11.1.2019 – 18.1.2019
V akciji so bile ekipe U12, U14, U16 ter EBYSL ekipa, ki se je doma pomerila proti aktualnem prvaku lige EBYSL, Fehérvar AV19. Izkopiček tedna: U12 – zmaga, U14 – zmaga v Celju, U16 – poraz po podaljšku proti vodilni ekipi, celovškem EC KAC, ter zmaga nad Celjani, ter lepa zmaga naše EBYSL U20 ekipe!

Pregled tekem prejšnjega tedna

IHL U12 – HD Hidria Jesenice : HK Slavija Junior
14 : 5 (3:0,4:2,7:3)

Pričakovana zmaga proti vrstnikom iz Zaloga utrjuje naše mlajše dečke v vrhu prvenstvene lestvice. Po nekoliko zadržanem začetku, so fantje pod vodstvom Luke Pogačnika v nadaljevanju strli odpor mladih Založanov.

IHL U16 – HD Hidria Jesenice : EC KAC
5:6 * po podaljšku (1:3,1:2,3:0,0:1)
1:3 Langus (Tőrők, Baloh) – 17´, 2:4 Baloh (Dolinar, Tőrők) – 32´, 3:5 Tőrők (PS) – 50´, 4:5 Lesničar (Oblak) – 55´, 5:5 Tőrők (Baloh, Čufer) – 56´
Streli: 37:32; Kazni: 6:12

Dva povsem različna obraza jeseniške ekipe. Če so fantje Aleša Remarja v prvi polovici tekme delovali medlo in brezvoljno, so v drugi polovici popolnoma spremenili svoj pristop in do konca tretje tretjine izenačili rezultat. Delno je morda k tem vplivala kratka klop gostov, a to je problem ekipe iz koroške prestolnice. Jeseniški fantje lahko obžalujejo ležeren pristop v prvih dveh tretjinah, ki jim je odnesel možnost vzpostavitve točkovnega stika z vodilno ekipo letošnjega prvenstva. Odločilen zadetek so gostje dosegli v četrti minuti podaljška.

IHL U14 – HK ECE Celje : HD Hidria Jesenice
3:9 (2:3,0:2,1:4)
Na koncu zanesljiva zmaga varovancev Anžeta Tőrőka, čeprav so naraščajniki iz mesta ob Savinji pokazali, da se ne bodo predali zlahka. Celjani so tako vse do polovice tekme držali rezultatski stik z našo ekipo. Zaključek tekme je bil bolj po okusu jeseniških igralcev in njihovega vodstva. Zanimivost s tekme, v obeh ekipah sta zaigrali tudi dekleti in obe (Julija pri Celjanih in Deja pri HD Jesenice) sta se vpisali tudi med podajalce.

EBYSL U20 – HD Hidria Jesenice : Fehérvar AV19
4:3 (2:0,0:3,2:0)
1:0 Zor (Šabanović) – 14´, 2:0 Sodja (Krmelj, Šturm) – 19´, 3:3 Sodja (Šturm, Krmelj) – 42´, 4:3 Šturm (Sodja, Krmelj) – 59´
Streli: 38:49; Kazni: 10:10

Kljub temu, da gostujoči trener Andrej Brodnik ni pripeljal najmočnejše ekipe, ki jo Akademija v Sekészfehérvarju premore, smo že pred tekmo vedeli, da se bo za zmago treba boriti do šestdesete minute tekme, morda tudi kakšno več. Jeseničani so sicer bolje vstopili v tekmo si priigrali možnost zadeti iz kazenskega strela, a so na drugi strani igralci AV19 prihajali do zelo nevarnih strelov in predvsem vratarju KOGOVŠKU se morajo igralci zahvaliti za vodstvo po prvi tretjini. Zadela sta Matic ZOR in Jaka SODJA. V drugi tretjini se je razmerje začelo nagibati na stran Madžarov, a obramba z domačim vratarjem je še nekako uspela zadrževati napade, vse do dobre polovice tekme, ko je prišlo do petih minut nezbranosti. V tem času so igralci AV19 kar trikrat zabili v domačo mrežo in preobrnili rezultat po dveh tretjinah. V preostanku tretjine je domačinom uspelo umiriti goste, a pogled na semafor in predvsem razmerje na ledu ni kazalo na domačo zmago. Na srečo so se domači fantje med odmorom »sestavili« in že po nekaj minutah je Jaka SODJA rezultat izenačil na 3:3. Sledilo je obdobje bolj previdne igre z obeh strani in čakanje na napako nasprotnika. Odločilna se je zgodila nekaj sekund pred začetkom zadnje minute tekme, ko je ob nakazani kazni za igralca AV19, Jaka ŠTURM postavil končni rezultat 4:3 za HD Jesenice.

