DP mlajših dečkov, 1.tekma polfinala

MK Bled A – HD Jesenice

1 – 7

(0:2,1:1,0:4)

0:1 DOLINAR (Slivnik) 4′, 0:2 LANGUS SH1 12′, 0:3 TÖRÖK (Rijavec, Baloh) 26′, 1:3 Brodnik (Jazbec) PP1 30′, 1:4 TÖRÖK (Čufer) 36′, 1:5 SLIVNIK (Török, Rijavec) 40′, 1:6 SLIVNIK (Török) PP1 41′, 1:7 SLIVNIK (Török) 42′

Streli na gol: MK Bled A 21 (10,5,6), HD Jesenice 30 (9,6,15)
Kazni: MK Bled A 33 (2,2,29), HD Jesenice 12 (2,6,4)

MK Bled A: Justin (GK), Klančar, Brodnik (C), Jazbec, Sojer, Livrin, Borse, Lesnilar, Pazlar, Jeločnik, Mahmutović, Vilman, Smolej, Golja, Goličič, Zugwitz
Trener: Valerij Šahraj

HD Jesenice: 25-Avsenek (GK), 1-Škerjanc (GK), 12-Gasar (A), 17-Čufer, 7-Rijavec, 23-Slivnik (A), 19-Török (C), 22-Miklič, 6-Dolinar, 13-Langus, 11-Dobravec (A), 8-Baloh, 10-Krupenko, 14-Glavič, 21-Junež, 5-Korošec, 15-Svetlin, 24-Crnkić, 4-Bergelj, 16-Grašič, 3-Adrović,
Trener: Gaber KLINAR

Sodnika: Miha Bajt, Gašper Franc

Kar nekaj vprašanj se je odpiralo pred prvo polfinalno tekmo državnega prvenstva mlajših dečkov na Bledu. Blejci, ki v letošnji sezoni v prvenstvu nastopajo z dvema ekipama, so redni del sezone z obema ekipama tudi končali na vrhu prvenstvene lestvice. Jeseničani so bili na tretjem mestu prvi zasledovalci blejskih ekip in obetal se je zanimiv dvoboj…

Varovanci trenerja Gabra KLINARja so tekmo spremenili v železarski show, čeprav prav trener opozarja pred pretirano evforijo že po prvi tekmi. Kakorkoli, končni rezultat najbrž ni stvar naključij…

Domači so si z udarcem s komolcem že v 26.sekundi tekme takoj prislužili prvo malo kazen. Merilne naprave železarčkov še niso bile ogrete in domači so rezultat uspeli ohraniti na začetnih 0:0. Ni pa domačim uspelo ohraniti nedotaknjene mreže v četrti minuti, ko je po podaji Slivnika od daleč zadel Tim DOLINAR. V nadaljevanju sta ekipi igrali dokaj enakovredno, prva naslednja omembe vredna situacija pa se je zgodila v 12. minuti, ko je bil zaradi nabijanja na ogrado izključen Miklič. Malim Jeseničanom vse skupaj ni povzročilo kakih posebnih težav; prav nasprotno – po hitrem nasprotnem napadu je na 2:0 za četo trenerja Klinarja povišal Nace LANGUS v začetku 14.minute. S tem rezultatom se je sicer dokaj enakovredna prva tretjina tudi končala. Domači so v prvih 15 minutah proti vratom Nejca ŠKERJANCA sprožili 10 strelov, Jeseničani pa so poizkušali devetkrat.

Tudi v drugi tretjini sta ekipi nadaljevali z enakovredno igro. Še drugo kazen na tekmi – tokrat zaradi spotikanja – si je prislužil Miklič v 19.minuti, a je obramba železarjev na čelu s sijajnim vratarjem napade domačih zdržala. Le 16 sekund po tistem, ko sta ekipi ponovno zaigrali v polnih postavah, si je kazen zaradi oviranja prislužil Török. Novi napadi domačih znova niso obrodili sadov, jeseniška obramba se je tokrat izkazala kot zelo trdna. Prav Matic TÖRÖK je v 26.minuti povišal vodstvo železarjev na 3:0 (podala sta mu Rijavec in Baloh). Dobre pol minute kasneje so si domači zaradi udarca s kolenom prislužili novo malo kazen, železarjem pa ni uspelo še povišati vodstva. Nekaj neprevidnosti pri menjavi v 29.minuti je botrovalo novi izključitvi na jeseniški strani. Domačim je po 55 skundah igre z igralcem več na ledeni ploskvi uspelo doseči powerplay zadetek. Kakor se je kasneje izkazalo, je bil to tudi njihov edini gol na tekmi. V trdem drugem delu tekme so sicer domači uspeli sprožiti le 5 strelov proti golu Škerjanca; dosti boljši s šestimi streli v okvir vrat niso bili niti železarji.

Zadnja tretjina je obetala še razburljiv boj za uvodno zmago. Zahvaljujoč zbrani igri v obrambi, je gostujoča vrsta iz železarskega kraja tekmo zanesljivo pripeljala do konca. Pa kaj do konca – do navdušujočega rezultata. Po podaji Čuferja je na 4:1 za Jesenice najprej v 36.minuti povišal Török. Prav Török in Rijavec sta bila podajalca za peti gostujoči gol, ki ga je v 40.minuti dosegel Luc SLIVNIK. Živčni domači so si le nekaj sekund kasneje zaradi udarca s kolenom in neprimerne reakcije prislužili 5 minut kazni in dokončno pot pod prho (Sojer). Vse skupaj je bilo seveda voda na mlin Töröku (podajalec) in Slivniku (strelec) za dosego powerpay gola v 41.minuti. V naslednji minuti si je kazen zaradi udarca s palico prislužil Baloh, tako da sta ekipi nadaljevali z igro s po štirimi igralci na vsaki strani. Obilo prostora na ledeni ploskvi sta seveda še enkrat s pridom izkoristila udeležena pri šestem zadetku in dosegla še sedmi jeseniški gol v 42.minuti. Domača barka je tako preluknjana nasedla v plitvem blejskem jezeru. Rezultata ni več spremenila niti izključitev na domači strani v 44.minuti, pa tudi ne obojestranska izključitev 25 sekund pred koncem tekme. Domači so v pričakovanem jurišu proti jeseniškim vratom v zadnji tretjini zmogli vsega šest strelov, zato pa so železarji sprožili proti domačemu golu kar 15 projektilov.

Prva zmaga v polfinalu je tako na računu. Priložnost za drugo – in s tem preboj v finale državnega prvenstva – se ponuja v soboto ob 11.45, ko se bosta moštvi znova pomerili med seboj Podmežaklo.

Gaber KLINAR, trener mlajših dečkov:
“Odlično smo odigrali v obrambi. Tistih nekaj napak, ki smo jih storili, smo popravili z borbenostjo. Poleg tega je bil naš vratar Nejc vedno na pravem mestu, za kar ga je potrebno zelo pohvaliti. V napadu smo bili dovolj zbrani in nepopustljivi, plod tega pa je bilo sedem zadetkov v domači mreži. Opravili smo šele s polovico naloge.  Na sobotni tekmi nas prav gotovo čaka še težek boj.”