HD Jesenice: Šturm 5 (3+2), Kapel 5 (2+3), Svetina 5 (1+4), Brglez 4 (3+1), Sršen 4 (2+2), Urukalo 3 (2+1), Pretnar 3 (0+3), Klofutar 2 (1+1), Brus 2 (0+2), Stojan 2 (0+2), Brun Rauh 2 (0+2), Krmelj 1 (1+0), Homan 1 (1+0), Pivk 1 (0+1), Pivač 1 (0+1)

Streli na gol: HD Jesenice 67 (17,26,24), KHL Medveščak 13 (5,4,4)
Kazni: HD Jesenice 31 (0,0,31), KHL Medveščak 41 (4,2,35)

HD Jesenice: 1-Pelko, 25-Žagar, 18-Klofutar, 8-Urukalo, 14-Pretnar, 20-Kapel, 22-Svetina, 13-Stojan, 16-Brus, 24-Šturm, 12-Sršen, 11-Brglez, 5-Pivač, 4-Šabanović, 17-Pivk, 15-Brun Rauh, 7-Mravlje, 3-Nastran, 6-Smolej, 9-Krmelj, 10-Homan

KHL Medveščak: Troha (GK), Ohundadajev (GK), Babić (C), Matišin, Bublić, Vuglač, Fernandez Genc, Ključarić, Belina, Paulović, Čanić, Letang, Harasim, Gulija, Hercigonja, Juenker Đurić I., Težak, Juenker Đurić J., Habek
Trener: Marko Sertić

Sodniki:
Luka Kamšek (glavni)
Blaž Javornik, Ervin Čamdžić (linijska)

Kaj reči ob taki tekmi? Močno mora Zagrebčane skrbeti, saj kljub kar nekaj sezonam sodelovanja s člansko ekipo najprej v ligi EBEL, zadnji dve sezoni pa celo v ligi KHL, ne spackajo skupaj vsaj solidnega podmladka. To seveda ni zlonamerna, pač pa ravno obratno – dobronamerna kritika. Sicer pa se je bolj pametno posvečati svojim fantom. Le-ti so tokrat s pol moči storpedirali kadete Medveščaka. Od samega začetka tekme naprej je kakih 60 gledalcev videlo dvoboj dveh popolnoma ne-enakovrednih ekip. Igra se je praktične ves čas tekme večinoma odvijala pred golom gostov, ki pa so – to je že treba priznati – vsaj poizkušali igrati in se niso le skoncentrirali pred svojim golom v želji dobiti čim manj zadetkov. Na prvega je bilo sicer potrebno počakati le pičlih 32 sekund, nato pa je mrežo gostov že načel Rok KAPEL. Predno so se gostje dobro zavedli, je v peti minuti na 2:0 povišal Miha KRMELJ. Prva izključitev za goste v 10.minuti je bila nato priložnost za dober trening powerplaya, novega gola pa ni bilo. V 15.minuti je na 3:0 povišal Nik BRGLEZ. Novo spotikanje in nova izključitev “medvedov” v 17.minuti je nato le prinesla powerplay gol – po 24 sekundah ga je dosegel Žiga URUKALO. Domači si v prvem delu niso prislužili nobene izključitve. Razmerje v strelih ob koncu prvih 20ih minut pa tudi pove svoje – 17:5 za Jesenice.

V drugem delu se je polnjenje gostujoče mreže samo intenziviralo. V začetku 24.minute je zadel Tine KLOFUTAR, 37 sekund kasneje pa je zadel tudi Gašper SRŠEN. Slabi dve minuti kasneje je za vodstvo s 7:0 zadel Erik SVETINA, za osmi domači gol pa je v 28.minuti ponovno poskrbel URUKALO. 22 sekund po osmem zadetku domačih je zadel še Jaka ŠTURM in tako napovedal lov na “desetko”. V 31.minuti so si gostje prislužili edino izključitev v drugi tretjini, z novim golom pa jo je kaznoval BRGLEZ. Sledilo je nekaj umirjenejših minut, nato pa je v 40.minuti še za enajsti jeseniški gol zadel SRŠEN. Razmerje v strelih v drugi tretjini – 26:4 za domače.

Dogajanje v zadnji tretjini se je resneje začelo v 44.minuti, ko je na 12;0 povišal KAPEL. Sledila je izključitev Urukala, gostje pa so bili ob igralcu več nenevarni. Enako velja za domače v obdobju med 49. in 52.minuto, saj so si gostje prislužili dve zaporedni kazni, ki pa jih Jeseničani niso “nagradili” z novim golom. Je pa 13.zadetek padel v 53.minuti – dosegel ga je ponovno BRGLEZ. V 56.minuti je najprej na 14:0 povišal ŠTURM, ki je nov zadetek dosegel nato le 8 sekund kasneje. Tik zatem sta si nekoliko v lase skočila prav Šturm na domači in I. Jünker Đurić na gostujoči strani. Vpletel se je še Hercigonja pri Medveščaku, vsi skupaj pa so bili v nadaljevanju kaznovani. Zadnji, šestnajsti gol na tekmi je dosegel Andraž HOMAN 34 sekund pred koncem. Strasti so se ponovno razvnele ob naletu Šabanovića s komolcem 25 sekund pred koncem tekme – sledil je pretep  z enim od gostov, oba petelina pa sta tekmo končala z odhodom pod prho nekaj sekund pred ostalimi. Razmerje v strelih v zadnji tretjini – 24:4. Za domače kakopak.

Kadeti trenerja Aleša SODJE so še vedno na vrhu prvenstvene lestvice z zmagami na prav vseh tekmah, na katerih so letos v državnem prvenstvu nastopili. Čestitke!