DP mlajših dečkov

HK Celje – HD Jesenice

4 – 10

(0:4,3:3,1:3)

0:1 BALOH (Dobravec) 2′, 0:2 BALOH 9′, 0:3 GASAR 11′, 0:4 RIJAVEC (Svetlin) 14′, 0:5 DOBRAVEC (Dolinar, Langus) PP1 16′, 1:5 Škerjanec (Blazinšek) 18′, 1:6 LANGUS 18′, 2:6 Škerjanec (Blazinšek) PP1 19′, 3:6 Škerjanec 20′, 3:7 DOLINAR (Dobravec, Baloh) 27′, 4:7 Škerjanec PP1 33′, 4:8 SVETLIN (Baloh) PP1 38′, 4:9 BALOH (Dobravec) 41′, 4:10 KOROŠEC (Rijavec, Svetlin) 42′

Streli na gol: HK Celje 17 (5,7,5), HD Jesenice 37 (12,14,11)
Kazni: HK Celje 6 (2,2,2), HD Jesenice 6 (0,2,4)

HK Celje: Skale (GK), Zupanc, Škerjanec, Ramšak, Pikl Lipar, Blazinšek, Marinšek, Cekuta, Furman, Steblovnik, Črepinšek, Golež, Čerenjak (C), Dolenc, Mavrič, Jagodič, Bervar
Trener: Tomaž Felicijan

HD Jesenice: 1-Škrjanc, 25-Avsenek (GK), 12-Gasar, 17-Čufer, 7-Rijavec, 6-Dolinar, 13-Langus, 11-Dobravec, 8-Baloh, 10-Krupenko, 14-Glavič, 21-Junež, 5-Korošec, 15-Svetlin, 20-Sintič, 16-Grašič, 3-Adrović, 18-Kaltak
Trener: Gaber KLINAR

Zanesljivo so varovanci trenerja Klinarja opravili s Celjani, pa čeprav so na Štajersko potovali brez prvih igralcev Töröka in Slivnika. Že v drugi minuti tekme sta matno pozicijo za domače spletla Dobravec (podajalec) in David BALOH (strelec). Domači so bili ves čas uvodne tretjine v podrejenem položaju. Baloh je drugi zadetek dosegel v deveti minuti, v enajsti pa je na tri zadetke razlike povišal Drejc GASAR. Končni rezultat uvodne tretjine sta v 14.minuti s četrtim zadetkom za železarje postavila  Svetlin (podajalec) in Aleksander RIJAVEC (strelec). 59 sekund pred koncem tretjine so si domači prislužili prvo malo kazen, vendar je Jeseničani niso znali kaznovati z novim golom. V prvih 15 minutah so domači streljali proti vratom Nejca ŠKRJANCA le petkrat, železarji so proti domačemu golu streljali 12-krat.

Preostanek kazni za Celjane so železarji kaznovali po 42 sekundah igre v drugi tretjini, ko je po podajah Dolinarja in Langusa zadel Juš DOBRAVEC. V 18.minuti so domači dosegli prvi gol, vendar je Nace LANGUS le 52 sekund kasneje ponovno povišal na 6:1 za Jesenice. V 19.minuti je bil na strani Jesenic izključen Dolinar, domači pa so powerplay gol dosegli po vsega treh sekundah igre. Le dobro minuto kasneje so domači dosegli še tretji zadetek, železarji pa so seveda imeli še visoko prednost (3:6). V 23.minuti je Škrjanca v jeseniških vratih zamenjal Gregor AVSENEK. V 27.minuti je Tim DOLINAR nato povišal vodstvo še za dodaten gol (podajalca Dobravec in Baloh). Domači so si tudi tik pred iztekom druge tretjine vnovič prislužili malo kazen. V drugem delu so domači streljali vsega skupaj sedemkrat, Jeseničani pa 14-krat.

Prvi v zadnji tretjini so zadeli domači v 33.minuti, ko je kazen zaradi udarca s palico služil Langus. Sledila je še kazen za Baloha (zadrževanje s palico), a domači niso resneje ogrozili železarskih vrat. Svojo edino kazen so si v zadnji tretjini domači prislužili v 36.minuti, po minuti in pol pa sta jo v zadetek pretvorila Baloh (podajalec) in Žiga SVETLIN. Baloh sam je po podaji Dobravca povišal na 9:4 v 41.minuti, končni rezultat pa so v 42.minuti postavili Urban KOROŠEC (strelec), ter Rijavec in Svetlin (podajalca). Tudi v zadnjem delu tekme so domači streljali na gol AVSENEKA le petkrat, medtem ko so Jeseničani uspeli domačega vratarja spraviti v škripce 11-krat.

Gaber KLINAR, trener mlajših dečkov:
“Kljub temu, da je manjkalo kar nekaj igralcev, so ostali pokazali, da znajo igrati. Zadovoljen sem s pristopom večine igralcev, ki so prikazali borbeno igro. Skozi celotno srečanje smo nadzorovali rezultat, čeprav so Celjani na trenutke pokazali, da so dober nasprotnik.”