Gledalcev: ni podatka

HKMK Bled – HD Jesenice

3 – 4

(0:2,1:0,2:2)

Strelci: 0:1 ŠEGA (Mravlje, Kararić) SH1 8′, 0:2 IVANČEVIČ (Šega, Mravlje) PP1 10′, 1:2 Gavrilov (Zor) PP1 28′, 1:3 KRMELJ (Pivk, Jakupović) 44′, 1:4 MRAVLJE (Ivančevič) 46′, 2:4 Mašič PP1 55′, 3:4 Zor (Konc) 56′

Streli na gol: HKMK Bled   48 (13,18,17), HD Jesenice   32 (9,12,11)
Kazni: HKMK Bled   6 (4,0,2), HD Jesenice  16 (6,6,4)

HKMK Bled: 59 Breznik (GK), 33 Pančur (GK), 10 Gavrilov, 9 Zor (C), 88 Stan, 27 Kos, 16 Konc, 19 Šmid, 11 Pretnar, 17 Mahkovec, 23 Košir, 6 Mašič N., 4 Sirk, 12 Gomboc, 28 Borse, 24 Mašič B., 8 Zupan, 5 Černe
Trener: Valerij Šahraj

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar(GK), 12 šega, 4 Fartek, 2 Ivančevič, 7 Mravlje, 23 Podrekar, 11 Pogačar, 24 Finžgar, 22 Jakupović, 8 Krmelj (C), 17 Pivk, 20 Kararić, 5 Murnik, 10 Homan, 6 Smolej, 14 Čop, 9 Lukan D., 13 Nastran M., 16 Lukan A., 19 Pogačnik

Sodnica: Katalin Gernyi
Linijska sodnika: Čamdžić Ervin, Anže Bergant

IMG_2662[1]

V prvem delu letošnjega državnega prvenstva so Blejci po vodstvu železarjev z Jesenic odnesli vse točke. V nedeljskem dopoldnevu je bil čas za poravnavo računov. Precej gledalcev je bilo menda nekoliko presenečenih nad pojavo glavne sodnice na tekmi, saj se je izkazalo,da gre za madžarsko delilko hokejske pravice. Gospodična je že od začetka poskušala uveljaviti strog kriterij, po mnenju pisca tega članka posebej vneto žal le pri gostujoči ekipi. Pogledi na to se seveda lahko razlikujejo, število kazenskih minut pa tudi pove svoje. Je pa res, da je šlo pri domačih pač za fizično šibkejšo ekipo polno mlajših fantov, ki jih je omenjena menda na ta način želela vsaj nekoliko zaščititi. Začelo se je z izključitvijo za železarje v tretji minuti – na klop za kaznovane je zaradi nepravilnega naleta na ogrado upravičeno moral Homan. Domači so Jeseničane sicer stisnili v obrambno tretjino, gola pa jim vseeno ni uspelo doseči. V sedmi minuti se je na sredini igrišča Pivk prerival s svojim nasprotnikom, ob tem pa dobil dve kazenski minuti zaradi zadrževanja s palico. Morda nekoliko sporna odločitev, a še vedno v rangu “proste sodniške presoje”. Ponovno so odločno po vodilni gol krenili domači, a ob tem pozabili na obrambo, ki jo je v protinapadu lepo premešal Mravlje; le-ta je tik pred nasprotnim vratarjem pak izvrstno podal na drugo stran do Jaka ŠEGA, ki je samo še pospravil ploščico v prazno mrežo. Gol z igralcem manj je železarjem vlil potrebne samozavesti, domačim pa nagnal nekaj nervoze v igro. Tako so si tudi Blejci zaradi udarca s kolenom ob koncu devete minute prislužili prvo malo kazen. Jeseničani niso zamudili lepe priložnosti, saj je Tim IVANČEVIČ za podvojitev vodstva zadel le 28 sekund kasneje (podajalca Šega in Mravlje). Trinajsta minuta je prinesla nepravilno menjavo domačih, kar je za posledico prineslo seveda izključitev. Železarji niso spravili skupaj česa posebnega v powerplayu. V nadaljevanju tretjine so bili v svojih akcijah nekoliko podjetnejši domači, nekaj pa je k temu dodala tudi izključitev Pogačarja v šestnajsti minuti (spotikanje). Zapisnikarji so ob koncu tretjine našteli trinajst strelov domačih v okvir vrat Nejca ŽAGARja, pa devet strelov Jesenic v okvir gola domačega čuvaja mreže.

