Streli na gol: HKMK Bled   37 (11,19,7); HD Jesenice   10 (4,2,4)
Kazni: HKMK Bled   6 (6,-,-); HD Jesenice   2 (-,-,2)

HKMK Bled: 1 Kuder (GK), 22 Oštir, 15Smolej, 25 Sitar, 19 Gomboc, 5 Podrekar (C), 3 Svete Mičič, 23 Pogačnik, 10 Golja, 18 Zupan, 4 Mahmutović, 6 Zugwitz, 24 Titov, 16 Kuralt, 21 Džafić Filipič, 7 Goličič, 8 Berc
Trener: Tadej Burazin

HD Jesenice: 25 Glavič B. (GK), 1 Matkovič (GK), 9 Seršen, 15 Gavljak, 13 Glavič A., 24 Crnkić, 20 Rep, 14 Glavič D.(C), 4 Jan, 23 Stević, 6 Ulčar, 5 Brglez, 16 Pogačnik, 12 Planinšek, 17 Bizjak, 7 Gregorič, 19 Mlakar
Trener: Luka POGAČNIK

V prejšnjem vikendu so varovanci trenerja Luke POGAČNIKa dosegli dve lepi zmagi. Tokratni nasprotniki niso bili po njihovi meri, saj letošnja postava mlajših dečkov na Jesenicah za sedaj ni enakovredna tisti z nasprotne strani Mežakle. Kakorkoli že, mali železarčki so se pogumno spustili v dvoboj z domačimi in po lepi akciji prvega napada povedli že v drugi minuti tekme (0:1). Že v naslednji minuti je sledila izključitev na domači strani (spotikanje), zato se je gostom z Jesenic pokazala lepa priložnost za povišanje vodstva. Igra z igralcem več ni bila uspešna. Domači so od pete minute naprej, ko so spet zaigrali v polni postavi, močno pritisnili. V osmi minuti so nato tudi izenačili. Z agresivnim pristopom so se v igri domačih pojavljale tudi napake. Ena od takih je bila izključitev v začetku enajste minute. Gostom vse skupaj ni pomagalo do novega vodilnega zadetka – prav nasprotno: domači so ob igri z igralcem manj v dvanajsti minuti povedli z 2:1. Le nekaj sekund kasneje so si domači prislužili novo kazen in ponovili akcijo ter znova zadeli ob igralcu manj v štirinajsti minuti (3:1). Šokiranim železarčkom je premor po petnajstih minutah prišel kar prav. Razmerje v strelih v okvir vrat v prvi tretjini – 11:4.

Blejci so v nadaljevanju igrali bolj disciplinirano in si izključitev več niso prislužili. Četrti gol so dosegli sredi devetnajste minute (4:1), petega pa slabi dve minuti kasneje (5:1). Četa z Jesenic je v drugi tretjini delovala precej nebogljeno, domači pa so valili napad za napadom. Ko je v petindvajseti minuti domačim uspelo doseči še svoj šesti zadetek (6:1), je odpadel še zadnji dvom o zmagovalcih srečanja. Tudi do izteka tridesete minute so domači še naprej oblegali vrata Bora GLAVIČa, ki je bil ves čas na preizkušnjah. V drugi tretjini so domači sprožili kar devetnajst strelov, železarčki na drugi strani pa le dva.

Zadovoljni z visokim rezultatom so Blejci v zadnji tretjini stopili nekoliko s plina, tako da sta bili ekipi vsaj za odtenek bolj enakovredni. V štirideseti minuti so domači še sedmič na tekmi premagali jeseniškega vratarja (7:1).  Zaradi udarca s palico so si železarčki prislužili svojo edino izključitev na tekmi v dvainštirideseti minuti. Domačim ob igri z igralcem več sicer ni uspelo doseči novega gola, so pa zato še osmič zadeli jeseniško mrežo ob obojestransko polnih močeh enaintrideset sekund pred zaključnim piskom sirene. Razmerje v strelih v zadnji tretjini – 7:4.