Gledalcev: 120

HD Jesenice – HK Triglav

5 – 7

(0:0,4:3,1:4)

Strelci: 1:0 DEŽMAN (Podrekar) 24′, 2:0 TÖRÖK (Krmelj, Podrekar) 27′, 3:0 KOBAL (Dežman, Podrekar) 30′, 3:1 Tavčar (Jenko) 33′, 3:2 Prostor (Morel) 34′, 4:2 ŠEGA (Mašič, Pogačnik) 38′, 4:3 Žagar (Jenko) 38′, 4:4 Jenko (Tavčar) 41′, 4:5 Jenko (Kremenović) 45′, 5:5 KRMELJ (Mravlje) 50′, 5:6 Prostor (Sekne )54′, 5:7 Tavčar (Kolar) (SH1-EN) 60′

Streli na gol: HD Jesenice  23 (5,12,6) HK Triglav   40 (8,13,19)

Kazni: HD Jesenice   4 (4,-,-), HK Slavija Jr.  16 (6,4,6)

HD Jesenice: 25 Panjtar (GK), 1 Žagar (GK), 12 Šega, 4 Fartek, 7 Mravlje, 19 Pogačnik, 17 Pivk, 15 Mašič N., 11 Pogačar, 8 Krmelj (C), 22 Jakupović, 18 Török, 20 Kararić, 24 Finžgar, 21 Dežman, 23 Podrekar, 13 Kobal, 3 Mašič B., 16 Lukan A., 14 Čop, 10 Homan
Trener: Aleš Sodja

HK Triglav: 1 Pelko (GK), 20 Drole (GK),  18 Sekne, 22 Kolar, 7 Jenko, 9 Tavčar, 12 Vidjak, 10 Gartner, 3 Kremenović, 17 Vilfan, 11 Prostor, 19 Štenkler, 14 Udir, 15 Jazbec, 16 Žagar, 8 Morel, 6 Grilj, 4 Rogelj, 5 Nadižar
Trener: Edo Hafner

Sodnik: Ervin Čamdžić
Linijska sodnika: Nataša Pagon, Matej Arlič

IMG_3123[1]

Zelo so si želeli drugo-uvrščeni železarji premagati v letošnjem prvenstvu še neporažene Kranjčane. Kaj lahko bi jim tudi uspelo, ampak … vedno se pač pojavi kak ampak. Kakorkoli že, železarji so se v prvi tretjini pogumno spustili v boj s Triglavom. Pri domačih sta se občinstvu Podmežakle predstavila brata Mašič, ki sta se v tednu pred tem železarjem pridružila z Bleda, nekaj drugim igralcem pa je trener Sodja namenil nekaj dodatnega treninga v mlajši kategoriji. Obe ekipi sta v uvodu igrali tesno v obrambi in odgovorno pazili na poskuse nasprotnikov. Pravih priložnosti je bilo zelo malo, vratarja pa sta bila v uvodnih minutah zelo zbrana. Že v drugi minuti je pri Triglavu zaradi naleta s palico moral na klop za kaznovane Gartner, a domači powerplay ni trajal prav dolgo – 52 sekund kasneje je bil zaradi udarca s kolenom izključen tudi Mravlje. V peti minuti je prišlo do obojestranske izključitve; pri Triglavu je na hlajenje zaradi držanja moral Tavčar, pri železarjih pa zaradi grobosti Pogačnik. Vse do 12. minute se je nato nadaljeval boj za vsak centimeter ledu, nobena od ekip pa si ni priigrala kake lepe priložnosti. Zaradi udarca s komolcem je bil v 12. minuti pri Triglavu izključen Tavčar, a se tudi ob tej priložnosti ni v rezultatskem smislu spremenilo prav nič – obe mreži sta še naprej ostajali nedotaknjeni. Tudi zadnjih sedem minut prve tretjine je minilo v podobnem stilu. Vidna je bila želja domačih s katero so menda nekoliko tudi presenetili Kranjčane, ki pa so – roko na srce – v svojih akcijah vseeno bili nekoliko nevarnejši od železarjev. Statistika je v prvi tretjini zabeležila pet strelov domačih in osem Triglavanov.

IMG_3124[1]

