Liga EBYSL
HC TWK Innsbruck ‘Die Haie’ vs HD Hidria Jesenice   1 – 5 (0:1,0:3,1:1)

Z močno pomlajeno U20 ekipo se je Dejan VARL odpravil na Tirolsko. Domačim Morskim psom v aktualni sezoni lige EBYSL ne gre ravno po načrtih in priložnost za nabiranje izkušenj tudi nekaterih mlajših se je zdela pravšnja. Hitro so Železarji pokazali, kdo bo gospodar na ledeni ploskvi v slikovitem okolju Tiroler Wasserkraft Arene. V peti minuti je namreč Viktor KASTEL v vodilni zadetek pretvoril že prvo power play situacijo Jesenic na tekmi (0:1). Tudi v nadaljevanju tretjine so naši fantje pred devetdeset gledalci močno prevladovali, vratarja Innsbrucka pa niso več premagali. V drugi tretjini so bili v napadalnem smislu nekoliko aktivnejši tudi domači. Ker pa se je učinkovitost zelo popravila tudi pri Jesenicah, so jo Morski psi slabo odnesli. Gole v 30., 37. in 40. minuti so prispevali Nik BRGLEZ (0:2), Rok AVSENEK (0:3) in Žiga DEŽMAN (0:4). V zadnji tretjini je vnema domačim spet padla, nekoliko pa so jih očitno na cedilu pustile tudi moči. Žigo KOGOVŠKA, ki je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, je v zadnjem delu zamenjal Jure LEGAT. Ahmet JAKUPOVIĆ je v 51. minuti povišal na pet zadetkov razlike (0:5). Ko je bilo že videti, da bo tudi drugi vratar Jesenic prizorišče dvojnih zimskih olimpijskih iger zapustil “čistih rjuh”, pa so Železarji pičlih devet sekund pred koncem igralnega časa domačim dopustili, da so dosegli častni zadetek (1:5).

Z novo zmago Jeseničani še naprej ostajajo vodilno moštvo v svoji skupini lige EBYSL. V absolutnem smislu pa to trenutno zadošča za četrto mesto med sedemnajstimi ekipami. Edina preostala slovenska ekipa v tem tekmovanju – kombinirana ekipa Slavije Jr. – v tem pogledu trenutno zaseda trinajsto mesto v ligi …

Tekst: M. L.