DP kadetov

HD Jesenice – HK Slavija Junior

11 – 4

(4:0,5:1,2:3)

1:0 BRGLEZ (Svetina, Stojan) PP1 8′, 2:0 SODJA (Klofutar, Svetina) PP1 11′, 3:0 SODJA (Brglez) 14′, 4:0 BRUN RAUH (Seršen, Šturm) 18′, 5:0 BRGLEZ (Svetina) 23′, 6:0 SODJA (Svetina) 28′, 6:1 Bohinc (Stražišar) 28′, 7:1 SODJA (Svetina, Brglez) 30′, 8:1 ŠTURM (Brus) PP1 31′, 9:1 ŠTURM 38′, 9:2 Kujavec PS 41′, 10:2 ŠTURM (Homan, Pivk) 44′, 10:3 KUJAVEC (Bohinc) 51′, 11:3 SVETINA (Urukalo) 53′, 11:4 Stražišar (Kujavec) 60′

Streli na gol: HD Jesenice 47 (21,14,12), HK Slavija 17 (3,5,9)
Kazni: HD Jesenice 6 (0,4,2), HK Slavija 8 (4,4,0)

HD Jesenice: 2-Pelko (GK), 25-Hribar (GK), 16-Brus, 8-Urukalo, 24-Šturm, 12-Sršen (C), 15-Brun Rauh, 13-Stojan, 18-Klofutar,  11-Brglez, 22-Svetina, 23-Sodja, 5-Pivač, 4-Šabanović, 21-Korošec, 14-Pretnar, 7-Mravlje, 3-Nastran, 10-Homan, 17-Pivk,

HK Slavija Junior: Dvoršak (GK), Dukarič (GK), Širovnik, Jeriha, Kujavec, Skerlep, Ilovar, Bohinc (C), Trškan, Bernard, Ferle, Poklukar, Glavan, Stražišar, Keber, Primar
Trener: Jaka Adlešič

Znova so se kadeti trenerja Aleša Sodje znesli nad Založani. Nekaj uvodnih minut so sicer gostje pritisk železarjev še vzdržali, a se je vse zlomilo, ko so si ob koncu 7.minute tekme prislužili malo kazen. Le 37 sekund je trajalo, da so domači zadeli ob igri z igralcem več – zdel je Nik BRGLEZ, podajalca pa sta bila Erik Svetina in Nejc Stojan. Enako se je zgodilo v 11.minuti, le da so tokrat Jaka SODJA (strelec) in Svetina, ter Tine Klofutar (podajalca) potrebovali 38 sekund za dosego zadetka. Na 3:0 je po podaji Brgleza povišal SODJA v 14.minuti, četrti gol za domače pa je dosegel Lan BRUN RAUH (podajalca Gašper Seršen in Jaka Šturm) v 18. minuti. Za prvo tretjino se je to varovancem domačega trenerja zdelo dovolj. Železarji so v prvih dvajsetih minutah sicer sprožili kar 21 strelov v okvir gostujočih vrat, gostje pa so ostali pri skromnih treh poizkusih.

V uvodu v drugo tretjino je bil zaradi spotikanja izključen Žiga Urukalo, a so domači kazen preživeli brez prejetega zadetka. Kaj kmalu so gledalci sicer tudi v drugi tretjini videli zadetek – na 5:0 je s svojim drugim golom na tekmi povišal BRGLEZ (podal je ponovno Svetina) v 23.minuti. Prav Svetina je bil izključen v 24.minuti, a gostom ni uspelo doseči zadetka v naslednjih dveh minutah. Zato pa je še šesti zadetek za domače prispeval v 28.minuti – že s svojim tretjim golom na tekmi – SODJA. Nekaj malega neprevidnosti je botrovalo prvemu zadetku gostov v 28.minuti, vendar to ni porušilo ritma igre železarjev. Po novih podajah Svetine in Brgleza je za 7:1 še četrtič na tekmi zadel SODJA. V naslednji minuti je bil zaradi zadrževanja s palico izključen eden od gostov, železarji pa so tudi tretjo priložnost za dosego zadetka ob igri z igralcem več izkoristili – ŠTURM je zadel po podaji Nejca Brusa po 30 sekundah številčne premoči. Domači so v drugi tretjini sprožili novih 14 strelov v okvir vrat gostujočega vratarja, gostom pa dopustili 5 takih poizkusov.

Nejc Brus je z nepravilnim zadrževanjem s palico v prvi minuti zadnje tretjine zaustavil prodirajočega igralca gostov in le-tem prislužil kazenski strel, ki so ga tudi s pridom izkoristili in zmanjšali na 9:2. Deseti gol je dosegel ponovno ŠTURM (podala sta mu Andraž Homan in Aljaž Pivk) v 44.minuti. Po desetem doseženem zadetku je vnema pri domačih nekoliko padla, trener pa je dal nekaj več priložnosti tudi fantom, ki sicer redkeje igrajo. V 51. minuti so gostje dosegli še svoj tretji zadetek, SVETINA pa je dve minuti kasneje dosegel enajstega za Jesenice. Zadnjih nekaj minut sta obe ekipi preprosto le čakali, da bo tekme konec, vseeno pa so gostje 48 sekund pred koncem še četrtič na tekmi zadeli. Domači so v zadnjem delu sprožili “le” 12 strelov, ter jih gostom dopustili 9, vse skupaj pa ni dosti vplivalo na rezultat.

Aleš SODJA, trener kadetov:
“Odigrali smo 45 zelo spodobnih minut. Ob visokem rezultatu je nato koncentracija fantom nekoliko padla, priložnost pa sem dal tudi četrtemu napadu. Moji fantje so odigrali dobro in jim čestitam. Kot zanimivost s tekme pa bi omenil, da sem – najbrž prvič odkar se ubadam s hokejem – doživel, da se je ob enem od “prekrškov”, ki nam ga je dosodil sodnik Kamšek dogodilo, da je gostujoči igralec (Kujovec) prišel do sodnika, mu povedal, da je padel sam, sodnik pa je že piskano kazen spremenil. Za fair potezo obema čestitam in se zahvaljujem!”