Streli na gol: HD Jesenice  51 (21,18,12); Graz 99ers  11  (6,2,3)
Kazni: HD Jesenice   10 (2,2,6); Graz 99ers   38 (10,20,8)

Linijska sodnika: Matej Arlič, Grega Markizeti

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 5 Brun Rauh, 6 Stojan, 8 Urukalo, 13 Crnović, 14 Žbontar, 16 Brus, 17 Šabanović, 21 Korošec, 4 Ivančevič, 7 Hadžić, 9 Rajsar, 10 Svetina R., 12 Glavič, 15 Avsenek, 18 Pretnar, 19 Seršen, 20 Mašič, 22 Svetina E., 23 Sodja, 24 Šturm

LLZ Stmk. Süd – Graz 99ers: 1 Pölzl (GK), 24 Troha (Gk), 7 Färber, 11 Atzl, 15 Egger, 16 Brozovsky, 19 Winkler, 28 Stuhlpfarrer, 5 Meixner, 6 Pichler, 8 Mitsch, 9 Jell, 10 Atamanchuk, 12 Hnatkovic, 13 Lennkh, 14 Voglsinger, 20 Kaltenegger, 21 Hirschberger, 22 Pirker, 25 Krammer
Trener: Markus LOSCH

IMG_6149[1]

Prvič po nekaj letih

Prvi domači nastop v tekmovanju v ligi EBYSL po tisti znameniti “šotor sezoni”, ki bo za vedno s črnimi črkami vpisana v zgodovino jeseniškega hokeja, je v današnjem popoldnevu v dvorano Podmežaklo privabil le kakih 60 gledalcev – večinoma staršev in ostalih sorodnikov, pa seveda tudi nekaj deklet. V vmesnih letih smo najprej večino prejšnje EBYSL generacije velikodušno prepustili novo nastajajočemu članskemu kolektivu, v katerem so v pred-prejšnji sezoni tudi že osvojili naslov državnih prvakov. Žal se je tudi tam obrnilo tako, da velika večina tistih fantov danes ne igra več hokeja, ampak o tem bi lahko spisali povsem drug, samostojen članek. Kakorkoli že, Podmežaklo raste nov rod fantov, ki bo (večinoma pravzaprav še premladih za ta nivo) poskušal mešati štrene bogatejšim severnim sosedom, bolje sistemsko organiziranim vzhodnim sosedom, slovenskim vrstnikom … pa najbrž še komu. …

IMG_6154[1]

Uvodna tretjina brez zadetkov

Ker se na prvi tekmi sezone prejšnji teden na Madžarskem ni izšlo v prid železarjev, se je zvestim podpornikom prav gotovo zastavljalo vprašanje, ali ekipa lahko danes doseže prvo zmago. V uvodnih minutah sta se ekipi tipali in prav nič ni kazalo na kasnejši razplet. No, če smo pošteni, so fantje v rdečih dresih goste – z izjemo uvodnih minut – že v prvi tretjini povsem nadigrali, a so Štajerci kljub vsemu ohranili svojo mrežo nedotaknjeno. Edina stvar, v kateri so se igralci iz Graza zares odlikovali, so bili sicer prekrški. Začelo se je že v tretji minuti, ko je na klop za kaznovane zaradi udarca s palico moral Stuhlpfarrer, domačim pa pritisku navkljub ni uspelo matirati gostujoče obrambe. V 11. minuti je za domačim golom zverinsko s kolenom na Bruna-Rauha naletel Pirker in gostom prislužil novo izključitev. Tudi drugi powerplay ni prinesel veselja železarjem. Ko sta bila v 16. minuti v razmiku 50 sekund izključena še Atzl (držanje) in Atamanchuk (zadrževanje s palico) pa se je ponudila nova, do tedaj najlepša priložnost domačih za dosego uvodnega gola. Gostje so se ubranili bolj srečno kakor spretno, a je na semaforju vseeno ostalo pri začetnih 0:0. V 18. minuti je zaradi naleta na ogrado za dve minuti na prostor za kaznovane moral tudi domači napadalec Šturm. “Gosti” so zaslutili svojo priložnost in se z vso vnemo poskusili zapoditi proti vratom domačega čuvaja mreže Žige KOGOVŠKA, a je bila njihova želja vseeno nekoliko prehuda – le 12 sekund za Šturmom je zaradi oviranja na klop za kaznovane moral tudi gostujoči igralec Egger. Prva tretjina se je tako končala z nedotaknjenima mrežama na obeh straneh. Razmerje v strelih ob množici izključitev pri gostih ni presenetljivo – 21:6 za Jesenice.

