DP mlajših dečkov, 1.tekma¸četrtfinala

HD Jesenice – HDK Maribor

8 – 2

(2:1,2:1,4:0)

0:1 Rajbenšu (Fingušt, Rosenfeld) 8′, 1:1 TÖRÖK (Slivnik) SH2 11′, 2:1 SLIVNIK (Török) PP2 15′, 3:1 SLIVNIK (Dolinar) PP1 16′, 3:2 Rosenfeld PS 19′, 4:2 SLIVNIK 24′, 5:2 TÖRÖK 31′, 6:2 RIJAVEC (Dolinar) PP1 35′, 7:2 LANGUS (Dobravec) PP1 36′, 8:2 SLIVNIK (Török) PP1 43′

Streli na gol: HD Jesenice 29 (10,9,10), HDK Maribor 15 (3,7,5)
Kazni: HD Jesenice 20 (8,6,6), HDK Maribor 14 (8,0,6)

HD Jesenice: 25-Avsenek (GK), 1-Škerjanc (GK), 12-Gasar (A), 17-Čufer, 7-Rijavec, 23-Slivnik (A), 19-Török (C), 22-Miklič, 6-Dolinar, 13-Langus, 11-Dobravec (A), 8-Baloh, 10-Krupenko, 5-Korošec, 15-Svetlin, 24-Crnkić, 4-Bergelj, 20-Sintič, 3-Adrović, 18-Kaltak
Trener: Gaber KLINAR

HDK Maribor: Verdonik (GK), Popović (GK), Zupanič, Mojzer (C), Rosenfeld, Fingušt, Petek, Bizjak, Ljubič, Pivec, Rajbenšu, Kranjc, Bruić, Friš Lorber, Vnuk
Trener: Janez Finžgar

Sodnika: Miha Bajt in Bajt Miha

Mlajši dečki so odigrali prvo tekmo četrtfinala državnega prvenstva. Sveži so bili še spomini na grobo igro Mariborčanov s tekme v štajerski prestolnici v rednem delu prvenstva in prav vidna je bila previdnost nekaterih domačih igralcev v duelih v začetku tekme. Že v tretji minuti tekme je prišlo do prve izključitve, na kazensko klop je zaradi spotikanja moral kapetan Mojzer pri gostih. Domači so poskušali z nekaj akcijami, a se mreža gostov ni zatresla. V sedmi minuti si je malo akzen zaradi naleta s palico prislužil Korošec pri železarjih. Vse skupaj so dobro izkoristili gostje, ki so v 8.minuti – za marsikoga presenetljivo – povedli. Glede na videno na ledeni ploskvi pač ne. V deveti minuti je sledila nova izključitev pri domačih – na akzensko klop je zaradi spotikanja moral Gasar. 52 sekund kasneje mu je zaradi zadrževanja s palico sledil še Dobravec in železarji so se znašli v resnih težavah. Vse skupaj je na najboljši možni način prekinil Matic TÖRÖK, ki je s svojo nepopustljivostjo gostom za golom ukradel pak in ga nekako zbezal za hrbet mariborskega vratarja. Po izenačenju so se tudi domači igralci vidno sprostili in začeli igrati bolje. Mariborčani so si v 12.minuti prislužili novo malo kazen zaradi spotikanja, do vodilnega zadetka domačih pa ni prišlo. Novo malo kazen si je zaradi udarca s kolenom v začetku 14.minute prislužil Korošec. Le 30 sekund kasneje sta si v isti akciji kar dva gostujoča igralca prislužila kazen zaradi zadrževanja s palico, železarji pa takega darila seveda niso izpustili iz rok – po samo 16 sekundah so izkoristili prednost dveh igralcev več, za vodstvo pa sta poskrbela Török (podajalec) in Luc SLIVNIK (strelec). V zadnji minuti uvodne tretjine so železarji nadaljevali z obleganjem gostujočih vrat, rezultat pa se več ni spremenil. V prvem delu so tako Jeseničani sprožili 10 strelov, gostje pa le 3.

44 sekund kazni je ostalo gostom v drugi tretjini, Slivnik pa je po podaji Dolinarja gol dosegel 10 sekund pred iztekom kazni in povedel železarje v vodstvo s 3:1. Baloh je v 17.minuti spodnesel enega od gostujočih igralcev in si prislužil malo kazen, domači pa so se v naslednjih dveh minutah uspešno branili. V 19.minuti so domači v srednjem delu igrišča nekoliko nespretno in nesrečno izgubili pak in Rosenfeld je krenil v samostojni napad. Pred vratarjem Gregorjem AVSENEKom ga je ujel Török in ga zrušil, sodnik pa je dosodil kazenski strel za goste. Uspešno ga je izvedel Rosenfeld in Lisjake ponovno približal na en gol razlike (3:2). V nadaljevanju so nekoliko pritisnili gostje, a so domači vse napade uspešno blokirali. V 24.minuti je Slivnik po samostojni akciji z leve strani povišal na 4:2. V tistem trenutku je Avseneka v domačih vratih zamenjal nejc ŠKERJANC. Zaradi udarca s palico je bil v 26.minuti izključen Török in skoraj bi gostje dosegli gol. K sreči je nekaj izvrstnih obramb nanizal domači vratar, pa tudi ostali fantje v ekipi so mu bili v dobro oporo. Do konca druge tretjine se rezultat ni več spremenil. Domači so v tem delu tekme streljali devetkrat, gostje pa sedemkrat.

Na 5:2 je v 36. sekundi zadnje tretjine povišal kapetan Török, potem pa je gostom padla zbranost, vidno pa tudi moč. Po petem prejetem zadetku so tudi Mariborčani zamenjali vratarja. Kapetan gostov Mojzer si je v 34.minuti prislužil malo kazen zaradi igranja z visoko palico, minuto in deset sekund pa so potrebovali domači za nov powerplay gol -po strelu Dolinarja od daleč je odbitek v gol pospravil Aleksander RIJAVEC. Samo deset sekund kasneje so si gostje privoščili novo izključitev zaradi igranja z visoko palico, železarji pa so za nov gol potrebovali le 10 sekund – po podaji Dobravca je zadel Nace LANGUS. Sledili sta izključitvi Kaltaka (grobost) in Rijavca (spotikanje) pri domačih, vse skupaj pa ni imelo nobenega vpliva na rezultat. V 41.minuti si je novo izključitev prislužil tudi gostujoči kapetan, domači pa so jo seveda kronali z novim golom – po podaji Töröka je še četrtič na tekmi zadel Slivnik. 48 sekund pred koncem tekme je na kazensko klop sedel še Miklič pri domačih  (spotikanje), vendar utrujeni gostje niso več resneje ogrozili Škerjanca. V zadnjem delu so železarji sprožili 10 strelov v okvir vrat gostujočega vratarja, Mariborčani pa so Škerjanca preizkusili petkrat. Prva četrtfinalna tekma se je tako po nekoliko zaspanem uvodu končala z zanesljivo zmago domačih.

Gaber KLINAR, trener ml. dečkov:

“Tekmo smo začeli nekoliko v krču. Trudili smo se, vendar nam ni dosti uspevalo. Kasneje smo se le otresli nervoze in pokazali, da znamo igrati. Tempo igre so nam pokvarile izključitve, ki so bile plod naših napak, vendar smo uspeli pripeljati tekmo uspešno do konca. Nasprotnik se je pokazal kot dobra ekipa, ki igra zelo disciplinirano v obrambi. Želim, da na podoben – oziroma še boljši način odigramo v sredo v Mariboru.”