnji tretjini: 13:3 za železarje.