DP mladincev, druga tekma finala

HD Jesenice – HK Celje

2 – 7

(0:0,1:2,1:5)

0:1 Drozg (Senica Pintar, Grahut) PP2 27′, 0:2 Senica Pintar (Drozg, Jezovšek) PP1 28′, 1:2 KAPEL (Sodja, Stojan) PP1 36′, 2:2 SVETINA E. (Sodja, Kapel) 42′, 2:3 Mercina (Jezovšek, Grahut) PP1 45′, 2:4 Jeram F. (Jezovšek, Čuvan) 52′, 2:5 Drozg (Jezovšek) SH1 55′, 2:6 Kuzman (Jeram T.) EN 60′, 2:7 Senica Pintar (Čuvan) 60′

Streli na gol: HD Jesenice: 26 (8,10,8) , HK Celje 29 (3,11,15)
Kazni: HD Jesenice  14 (2,6,6) , HK Celje 38 (12,6,20)

HD Jesenice: 1-Legat (GK), 25-Pelko (GK), 7-Hadžić, 13-Urukalo, 12-Glavič, 9-Rajsar, 24-Rekar, 3-Stojan, 23-Sodja, 4-Kapel, 22-Svetina E., 5-Šabanović, 2-Klofutar, 15-Avsenek, 11-Seršen, 16-Šturm, 14-Pivač, 20-Brglez, 17-Svetina R., 8-Kantarević, 21-Pavlič, 18-Žuber, 10-Korošec

HK Celje: Jeram T. (GK), Jošt (GK), Grahut (C),  Jeram F., Čuvan, Pešak, Jeram U., Kolar, Jezovšek, Mercina, Srebot, Čirič, Robar, Štante, Drozg, Voh, Pintar Senica, Kuzman, Kern, Petek
Trener: Jure Gajšek

Glavni sodnik: Milan Zrnič
Linijska sodnika: Grega Markizeti, Anže Bergant

Gledalcev: 120

Zmaga, zmaga, zmaga, pa bomo prvaki, je gotovo odzvanjalo v ušesih jeseniških mladincev po prepričljivi predstavi pred dnevi v Celju. Žal pa je zadnji korak najzahtevnejši, poraženci s prve tekme pa se običajno ne predajo kar brez boja. Tudi Celjani se niso, pa čeprav jim sodniški kriterij v prvi tretjini res ni šel na roko. Začelo se je že po 61 sekundah igre, ko si je prvo kazen pri gostih zaradi zadrževanja s palico prislužil F.Jeram. Le tri sekunde kasneje mu je zaradi grobosti na kaz.klop sledil Drozg in domačim se je ponudila lepa priložnost, da zgodaj v tekmi preidejo v vodstvo. Iz vsega skupaj se ni izcimilo nič, Štajerci pa so le devet sekund po tistem, ko so spet zaigrali v polni postavi morali ponovno na klop za kaznovane – Petek si je prislužil 2 kazenski minuti za nalet na ogrado, plus dve minuti zaradi grobosti in nova priložnost za železarje je bila tu. Žal je Hadžić 41 sekund kasneje enega od Celjanov ustavil s prepovedanim udarcem s kolenom, tako da sta moštvi nadaljevali vsaka s po štirimi igralci na ledu. Nič pretresljivega se ni zgodilo do začetka devete minute, ko je zaradi zadrževanja s palico na hlajenje moral Mercina pri Celjanih. Domači powerplay tudi v petem zaporednem poizkusu ni zmogel doseči zadetka. Še šesta priložnost za dosego zadetka z igralcem več se je domačim ponudila v 14.minuti, ko je na klop za kaznovane zaradi udarca s palico moral Celjan Čirič. Tudi šesta priložnost z igralcem več je bila neuspešna. Do konca uvodne tretjine si nobena ekipa ni uspela priigrati vodstva. Domači so proti vratom celjskega čuvaja mreže v prvi tretjini kljub šestim powerplay situacijam sprožili osem strelov, gostje pa so na vrata Jureta LEGATa streljali trikrat.

