Liga EBJL

LLZ Stmk. Süd Graz 99ers – HD Jesenice

2 – 6

(2:2,0:1,0:3)

0:1 BRGLEZ (Svetina E.) 5′, 0:2 SERŠEN (Svetina E., Crnović) 8′, 1:2 Färber (Pirker) 13′, 2:2 Kanyo (Pichler, Mitsch) 16′, 2:3 KAPEL (Šturm, Brun Rauh) 35′, 2:4 SERŠEN (Brglez, Svetina E.) 46′, 2:5 BRGLEZ (Seršen, Šabanović) 50′, 2:6 ŠTURM (Sodja) 55′

Streli na gol: Graz 99ers 19 (6,6,7), HD Jesenice 27 (9,12,6)
Kazni: Graz 99ers 6 (2,0,4), HD Jesenice 8 (0,4,4)

LLZ Stmk. Süd Graz 99ers: Adamsen (GK), De Pauli (C), Egger, Färber (A), Jeromel, Kaltenegger, Kanyo, Koller, Lorber, Meixner, Mitsch, Pichler (A), Pirker, Reffo, Rother, Schmied, Stradner, Stuhlpfarrer, Winkler
Trener: Haralds Vasiljevs

HD Jesenice: 20 Kapel (A), 15 Brun Rauh, 14 Pretnar, 20 Kogovšek (GK), 7 Šabanović, 16 Brus, 1 Legat (GK), 23 Sodja (C), 10 Pavlič, 4 Ivančević, 21 Korošec, 13 Crnović, 24 Šturm, 8 Urukalo, 12 Seršen (A), 12 Svetina E., 11 Brglez, 19 Pogačnik

Sodnik: Gerhard Sporer
Linijska sodnika: Stefan Kapun, Matthias Lausegger

Prvo tekmo v lige EBJL tekmovalni sezoni 2015-16 so v soboto na avstrijskem Štajerskem odigrali mladinci. Pred samo tekmo je seveda obstajala zdrava tekmovalna trema, pa kako vprašanje o pripravljenosti na boj s severnimi sosedi, a je dogajanje na ledu železarje kaj hitro prepričalo, da so izzivu lahko kos. V vratih je za Jeseničane začel Žiga KOGOVŠEK. Domače je s klopi vodil Haralds Vasilijevs, nekdanji hokejist Dinama iz Rige, tudi oče znanega latvijskega hokejista Herbertsa Vasiljevsa. Domačim to kaj dosti ni pomagalo, saj so železarji hitro vzpostavili dominanco na ledeni ploskvi. Po podaji E.Svetine je tako prvič v sezoni gol za mladince že v peti minuti tekme dosegel Nik BRGLEZ. V osmi minuti so novo matno pozicijo za domače spletli Svetina in Crnović (podajalca), gol pa je dosegel Gašper SERŠEN. Nekaj poskusov domačih je obramba na čelu s Kogovškom v tistih prvih minutah suvereno odbila. V deveti minuti si je Madžar Tamas Kanyo pri domačih prislužil kazen zaradi oviranja s palico, igra petih proti štirim pa železarjem ni prinesla povišanja vodstva. So se pa v tekmo z zadetkom Färberja v 13. minuti tekme vrnili domači. Hudič je imel mlade tudi v 16. minuti, ko je prav prej omenjeni Kanyo zadel izenačujoči gol za graško ekipo. Železarji so strnili svoje vrste in do konca prve tretjine se rezultat ni več spremenil. Domači so v prvem delu na vrata Kogovška sprožili 6 strelov, Jeseničani pa so domačega vratarja Adamsena ogrozili devetkrat.

V drugi tretjini so železarji nadzorovali dogajanje na ledeni ploskvi in domačim niso pustili dosti priložnosti za igro. Edini gol v tem delu igre so dosegli naši fantje – po podajah Šturma in Bruna Rauha je Jeseničane v novo vodstvo v 35. minuti popeljal Rok KAPEL. V naslednji minuti si je zaradi prekrška dvominutno kazen prislužil Brglez. Nekaj razburjenja je povzročila tudi istočasna kazen za klop železarjev – na nasprotno stran igrišča je tako moral še Pogačnik. Domačim rezultata ob veliki prednosti v naslednjih dveh minutah ni uspelo izenačiti, tako da so na drugi odmor naši fantje odšli z minimalno prednostjo. Domači so tudi v drugi tretjini na vrata Kogovška streljali šestkrat, Jeseničani pa so domačega vratarja v škripce spravili dvanajstkrat.

Da so dobro pripravljeni, so Jeseničani nato dokončno pokazali v zadnji tretjini tekme, ko so razblinili vse dvome o zmagovalcu. Na 4:2 za naše fante je po kombinaciji Brgleza in Svetine povišal znova SERŠEN v 46. minuti tekme. Še v isti minuti si je dvominutno kazen zaradi oviranja prislužil Korošec, domačim pa znova ni uspelo zadeti. V 50. minuti je na že visokih 5:2 za železarje povišal s svojim drugim golom na tekmi BRGLEZ (podajalca Seršen in Šabanović). Nekaj sekund kasneje je domači trener na ledeno ploskev poslal rezervnega vratarja Jeromela. V naslednji minuti si je kazen zaradi spotikanja prislužil Egger pri domačih. Železarjem novega zadetka v powerplayu ni uspelo doseči. Nekaj trenutkov po prihodu Eggerja na led, sta se nekoliko pobližje srečala Svetina in De Pauli in si oba prislužila po dve kazenski minuti. Zadnji gol na tekmi je v naslednji minuti dosegel Jaka ŠTURM (podal pa mu je Sodja). V zadnji tretjini so domači sprožili sedem strelov, Jeseničani pa šest (vendar dosegli kar tri zadetke). Varovanci trenerja Glaviča so tako na najboljši možni način začeli novo sezono.