Jeseničanom se je v uvodu v drugo tretjino posrečil atomski začetek. Najprej so že v prvi minuti nadaljevanja dobili priložnost za powerplay, saj je bil zaradi udarca s komolcem izključen Triglavan Kolar. Kranjčani so pritisk domačih sicer vzdržali, a so jim železarji sedemnajst sekund po tistem, ko sta ekipi spet zaigrali v polnih postavah, zabili prvi gol – po podaji Podrekarja ga je dosegel Žiga DEŽMAN. Dobre tri in pol minute kasneje so domači svoje vodstvo po golu Matica TÖRÖKa podvojili (podaji Podrekar in Krmelj). Ko je v začetku tridesete minute tretji gol za fante v rdečih dresih dosegel še Marcel KOBAL (podaji Dežman in Podrekar), je že kazalo, da bi tokrat železarjem utegnilo uspeti. A stari trenerski maček na klopi Triglavanov, tudi in predvsem seveda legenda jeseniškega hokeja Edo Hafner, še ni vrgel puške v koruzo. Po tretjem prejetem zadetku je za svojo ekipo zahteval time-out in fante poskusil nekoliko zbrati. Že v naslednji minuti so si Kranjčani sicer prislužili novo malo kazen, saj je zaradi udarca s palico na klop za kaznovane moral Jenko. Zadovoljni z visokim vodstvom domači niso pripravili ničesar nevarnega v powerplayu, saj so Kranjčani z lahkoto izbijali pak iz svoje obrambne tretjine. Že v prvi minuti po povratku kaznovanega Triglavana na led je sledil mrk jeseniške ekipe. Prav Jenko je podal Tavčarju za prvi gol gostov v 33. minuti. Le sedemindvajset sekund kasneje so Kranjčani preko Prostorja zadeli še drugič in kar naenkrat je bilo trdo prigarano vodstvo domačih skorajda izničeno. Železarji so se v prihodnjih minutah vseeno nekoliko bolj zbrali in niso več puščali odprtih poti proti golu Nejca ŽAGARja, so bili pa gostje še naprej bolj aktivni. Žarek upanja do ugoden končni razplet je posijal v 38. minuti, ko so Jeseničani po bombi Jaka ŠEGE od daleč znova povedli z dvema goloma razlike (4:2, podajalca Mašič N. in Pogačnik). Ko pa so nov pak v lastno mrežo spustili le 14 sekund kasneje v trenutkih, ko je napovedovalec v dvorani še objavljal strelca četrtega jeseniškega zadetka, se je prednost spet stopila na vsega gol razlike. Za Triglav je po podaji Jenka zadel Žagar. Odlična in razburljiva druga tretjina je ponudila dvanajst strelov v okvir kranjskih vrat, ter trinajst strelov na gol domačega vratarja.

IMG_3121[1]

V zadnji tretjini je bilo pričakovati napad gostov. V takih trenutkih je dostikrat najboljša obramba – napad. Kak dodaten gol v gostujoči mreži bi prav gotovo železarjem dodal dodatnega zaupanja v možnost zmage nad nepremagljivimi Triglavani, a so se vsi načrti sesuli že po 37 sekundah igre v zadnji tretjini. Jenko, ki ga železarji kar niso in niso uspeli zaustavljati, je namreč takrat zabil izenačujoči gol za goste. Domača igra je v nadaljevanju povsem razvodenela in Kranjčani so postajali vse nevarnejši. Redki poizkusi Jesenic v smeri gostujočega vratarja so bili v glavnem nenevarni, gostje pa so večino časa s pakom prebili v domači obrambni tretjini. Posledica take igre je bil nov pak v domači mreži v 45. minuti, gol pa je ponovno dosegel Jenko. Triglavani so tako prvič na tekmi povedli. V 48. minuti tekme so si gostje v presledku osemnajstih sekund prislužili dve kazni (Prostor, oviranje in Vilfan, nalet s palico) in domačim ponudili izvrstno priložnost za izenačenje. Železarji so seveda goste stisnili v obrambno tretjino in poskušali s streli z modre črte, a se Kranjčani niso dali in obe kazni uspešno ubranili. Je pa utrujeno gostujočo obrambo vseeno uspelo premagati domačemu kapetanu Mihu KRMELJu le pet sekund po tistem, ko so Triglavani spet zaigrali v polni postavi (podaja Dežman). Izenačenje na 5:5 je obetalo veliko razburjenj v zadnjih desetih minutah tekme, a od tega ni bilo videti prav dosti. Kranjčani so namreč domače stisnili na njihovo polovico in bili večji del preostanka tekme boljši nasprotnik. V 54. minuti je tako Triglav zasluženo spet prišel v vodstvo, zadel pa je Prostor. Precej brez idej so delovali domači v zadnjih minutah, pa čeprav so jim gostje bežali le za zadetek. Pravzaprav so bili tudi v tem delu nevarnejši Kranjčani. Zadnja zares lepa priložnost za izenačenje se je domačim ponudila minuto in oseminštirideset sekund pred koncem tekme, ko je zaradi udarca s palico na klop za kaznovane moral Prostor. Domači strateg je ob tem vzel pol minute odmora in iz vrat potegnil Žagarja. Železarji so poizkušali izenačiti s šestimi igralci v polju proti štirim gostom, a se je vse skupaj končalo ob zadetku Tavčarja preko celega igrišča v prazno domačo mrežo 24 sekund pred koncem tekme.

IMG_3120[1]

Železarji so ob koncu morali stisniti roke zmagovitim Kranjčanom. So pa ob tem pokazali, da s pravim pristopom lahko zmagovalcem resno parirajo, spoznanje pa  jim lahko v nadaljevanju sezone pride še kako prav.