V peti minuti nadaljevanja je pri železarjih zaradi držanja moral na kazensko klop Kapel. Skoraj minuta in pol kazni sta že minili, ko je na levi strani ob golu pak nekoliko nespretno pokril Urukalo in si tudi sam prislužil dvominutno kazen zaradi zadrževanja igre. 33 sekund so potrebovali gostje v rumenih dresih, da so ob prednosti dveh igralcev prvič na tekmi zatresli domačo mrežo. Kapel se je tako vrnil na ledeno ploskev, gostje pa so 40 sekund kasneje unovčili še prednost enega igralca več in povedli z dvema zadetkoma razlike. Naslednjo kazen si je zaradi udarca s palico prislužil Klofutar v 31.minuti. Po izteku njegove kazni se je le nekaj sekund kasneje tudi domačim ponudila nova powerplay priložnost, a tudi ta z že znanim rezultatom – brez domačega gola. Za goste osmo kazen na tekmi si je v 35.minuti prislužil zaradi spotikanja Grahut, domačim pa je po 39 sekundah končno uspelo zadeti – za 1:2 je po podajah Sodje in Stojana zadel Rok KAPEL. V 38.minuti je zaradi udarca s palico sledila nova kazen pri Celjanih, železarji pa ponujene priložnosti niso znali izkoristiti za izenačujoči gol. Do konca druge tretjine so gostje ostali v minimalnem vodstvu. Domači so v tem delu desetkrat ogrozili gostujočega vratarja, Celjani pa so v okvir vrat Legata streljali enajstkrat.

Spodbudno se je začelo za domače v zadnji tretjini – v 42.minuti je po podajah Sodje in Kapela izenačujoči zadetek dosegel Erik SVETINA (in ne Rok, kakor je pomotoma zaradi napake v zapisniku razglasil uradni napovedovalec). V tistem trenutku se je morda zazdelo, da bi železarji vseeno lahko prevzeli pobudo in zmagali, ter osvojili tako želeni naslov državnih prvakov.  Žal se je le 15 sekund kasneje kazen zaradi držanja pripetila Avseneku. Dve minuti z igralcem manj so železarji sicer najprej zdržali brez prejetega zadetka, vendar pa je v 45.minuti zaradi oviranja na hlajenje moral še Urukalo. Gostje so potrebovali le 5 sekund, da so dosegli še tretji powerplay gol na tekmi in znova povedli. Jalovi poskusi domačih v nekaj naslednjih minutah niso imeli pravega učinka. Enako se je godilo tudi med 48.in 50.minuto, ko je eden od Celjanov zopet služil dvominutno kazen zaradi oviranja. 52.minuta je prinesla četrti gol za Celjane, od tistega trenutka naprej pa je jeseniška ekipa začela delovati dokaj brezidejno. V razmiku 53 sekund sta si nato sledili novi dve mali kazni za goste, Grahut pa si je ob tem prislužil še desetminutno disciplinsko kazen. Domačim ponovno ni uspevalo praktično nič, Celjanom pa so celo dopustili, da so v 55.minuti dosegli gol ob igri z igralcem manj. V 56.minuti je kot zadnji Jeseničan na kazensko klop moral zaradi oviranja še Rajsar, do spremembe rezultata pa ni prišlo. Dve minuti in pol pred koncem je na kazensko klop zaradi držanja palice pri gostih moral sijajni Jezovšek. Domači strateg Varl je vzel 30-sekundni odmor in iz igre potegnil vratarja, ter na ta način z dvema igralcema več poskušal še spremeniti tok v že izgubljeni tekmi. Vse skupaj se je končalo z golom gostov reko celega igrišča v prazno domačo mrežo. Enajst sekund pred koncem tekme si je novo malo kazen prislužil še nekdo v celjski ekipi, grogiranim železarjem pa je uspelo 0,7 sekunde pred koncem tekme prejeti še en t.i. shorthanded gol. V zadnji tretjini so domači sprožili osem strelov, razigrani gostje pa petnajst. Ob koncu je potrebno pohvaliti za navijanje še navijaško skupino Red Steelers Ultras.

Tretja, odločilna tekma bo na vrsti prihodnji teden v Celju.