IMG_2664[1]

V začetku druge tretjine je domači trener v gol poslal svojega rezervnega vratarja. Ekipi sta dokaj enakovredno krenili v drugo tretjino. Vodstvo z dvema zadetkoma prednosti je železarjem omogočalo umirjen pristop, domači pa so kar agresivno krenili proti gostujočemu golu. Prvo kazen v tem delu igre si je zaradi zadrževanja s palico prislužil Pogačnik v 27. minuti. Blejci so potrebovali le 23 sekund za znižanje rezultata na 1:2, potem pa sta ekipi seveda spet nadaljevali z igro številčno izenačeni. Dobri dve minuti kasneje si je malo kazen zaradi zadrževanja s palico prislužil še Mravlje, a domačim ni uspelo doseči izenačujočega zadetka. Tik pred odhodom na drugi odmor si je počitek na klopi za kaznovane s spotikanjem prislužil še Fartek, a tudi to domačim ni pomagalo do izenačujočega zadetka. Je pa večina kazni (1:39) jeseniškemu branilcu ostala še za zadnjo tretjino. V tempa polni drugi tretjini so domači seveda izkoristili tri gostujoče izključitve, zato se je tudi razmerje strelov ponovno obrnilo njim v prid (18:12).

IMG_2667[1]

V čudni zadnji tretjini je madžarski sodnici najprej uspelo dosoditi disciplinsko kazen Ivančeviču, a je ta po popravljanju znašala le dve in ne deset kazenskih minut. Zaradi Fartkove izključitve iz prejšnje tretjine so tako železarji morali odigrati minuto s tremi igralci proti petim. No, ko govorimo o minuti, gre tu za načelno stanje, saj domača podporna ekipa – glasnim opozorilom navkljub – Fartka ni pravočasno spustila nazaj na igrišče. Lahko se vprašamo kaj bi se zgodilo, če bi v tistih trenutkih padel zadetek, a bi bil tak razmislek za nazaj pač brez smisla, saj izenačujočega zadetka ni bilo. Obe kazni sta se na srečo železarjev iztekli brez prejetega zadetka. Namesto izenačenja so domači prejeli v začetku 44. minute nov gol, ki ga je po podajah Pivka in jakupovića dosegel kapetan Miha KRMELJ. Nekaj razburjenja na tribunah in gostujoči rezervni klopi je čez par minut povzročila tudi ugotovitev, da je čas do 45. minute tekme “tekel nekam počasi”, a za tako trditev pisec tega teksta nimam nobenih dokazov.  Kakor pa se pri teh rečeh rado zgodi, je v 46. minuti Matic MRAVLJE po podaji Ivančeviča dosegel še četrti gol za železarje. Četa trenerja Aleša SODJA je tako vodila že s 4:1 in strateg železarjev se je odločil, da bo dal priložnost za igro tudi nekaj fantom, ki so sicer do tedaj sedeli na klopi za rezervne igralce. Še za nekaj dodatnih razburjenj je poskrbela madžarska sodnica, ko je namesto kazni domačim poskrbela za pravo pravcato žuganje s prstom, a se je zdelo, da Jeseničani varno peljejo tekmo proti točkovno uspešnemu koncu. Ni pa mogla spregledati spotikanja domačih v 52. minuti, a železarjem v powerplayu ni uspelo zabiti še zadnjega žeblja v krsto domače ekipe. Kapetan železarjev je bil zaradi udarca s komolcem izključen v 55. minuti, Blejci pa so dosegli svoj drugi gol na tekmi 48 sekund kasneje. Domači so v  56. minuti prav proti “ohlajenim” fantom z Jesenic dosegli še svoj tretji gol na tekmi in se tako približali le na zadetek zaostanka. Zadnje dobre štiri minute niso več prinesle spremembe na semaforju, pa čeprav so domači nekajkrat resno zapretili. Ob koncu se je vse srečno izteklo za železarje, ki tako na prvenstveni lestvici še naprej zaostajajo le za Triglavom iz Kranja.

IMG_2673[1]

Aleš SODJA, trener kadetov:
“Na tekmi sem videl tako dobre, kakor tudi slabe stvari. V tekmi s takim nasprotnikom je težko igrati na štiri napade. Ob koncu sem poskušal, a so bili fantje “mrzli”, tekma pa polna tempa. Kmalu bi se uštel. Z nasprotnikom, ki je sicer fizično slabši in poln manjših otrok, je zelo težko igrati. Od svojih fantov ne morem zahtevati trde igre, saj bomo koga poškodovali. Če pa hokeja ne igraš na telo, pa kaj hitro pride do težav. Blejci so drsalno in tehnično dobri, zato so nam ob slabi disciplini v naši igri povzročali kar precej težav.”