Gledalcev:

HD Jesenice – HK Slavija Jr.

5 – 2

(1:1,2:1,2:0)

Strelci: 0:1  Bernard (Širovnik, Vodlan) PP1 3′, 1:1 IVANČEVIČ 7′, 2:1 POGAČNIK (Podrekar, Dežman) 27′, 2:2 Kozjan PP1 36′, 3:2 PIVK (Krmelj, Jakupović) 38′, 4:2 JAKUPOVIĆ (Ivančevič) 50′, 5:2 DEŽMAN (Krmelj) 57′

Streli na gol: HD Jesenice  29 (6,15,8) HK Slavija Jr.   26 (5,10,11)

Kazni: HD Jesenice   12 (4,2,6), HK Slavija Jr.  8 (2,4,2)

HD Jesenice: 25 Panjtar (GK), 1 Žagar (GK), 11 Pogačar,12 Šega, 2 Ivančevič, 7 Mravlje, 19 Pogačnik, 4 Fartek, 20 Kararić, 8 Krmelj (C), 22 Jakupović, 17 Pivk, 5 Murnik, 9 Lukan D., 18 Török, 21 Dežman, 23 Podrekar, 24 Finžgar, 16 Lukan A., 14 Čop, 10 Homan
Trener: Aleš Sodja

HK Slavija Jr.: 3 Dukarič (GK), 2 Sotlar, 24 Bernard (C), 27 Skerlep, 12 Primar, 21 Keber, 15 Kozjan, 26 Poklukar, 28 Širovnik, 9 Bolte, 5 Ravnikar, 7 Černe, 13 Bukovec, 29 Vodlan, 4 Čosić, 22 Trškan
Trener: Jaka Adlešič

Sodnik: Miha Bajt
Linijska sodnika: Nataša Pagon, Grega Markizeti

IMG_3006[1]

Železarji so Založane letos premagali že v prvem delu prvenstva v gosteh, a si nihče pred tekmo Podmežaklo ni delal utvar, da bo Slavija Jr. lahek nasprotnik. Tako se je tudi izkazalo, saj so gostje iz predmestja Ljubljane hitro pritisnili. Zaradi nepravilnega oviranja si je kazen že v drugi minuti prislužil Fartek, a je na kazenski klopi sedel manj od minute, saj so Založani po 52 sekundah dosegli powerplay gol. V sedmi minuti je po samostojni akciji izenačil Tim IVANČEVIČ, ki je sicer v treh dneh igral že tretjo tekmo. V prvi tretjini se to sicer ni poznalo, saj je fant izjemno fizično pripravljen. Kasneje so se znaki utrujenosti sicer le pokazali, a Tim je vseeno odigral zelo pomembno vlogo na tekmi. Prav Ivančevič si je v 13. minuti prislužil kazen zaradi naleta s palico, pa čeprav je v bistvu le ščitil sebe v prerivanju pred gostujočim golom. Hkrati je zaradi grobosti kazen dobil tudi gostujoči igralec Trškan, tako da sta ekipi nadaljevali igro vsaka s po štirimi igralci na ledeni ploskvi. V nadaljevanju tretjine se je odvijal trd boj dveh enakovrednih ekip, pravih strelov na ena, ali druga vrata, pa ni bilo dosti. Ob koncu tretjine sta tako ekipi odšli v garderobi ob izenačenem rezultatu na ena. Železarji so gostujočo vratarko poskusili premagati šestkrat, Založani pa Nejca ŽAGARja petkrat.

IMG_3015[1] po prvi

Druga tretjina je postregla z nekaj več odprte igre. Domači so povedli v 27. minuti, ko je iz obrambne tretjine gostujočim branilcem lepo ušel Tjaš POGAČNIK in ob koncu od blizu premagal še Dukaričevo. Zaradi nevarnega naleta na ogrado je bil v 31. minuti izključen Kozjan pri gostih. Slabo minuto kasneje je sledila še izključitev Kebra, tako da se je domačim ponudila priložnost za povišanje vodstva najprej ob igri petih proti trem, nato pa še petih proti štirim. Zagrižena zaloška obramba je pritisk Jesenic zdržala in ostalo je pri minimalnem vodstvu železarjev. V 35. minuti je bil zaradi naleta s telesom izključen Pivk, gostje pa so po 32 sekundah dosegli še drugi powerplay gol na tekmi in na ta način rezultat še drugič izenačili. K sreči so prav po zaslugi Aljaža PIVKa rdeči povedli ponovno dve minuti in pol kasneje. Kakor se je izkazalo kasneje, domači prednosti več niso izpustili iz rok vse do konca srečanja, minimalno vodstvo pred zadnjo tretjino pa seveda še ni napovedovalo gotove zmage. V drugem delu tekme so domači streljali v okvir vrat Pie Dukarič petnajstkrat, gostom pa je uspelo pozornost Žagarja preizkusiti desetkrat.

IMG_2984[1] druga tretjina

Po slabih treh minutah igre v tretji tretjini je bil izključen Pogačnik (oviranje), domači pa so se k sreči dve minuti uspešno branili, tako da Slavija ni uspela doseči še tretjega powerplay gola. Zaradi spotikanja je v 48. minuti na kazensko klop moral Založan Bolte, tako da se je železarjem ponudila priložnost igre petih proti štirim. Tudi ta žal ni trajala celi dve minuti, saj je bil 44 sekund kasneje izključen tudi Šega (udarec s palico). Pičle tri sekunde preden se je kazen igralcu Slavije Jr. iztekla, so domači po zaslugi sijajne akcije Ivančeviča in strelca Ahmeta JAKUPOVIĆa dosegli še svoj četrti gol na tekmi. Gostje so v nadaljevanju močno pritisnili in na vse pretege poizkušali zmanjšati zaostanek za Jeseničani. V enem od gostujočih napadov je prodirajočega zaloškega napadalca “prestregel” Fartek in si ob tem prislužil dvominutno kazen zaradi udarca s komolcem. Odločitev sodnika je povzročila precej negodovanja na tribunah, pa tudi z domače klopi, železarji pa so se seveda bili primorani naslednji dve minuti braniti z igralcem manj. Gostujoči trener je ob tem zahteval tudi pol minute odmora in poskušal svoji ekipi dodati še kanček znanja pri lovu na domače. Zadeva je – kar se železarjev tiče – uspela brez prejetega zadetka, tako da se je vse izteklo najbolje. Po preteku kazni je ostalo na semaforju še slabih pet minut do konca tekme. Gostje so s pritiskom še nadaljevali, še zadnjo trohico upanja na boljši rezultat pa so izgubili po zadetku Žiga DEŽMANa v 57. minuti, s katerim so železarji povedli za visoke tri gole razlike. Domači trener je v zadnjih dveh minutah na led poslal tudi svojo četrto peterko. Le-ta je uspešno obranila vodstvo in železarji so se lahko veselili pomembne zmage. Razmerje v strelih v zadnji tretjini – 8:11 v korist Slavije Jr.