Gledalcev: ni podatka

HK triglav – HD Jesenice

6 – 3

(2:2,0:1,4:0)

Gibanje rezultata: 0:1 HD JESENICE 1′, 1:1 HK Triglav PP1 4′, 2:1 HK Triglav 7′, 2:2 HD JESENICE 7′, 2:3 HD Jesenice 17′, 3:3 HK Triglav 39′, 4:3 HK Triglav 39′, 5:3 HK Jesenice PP1 41′, 6:3 HK Triglav PS 42′

Streli na gol: HK Triglav  23 (8,6,9) , HD Jesenice   23 (7,9,7)
Kazni: HK Triglav   20 /2,4,14) , HD Jesenice   10 (2,2,6)

HK Triglav: 1 Hafner (GK), 20 Košir Mesec (GK), 15 Šlibar, 10 Košir, 5 Borzata hafner, 8 Bitežnik, 3 Arh, 6 Bertoncelj, 9 Brajlih, 18 Veternik, 7 Štern, 13 Zupan Škrlj, 11 nemeček, 16 Vesel, 14 Kuhar L., 19 kuhar M.
Trener: Domen Jemec

HD Jesenice: 1 Avsenek (GK), 25 Matkovič (GK), 13 Langus (C), 24 Crnkič, 19 Grašič, 20 Rep, 5 Korošec, 11 Sintič, 8 Vidic, 18 Kaltak, 15 Gavljak, 7 Glavič A., 21 Adrović, 14 Glavič D., 22 Šmid, 10 Krupenko, 4 Jan, 9 Seršen
Trener: Gaber Klinar

Sodnika: Matjaž Hribar, Uroš Franc

Hrabro so krenili mlajši dečki v srečanje proti Triglavanom. Rezultat takega pristopa je bilo vodstvo že po 21 sekundah tekme. V drugi minuti so zaradi nepravilnega oviranja železarji prvič sedli na kazensko klop. številčno prednost na ledeni ploskvi so domači izkoristili pičli dve sekundi pred iztekom kazni v četrti minuti in tako izenačili rezultat na 1:1. Kranjčani so povedli v sedmi minuti, vendar so železarji izenačili že po vsega 25 sekundah nadaljevanja. Sledila je še izključitev na domači strani, vendar se rezultat do izteka prvih petnajst minut tekme ni več spremenil.

Slabo minuto in pol so v drugi tretjini potrebovali železarji, da so ponovno povedli. Med 18. in 20. minuto se jim je nato ponudila še priložnost za zvišanje vodstva v powerplayu, vendar so se domači uspešno ubranili. Enako se je godilo na drugi strani, ko so Jeseničani med 25. in 27. minuto igrali z igralcem manj. Pa tudi to še ni bilo vse, saj je v naslednji minuti nova kazen doletela še domače, rezultat pa se do izteka 30. minute ni več spremenil. Jeseničani so tako po dveh tretjinah ohranjali minimalno vodstvo in seveda upali na zmago.

V zadnji tretjini je sledil popoln rezultatski preobrat, pa čeprav sta ekipi na ledu še naprej delovali enakovredno. Jeseničanom se je poznalo nekaj nezbranosti, domači pa so vse skupaj s pridom izkoristili. Tja do polovice 39. minute so železarji še ohranjali minimalno vodstvo, potem pa v 13 sekundah prejeli dva zadetka, s katerima so domači prevzeli vodstvo. Minuto in 23 sekund kasneje je sledila še nepravilna menjava železarjev in seveda posledična izključitev. Domači so prednost igralca več za nov gol izkoristili že po vsega osmih sekundah igre in kar naenkrat so železarji zaostajali za dva gola. Nekaj sekund kasneje je sledila še izključitev na domači strani, železarji pa so v silni vnemi in lovu za tekmeci nekoliko pozabili na obrambo; v nasprotnem napadu je bil eden od domačih igralcev nepravilno zaustavljen z udarcem s palico, sodnika pa sta domačim dosodila kazenski strel. le-tega so tudi uspešno izkoristili in povedli s 6:3. V kaotični zadnji minuti je sledilo še 12 dosojenih kazenskih minut domačim ter štiri železarjem, do spremembe rezultata pa več ni prišlo.