DP mlajših dečkov, 1. krog

HD Jesenice – KHL Zagreb
19 – 5

(7:1,6:3,6:1)

1:0 HD Jesenice 3′, 2:0 HD Jesenice SH1 4′, 3:0 HD Jesenice PP1 6′, 4:0 HD Jesenice 7′, 5:0 HD Jesenice 11′, 6:0 HD Jesenice SH1 11′, 6:1 KHL Zagreb PP1 12′, 7:1 HD Jesenice 14′, 8:1 HD Jesenice 16′, 9:1 HD Jesenice 17′, 9:2 KHL Zagreb 17′, 9:3 KHL Zagreb 18′, 10:3 HD Jesenice 20′, 11:3 HD Jesenice 21′, 12:3 HD Jesenice 28′, 13:3 HD Jesenice 30′, 13:4 KHL Zagreb 31′, 14:4 HD Jesenice 35′, 15:4 HD Jesenice 35′, 16:4 HD Jesenice 36′, 17:4 HD Jesenice 36′, 18:4 HD Jesenice 37′, 18:5 KHL Zagreb 40′, 19:5 HD Jesenice 45′

Kazni: HD Jesenice 8 (4,0,4); KHL Zagreb 6 (4,0,2)
Streli na gol: HD Jesenice 41 (14,13,14); KHL Zagreb 22 (6,8,8)

HD Jesenice: 1-Škrjanc (GK), 12-Gasar, 17-Čufer, 21-Junež, 23-Slivnik (A), 19-Török (C), 22-Miklič, 6-Dolinar, 7-Rijavec, 11-Dobravec, 8-Baloh, 10-Krupenko, 14-Glavič, 15-Svetlin, 5-Korošec, 24-Crnkić, 18-Kaltak, 3-Adrović, 20-Sintič, 4-Bergelj, 16-Grašič
Trener: Gaber KLINAR

KHL Zagreb: 17-Fabrio (GK), 37-Šehić (GK), 45-Digula, 49-Radonić, 85-Matuško, 2-Pajaković (C), 53-Perovšek, 60-Varga, 87-Bezuk, 6-Šimunković, 35-Marinković, 83-Kumanovič, 25-Alić, 71-Polonijo, 48-Vukovojac Dugan, 93-Vukadin, 26-Špiljar, 39-Gutowski, 32-Jurgec, 67-Ljubičić, 30-Lihtenvalner, 55-Varžak
Trenerja: Marko Valenčić, Mladen Jarčov

Sodnika: Miha Bajt in Sašo Gruškovnjak

Gledalcev:92

Od prve minute naprej so varovanci trenerja Gabra Klinarja oblegali gostujoča vrata. Že v tretji minuti so dosegli svoj prvi zadetek. Ko so v naslednji minuti zadeli še z igralcem manj in v 6. minuti razliko povišali še ob igri z igralcem več na ledeni ploskvi, je hitro postalo jasno, da bo vse do konca tekme šlo za boj mačke z mišjo. Gostje so se srčno borili, vendar kaj več od častnega odpora razpoloženi rdeči četi niso mogli nuditi. Že po prvi tretjini je razlika med tekmecema znašala velikih šest golov, ob tem pa so domači svojih sedem zadetkov dosegli iz 14ih strelov. Gostje so v prvih 15ih minutah zmogli šestkrat streljati na vrata Nejca Škrjanca, dosegli pa so en gol. Obe ekipi sta si v uvodni tretjini prislužili po dve mali kazni.

Druga tretjina ni bila dosti drugačna, so bili pa bolj disciplinirani igralci obeh ekip, saj se kazenska klop nobenkrat ni odprla na nobeni strani. Železarčki so iz novih 13ih strelov dosegli še 6 zadetkov, ob tem pa gostom iz Zagreba dopustili, da so iz 8ih strelov trikrat zatresli domačo mrežo. Visok rezultat (13:4) po dveh tretjinah seveda ni več puščal nobenih dvomov o zmagovalcih tekme.

V zadnjem delu je bilo vse skupaj samo še vprašanje končne razlike. fantje v rdečih dresih so tudi tokrat sprožili podobno število strelov (14), kar priča o konstantni igri skozi celo srečanje. Znova so dosegli 6 zadetkov, zadnjega pičlih 9 sekund pred koncem tekme. Gostje so iz osmih poizkusov dosegli en zadetek. Domači so si v zadnjih 15 minutah prislužili dve mali kazni, Zagrebčani pa eno.

Domače je za prikazano igro treba pohvaliti, za kak bolj resen vpogled v stanje in kakovost letošnje ekipe pa bodo seveda potrebni močnejši tekmeci.

Tekst: Marko LUKAN