IHL U16
SKHL Crvena zvezda vs HD Jesenice   5:3 (0:1,4:1,1:1)

Naravnost iz avtobusa, če nekoliko pretirano ponazorimo situacijo, je selekcija kadetov stopila na led beograjske dvorane Pionir. Kakih 25 gledalcev – v velikem delu članov mladinske ekipe z Jesenic – je bilo priča rezultatsko zanimivi tekmi. V prvih enajstih minutah sta mreži Neila Beaton-a (CZV) in Gašperja PANJTARja (HDJ) mirovali. Domači so si v tem delu prislužili tri izključitve, naši fantje le eno. Ob tretji številčni prednosti so naši fantje tudi povedli, zadel pa je Bine MAŠIČ (0:1). Do konca prve tretjine je sledila po ena kazen na vsaki strani, Železarji pa so na odmor odšli z minimalnim vodstvom. Že v prvih sekundah nadaljevanja je pri domačih prišlo do nove izključitve, ki pa je – namesto povišanja jeseniškega vodstva – veselje celo ob igralcu manj prinesla domačim; zadeli so namreč še v isti minuti (1:1). So pa zato domači dosegli power play gol v 26. minuti (2:1). Slabe tri minute kasneje je bilo že 3:1 za domače, vendar se naši fantje še niso predali – v 34. minuti je Matic TÖRÖK znižal (3:2). Lov za domačimi je otežila izključitev v predzadnji minuti tretjine, domači pa so slabe pol minute pred piskom sirene v power playu znova zadeli in na drugi odmor odšli z dvema goloma razlike (4:2). Dolgo je trajal “mrtvi tek” v zadnji tretjini, potem pa je Železarjem nekaj upanja ob koncu 57. minute z golom vlil Rok POTOČAR (4:3). Žal so natanko dve minuti kasneje domači spet zadeli (5:3) in tako pokopali vse upe utrujenih Jeseničanov na boljši rezultat.

Statistične podrobnosti: KLIK

IHL U18
SKHL Crvena zvezda vs HD Jesenice   2 – 6 (0:2,1:2,1:2)

Če je že spodletelo kadetom, pa so zmago dosegli vsaj mladinci. Tudi tem je v preteklosti Crvena zvezda že znala vzeti mero, a je v aktualni sezoni ekipa v zelo dobri formi. Brez kakega nepotrebnega uvoda so Železarji z golom Luca SLIVNIKa povedli že v drugi minuti (0:1). Gol je v sedmi minuti v power playu prispeval tudi kapetan Miha KRMELJ (0:2). V preostanku tretjine je vsaka ekipa ubranila dve minuti igre z igralcem manj, rezultat pa se ni spremenil. V 24. minuti so Jeseničani z golom Matica TÖRÖKa povedli že s tremi goli razlike (0:3). Domači se še niso vdali v usodo, pač pa z golom v 28. minuti nekoliko znižali zaostanek (1:3). SLIVNIKov gol v 38. minuti (1:4) je že nakazal, v katero smer se bo tekma odvila. Domači so bili spričo štirih izključitev v drugem delu in dobre igre Jesenic v zadnji tretjini videti kar utrujeno. Tako je že po dobrih dveh minutah nadaljevanja peti jeseniški gol dosegel branilec Domen LUKAN (1:5). V zadnjih osmih minutah so domači poskušali z menjavo vratarja; ta je ostal nepremagan štiri minute in pol, potem pa je zadnji žebelj v krsto domačih upov zabil Ahmet JAKUPOVIĆ (1:6). Gol, ki so ga domači dosegli le 20 sekund kasneje (2:6, 57. minuta), ni več ničesar spremenil. Slabi dve minuti pred koncem je prišlo še do boksarskega vložka, po katerem sta morala petelina na hlajenje, rezultat pa se do konca ni več spremenil. Mladinci tako po prvem krogu in odigranih tekmah z vsemi nasprotniki ostajajo sto-odstotni, tudi novo zmago pa so posvetili obolelemu soigralcu Maticu NASTRANu, za kar je ekipo s trenerjema na čelu potrebno pohvaliti in iskreno čestitati.