IMG_6159[1]

Učinkoviti v powerplayu v drugih dvajsetih minutah

Štajerci so tudi v drugem delu nadaljevali v enakem stilu – že po 28 sekundah je bil zaradi spotikanja izključen Farber. Minuto in petnajst sekund je trajalo, da so domači končno “odprli” gostujočo obrambo – za uvodni gol so poskrbeli Patrik RAJSAR (strelec) ter Urukalo in Glavič (podajalca). V 26. minuti si je svojo drugo izključitev na tekmi prislužil Atamanchuk; tokrat zaradi nepravilnega oviranja. Kazen so gostje uspešno ubranili, a omenjeni igralec po prihodu na ledeno ploskev ni igral dolgo – po 33 sekundah prebitih na ledeni ploskvi je namreč znova moral na hlajenje (udarec s palico). Pa tudi to še ni bilo vse – novo izključitev si je le 14 sekund kasneje zaradi naleta s telesom prislužil Färber, ki je ob vsem skupaj še preveč burno reagiral in svoji ekipi prislužil še dodatnih 10 minut disciplinske kazni. Kazen je v obliki drugega jeseniškega gola prišla 19 sekund pred iztekom kazni Atamanchuku, strelec zadetka pa je bil Lan BRUN RAUH. Ob tem si je zaradi udarca s palico novo kazen prislužil še Brozovsky in gledalci so se že začeli spraševati, ali morda ne prisostvujejo tekmi med domačo hokejsko in gostujočo sabljaško ekipo. Železarji se niso pustili zmesti in so v začetku 31. minute po podajah Stojana in Ivančeviča ter golu Jaka ŠTURMA povišali na 3:0. Udarec s palico je na klop za kaznovane poslal tudi Rajsarja v 37. minuti. Štajercem v powerplayu ni uspelo spraviti skupaj ničesar osupljivega, zato pa je ob izenačenih močeh nekaj kasneje s čudovito akcijo na 4:0 povišal Nejc MAŠIČ 21 sekund pred iztekom drugega dela tekme. Razmerje v strelih v drugi tretjini je bilo še nekoliko bolj izrazito v prid domačim – kar 18:2.

IMG_6161[1]

Dotolkli slabe goste

Če bi morda po 40 odigranih minutah koga še ne prepričal rezultat (4:0), pa glede na prikazano o zmagovalcih tekme pred zadnjo tretjino ni moglo biti nobenega dvoma. In res – domači so še naprej valili napad za napadom, gostom pa je v tem zadnjem delu menda pošla volja tudi za grobostmi. Izključitev sicer tudi v zadnjih dvajsetih minutah ni manjkalo. Za 5:0 je po podaji Glaviča najprej v 48. minuti zadel Erik SVETINA, obenem pa so si gostje prislužili novo kazen (Brozovsky, nalet s telesom). V naslednji minuti je zaradi naleta s palico za dve minuti na hlajenje moral tudi domači napadalec Avsenek, nobena od ekip pa v trenutkih, ko je imela igralca več ni zmogla zadeti za spremembo rezultata. V 53. minuti je prišlo do obojestranske izključitve – ob ogradi sta se nekoliko petelinila Glavič in Atzl, glavni sodnik Bulovec pa je obema prisodil dvominutno kazen (Glaviču zaradi udarca s palico, Atzlu pa spričo grobosti). Pol minute kasneje je bil izključen še Ivančevič (spotikanje), gostje pa zdolgočasenega Kogovška pravzaprav niso niti resneje ogrozili. Komaj sta dobro moštvi spet zaigrali v polnih postavah, že je na 6:0 povišal s svojim drugim golom na tekmi Šturm (podaja Glavič). V 57. minuti je bil zaradi igranja z visoko palico najprej izključen gostujoči igralec Jell, v naslednji minuti pa iz istega razloga še Mitsch. Domači iz milostnih razlogov niso dosegli novega zadetka, saj so le-tega očitno hranili za zaključne sekunde, ko sta moštvi zopet delovali v popolnih zasedbah – samo tri sekunde pred koncem je za pravljičnih 7:0 po podajah Šturma in Sodje zadel Tim IVANČEVIČ. Razmerje v strelih v zadnji tretjini je bilo 12:3 za domače.

IMG_6179[1]

Led je prebit …

… čeprav prebit seveda ni in se po ploskvi dvorane Podmežaklo drsa prav imenitno. Prva zmaga v sezoni je “na računu” in če se po jutru dan pozna … bomo podporniki jeseniškega hokeja v aktualni sezoni videli še marsikatero. Trener Gaber GLAVIČ je igro svojega moštva prav gotovo dobro opazoval. Marsikaj je bilo v njej dobrega, prav gotovo pa sta s pomočnikom Alešem Sodjo videla še kaj, kar se da popraviti. Vedno se da. Takole laično pa – fantje so odigrali dobro tekmo. Če ne drugega – za rezultat in pristop jim je prav gotovo potrebno čestitati!