Streli na gol: HD Jesenice   31 (12,13,6); KHL Medveščak    25 (9,9,7)
Kazni: HD Jesenice   8 (2,2,4); KHL Medveščak   12 (6,2,4)
Liniska sodnika:Anže Bergant, Robert Bohinc

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 8 Urukalo, 5 Brun Rauh, 15 Avsenek, 6 Stojan, 21 Korošec, 24 Šturm, 9 Rajsar, 23 Sodja (C), 13 Crnović, 16 Brus, 22 Svetina E., 19 Seršen, 18 Pretnar, 14 Žbontar, 17 Šabanović, 20 Mašič, 4 Ivančevič, 7 Hadžić, 3 Mravlje, 11 Brglez,

KHL Medveščak: 58 Nikolić, 10 Kegalj, 7 Plesko, 9 Kos, 15 Joja, 23 Crnec, 69 Babić, 97 Smolec, 6 Paulović, 11 Vrabinčić, 18 Tadić, 19 Dobrić, 30 Selitaj, 40 Fičur, 46 Stubičar, 55 Miličić, 68 Bublić, 77 Čižmadija, 87 Vuglač, 94 Burazin
Trener: Danijel Kolombo

Obe ekipi previdno v prvih dvajsetih minutah

Prav primerno se je začela tekma za domačo ekipo – že v dvanajsti sekundi je sodnik izključil gostujočega napadalca Miličića zaradi napada s telesom. Domači še niso bili na pravih obratih, da bi resneje ogrozili gostujočega vratarja v powerplayu. Prvih nekaj minut ni prineslo lepega hokeja, borbenosti na obeh straneh pa obilo. Še enkrat je bil pri Medveščaku izključen Miličić v sedmi minuti – tokrat zaradi grobosti. Tudi ob tej priložnosti domači niso bili posebej nevarni, kljub temu da so napadalno formacijo v gostujoči tretjini postavili. Nevarno je v gostujočega igralca s kolenom naletel branilec železarjev Urukalo v dvanajsti minuti, posledično pa je dve minuti presedel na klopi za kaznovane. Tudi domača igra z igralcem manj je bila dovolj zbrana in ostalo je pri začetnem rezultatu. Sredi osemnajste minute je bil zaradi držanja izključen Zagrebčan Bublić, tudi tretji powerplay pa ni prinesel veselja peščici gledalcev in domači ekipi. Do konca uvodne tretjine se ni dogajalo več prav veliko. Domači so v prvih dvajsetih minutah sprožili proti gostujočim vratom dvanajst strelov, gostje pa proti jeseniškim devet.

img_7334

Tudi po drugem delu izenačeno

Podoben hokej so videli gledalci tudi v drugi tretjini. Obe ekipi sta sicer sprožili nekaj strelov; nekateri od le-teh so bili kar nevarni, a sta jim bila vratarja Kogovšek in Nikolić kos. Vse do enaitridesete minute se je tako nadaljeval “mrtvi tek” obeh ekip, nobena pa si ni priigrala kake omembe vredne premoči. Takrat je bil pri gostih zaradi zadrževanja s palico izključen Burazin. Železarji so hitro postavili napadalno formacijo, stisnili goste pred njihova vrata in po minuti in petnajstih sekundah končno povedli. Po podajah Pretnarja in Mašiča je gol za jeseniško vodstvo dosegel Gašper SERŠEN. V nadaljevanju je sledilo spet že videno v prve pol ure. Gostje so blokirali dohode do svojih vrat, Jeseničani so stežka prihajali do priložnosti za strel. Ko je že vse kazalo, da bodo železarji drugo tretjino končali z minimalnim vodstvom, pa je “udaril” gostujoči napadalec Miličić, tudi sicer najbolj viden hokejist gostov. V eni od na videz nenevarnih akcij je z leve strani streljal in presenetil Žigo KOGOVŠKA 56 sekund pred piskom sirene (1.1). Dvajset sekund pred koncem tega dela tekme je sledila še izključitev za Avseneka (držanje), gostje pa niso bili več nevarni. Trinajst strelov domačih v tem delu vseeno ni prav malo, pa tudi gostje z devetimi streli v okvir vrat Kogovška niso bili daleč zadaj.

img_7343

Razburljiv zaključek

Minuta in štirideset sekund kazni je ostalo izključenemu jeseniškemu napadalcu v začetku zadnje tretjine. Gostje so silovito pritisnili, a poti paku skozi jeseniško obrambo niso našli. Lepo priložnost za novo vodstvo so železarji dobili ob koncu sedeminštiridesete minute, ko je bil zaradi napada s telesom izključen gostujoči igralec Bublić. Rezervna klop Medveščaka je burno odreagirala in si prislužila še dodatni dve minuti, tako da so železarji imeli res edinstveno priložnost za doseganje gola s petimi igralci proti trem. Borbeni gostje so obleganje Jesenic preživeli prez prejetega gola, tako da se je šahovska partija obeh ekip nadaljevala še naprej. Brun Rauh je v enainpetdeseti minuti gostom ukradel pak v srednji tretjini, hitro zadrsal po levi v napadalno in podal pred vrata Brglezu. Le-ta je že praktično premagal gostujočega vratarja, pa sta kljub temu dva gostujoča igralca z veliko mero sreče paku nekako preprečila pot v mrežo. Zadnje minute so prinesle veliko razburjenj. Najprej je gostom uspel lep protinapad, ki ga je Miličić zaključil s silovitim strelom v vratnico nemočnega Kogovška, a se je k  sreči pak odbil daleč v ogrado na levo stran. Sledila je izključitev Mašiča, saj je v enem izmed posredovanj v svoji tretjini pak izbil preko ograde. Trpeli so železarji ob igri z igralcem manj, saj so Zagrebčani močno pritisnili. Pičle štiri sekunde pred iztekom kazni Mašiču, je glavni sodnik zaradi zadrževanja s palico izključil še jeseniškega kapetana. Vsega tri minute pred iztekom rednih šestdesetih minut so tistih nekaj sekund ob igri treh proti petim železarji že zdržali, ponovno pa jih je čakalo krčevito branjenje zaradi kapetanove izključitve. Trud se jim je poplačal tik po tistem, ko se je Jaka SODJA vrnil na ledeno ploskev, močno pospešil v srednji tretjini, sprejel pak, ki sta mu g aiz obrambe podala Stojan in Urukalo in efektno zadel levi kot vratarja gostov (2:1). Dvainpetdeset sekund pred koncem so tako rdeči znova povedli. Gostujočemu trenerju ni preostalo drugega, kot da je po osvojenem paku v nadaljevanju iz vrat poklical svojega vratarja in poskušal izenačiti z dodatnim napadalcem. Vse skupaj se je končalo tako, da je šestnajst sekund pred koncem gol v prazno mrežo dosegel še Gašper GLAVIČ (podajalca Tomaževič in Urukalo). V zadnji tretjini so domači streljali šestkrat v okvir gostujočega gola, igralci Medveščaka pa proti vratom Kogovška sedemkrat.

img_7352

Po trdo priborjeni zmagi so domači dobili zaslužen aplavz s tribun jeseniške lepotice in prav žalostno je, da jeseniški mladinski hokej ne pritegne več zanimanja ljubiteljev hokeja. Če drugega ne, je bilo pa na tekmi vsaj nekaj fantov iz članske ekipe …