Gledalcev: ni podatka

HK Slavija Jr. – HD Jesenice

2 – 6

(0:1,1:3,1:2)

Strelci: 0:1 POGAČNIK (Ivančevič, Mravlje) 20′, 0:2 BRUN RAUH (Pogačnik) 21′, 0:3 DEŽMAN (Mravlje) PP! 30′, 0:4 POGAČNIK (Mravlje) 33′, 1:4 Kozjan 37′, 1:5 POGAČNIK (Mravlje) 46′, 1:6 MRAVLJE (Pogačnik, Ivančevič) 47′, 2:6 Černe 54′

Streli na gol: HK Slavija Jr.   26 (8,7,11), HD Jesenice  37 (14,11,12)

Kazni: HK Slavija Jr. 25 (0,25,0), HD Jesenice  4 (0,4,0)

HK Slavija Jr.: 3 Dukarič (GK), 2 Lajevec (GK), 22 Trškan, 13 Bukovec, 27 Škerlep M., 12 Primar, 21 Keber, 18 Lampič, 15 Kozjan, 4 Ćosić, 10 Cvetko, 9 Bolte, 5 Ravnikar, 7 Černe, 11 Škerlep G., 17 Prodan
Trener: Jaka Adlešič

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (GK), 15 Brun Rauh, 4 Fartek, 2 Ivančevič, 7 Mravlje, 19 Pogačnik, 12 Šega, 11 Pogačar, 21 Dežman, 22 Jakupović, 8 Krmelj (C), 24 Finžgar, 20 Kararić, 10 Homan, 6 Smolej, 17 Pivk, 13 Nastran M., 5 Murnik, 16 Lukan A., 14 Čop, 18 Török

Sodnik: Tilen Pahor
Linijska sodnika: Aleš Lešnjak, Matevž Mali

IMG_6037

Tej konkretni generaciji kadetov so bili Založani v zadnjih sezonah vse prevečkrat trn v peti in tako rekoč nepremagljiv nasprotnik. Tokrat pa je trener Aleš SODJA poskrbel za presenečenje in v pravem trenutku uporabil dva fanta, ki sicer redno (in uspešno) igrata večinoma v mladinski kategoriji (Ivančeviča in Brun Rauha). Na ta način je ekipa železarjev kar naenkrat zavidanja vreden nasprotnik, prav to pa je pokazala tudi v soboto v Zalogu. Odločen pristop že v prvi tretjini dolgo časa ni prinesel rezultatsko otipljivega učinka. Železarji so bili boljše moštvo, hitrejši in odločnejši v duelih, več napadali in sploh delovali podjetneje, vendar pa tudi ekipa v črnih dresih ni popuščala v svoji vnemi. Prvi gol na tekmi so tako gledalci videli 42 sekund pred koncem uvodne tretjine, ko je za vodstvo železarjev poskrbel Tjaš POGAČNIK (podajalca Ivančevič in Mravlje). Nobena od ekip si v prvi tretjini ni prislužila niti ene same kazenske minute. Domači so proti golu Nejca Žagarja sprožili osem pakov, železarji pa so domačo čuvajko mreže poskušali premagati štirinajstkrat.

Tako kot so prvo tretjino končali, tako so drugo železarji tudi začeli – z zadetkom. Na dva gola razlike je že po 39 sekundah povišal Lan BRUN RAUH, ki mu je lepo asistiral Pogačnik. V 27. minuti si je malo kazen zaradi udarca s palico prislužil Pogačar. Domači so v silni vnemi za zmanjšanjem rezultata odigrali preveč grobo, saj si je v naslednji minuti zaradi grdega in nevarnega naleta s kolenom na Ivančeviča 5 minut kazni in predčasni odhod pod prho prislužil Keber. Jeseničan je sicer tekmo odigral do konca, a na nedeljski tekmi mladincev nato ni mogel igrati. Sumi o poškodbah kolenskih vezi se bodo razjasnili v teh dneh. Minuto kasneje so železarji zaigrali v polni postavi, powerplay pa so z golom izkoristili v 30. minuti, ko je po podaji Mravljeta zadel Žiga DEŽMAN. Tri minute kasneje je v režiji POGAČNIKa (strelec) in Mravljeta (podajalec) železarjem uspelo zabiti še četrtič na tekmi. V 37. minuti so domači le premagali zanesljivega Nejca ŽAGARja v jeseniških vratih, bližje kakor na tri zadetke razlike pa jim v nadaljevanju ni uspelo. Zaradi udarca s kolenom si je v 38. minuti malo kazen prislužil tudi Fartek, a je mreža železarjev ob igri z igralcem manj ostala nedotaknjena. Druga tretjina se je tako končala ob sedmih strelih domačih in enajstih strelih Jeseničanov.

Samozavestno je ekipa železarjev vstopila v zadnjo tretjino. Plod dobre igre sta bila zadetka v mreži domačih, ki so jih Jeseničani v razmiku 73 sekund dosegli v 46. in 47. minuti. Najprej je po podaji Mravljeta še tretjič na tekmi zadel POGAČNIK (1:5), nato pa je štirim podajam pri prejšnjih petih golih svoj lasten gol dodal še Matic MRAVLJE (1:6). V zadnjih nekaj minutah je ob visokem vodstvu tudi vnema železarjev nekoliko popustila. Domači so tako zadnji gol na tekmi dosegli v 54. minuti, ko je po samostojni akciji Žagarja premagal Černe. V zadnji tretjini si nobena od ekip ni prislužila kazenskih minut. Domači so sprožili enajst strelov, Jeseničani pa dvanajst.

Aleš SODJA, trener kadetov:
“Rezultat je resda visok, a treba je vedeti, da domači niso odigrali v popolni postavi. Nekaj fantov je namreč manjkalo zaradi sodelovanja v mladinski vrsti. Kakorkoli pač že, tekmo smo začeli dobro, držali smo se dogovorov pred tekmo. V drugi polovici tekme nam je zbranost popustila, bolj kompleten nasprotnik bi nam naredil lahko večje težave. Tokrat smo tekmo srečno in uspešno končali, prav posebej zadovoljen pa nisem. Potrebno bo analizirati zakaj pride do takih padcev, saj nismo sposobni sestaviti celih šestdeset minut zbrane igre.”