Razburljiva in hitra tekma, ki je potrdila kandidaturo obeh ekip kot resnih kandidatov za letošnji naslov v ligi EBYSL. Po tej zmagi je naša ekipa povečala vodstvo na lestvici, a je treba pošteno povedati, da so ostale ekipe odigrale manjše število tekem.

IHL U16 – HD Hidria Jesenice : HK ECE Celje
10:0 (1:0,4:0,5:0)
Streli: 54:3; Kazni: 2:0
1:0 Crnkić (Bergelj) – 15´, 2:0 Gasar – 21´, 3:0 Čufer (Baloh) – 25´, 4:0 Rijavec (Bergelj) – 36´, 5:0 Crnkić (Rijavec) – 36′, 6:0 Crnkić (Bergelj) – 42′, 7:0 Baloh (Dobravec, Gasar) – 48′, 8:0 Bergelj (Seršen) SH1 – 49′, 9:0 Crnkić – 52′, 10:0 Baloh (Dobravec) – 59′
Ekipa Aleša Remarja je zanesljivo premagala maloštevilčno ekipo Celja. V začetku tekme je sicer izgledalo, da bodo Celjani nudili boljši odpor, a v drugi tretjini je Jeseničanom steklo tudi v napadu. Razmerje v strelih govori o dejanskem razmerju moči na ledu. Pred še višjim rezultatom sta Celjane reševala dobro razpološena vratarja.

Napoved tekem prihodnjega tedna

19.01.2019 12:30 – IHL U12 – HD Hidria Jesenice : HK MK Bled
Teden derbijev se pričenja v soboto z derbijem Mežakle med mlajšimi dečki Jesenic in HK MK Bleda. Jeseniška ekipa, skupaj z ekipo KAC, vodi v prvenstvu, Blejci so šele na 8. mestu, a tekme z Blejci so vedno izziv. Varovanci trenerja Pogačnika so se letos z Blejci že pomerili na Bledu, rezultat tiste tekme je bil 4 : 1 za Jeseničane.

19.01.2019 14:15 – IHL U16 – HK Triglav : HD Hidria Jesenice
Gorenjski derbi! Po zadnji tekmi kadetov proti vrstnikom iz Celovca, trener Remar ni kazal velikega zadovoljstva. Ali je na fante vplival skoraj mesec brez tekem, ali gre za padec forme, bo pokazala tekma proti kadetom HK Triglav. Triglavani sicer ne sodijo med vodilne ekipe, a specifika njihovega igrišča je povzročala težave tudi veliko bolj izkušenim ekipam, kot so jeseniški kadeti.

20.01.2019 11:00 – IHL U14 – HD Hidria Jesenice : HK SŽ Olimpija
Večni derbi v kategoriji dečkov! Že dolgo niso imeli Ljubljančani tako močne ekipe dečkov kot v tej sezoni! Neporaženi, z vsemi razpoložljivimi točkami Ljubljančani kraljujejo na vodilnem mestu prvenstvene lestvice. V zadnjem času je ekipo Olimpije sicer zapustil njihov najboljši posameznik (odšel v tujino), a preostanek ekipe je še vedno impresiven. Kaj lahko proti tej ekipi storijo naši fantje? Na prvi tekmi v Ljubljani so varovanci Tőrőka izvlekli solidnih 4:8, na domači tekmi so morali priznati hud poraz z 2:13. Vsekakor možnost za popravni izpit pred domačimi navijači.

20.01.2019 16:30 – IHL U18 – HK SŽ Olimpija : HD Hidria Jesenice
Večni derbi v kategoriji mladincev – prvič! Ljubljančani so na trenutno 5. mestu, a z manj tekmami kot ostali klubi pred njimi. Jeseničani na prvem. A naj nas ne zavede položaj na lestvici. Tekme Jesenic in Olimpije so vedno nepredvidljive in lahko presenetijo! Edina letošnja tekma med tema nasprotnikoma je bila odigrana v Ljubljani, rezultat zmaga Jesenic z 2:1!

22.01.2019 18:00 – IHL U18 – HD Hidria Jesenice : HK SŽ Olimpija
Večni derbi v kategoriji mladincev – drugič! Lepa priložnost za poraženca nedeljskega derbija, da se oddolži nasprotniku za poraz.