Gledalcev: 70

HD Jesenice – HK Slavija Jr.

9 – 5

(2:3,3:1,4:1)

Strelci: 0:1 Vidic (Kujavec) 9′, 1:1 SODJA (Šturm, Rajsar) 9′, 1:2 Tišlar (Kujavec) 12′, 1:3 Železnik (Bohinc, Ilovar) 13′, 2:3 TRKULJA (Tarman, Brus) 14′, 2:4 Ilovar (Železnik) 24′, 3:4 KAPEL (Svetina E.) 25′, 4:4 SVETINA E. (Svetina R.) 32′, 5:4 IVANČEVIČ (Pretnar) 34′, 6:4 SVETINA E. (Kapel, Brus) 42′, 6:5 Ferle (Kujavec, Vidic) 43′, 7:5 KAPEL (SH1) 49′, 8:5 RAJSAR (Šturm, Korošec) 58′, 9:5 KAPEL (Tarman, Brus) (PP1) 60′

Streli na gol: HD Jesenice   34 (11,11,12), HK Slavija Jr.   43 (17,17,9)
Kazni: HD Jesenice  10 (4,4,2), HK Slavija Jr. 8 (2,2,4)

HD Jesenice: 25 Kogovšek (GK), 1 Legat (GK), 15 Brun Rauh, 21 Korošec, 24 Šturm, 6 Rajsar, 23 Sodja, 20 Tarman (C), 16 Brus, 18 Kapel, 12 Seršen, 22 Svetina E., 13 Crnović, 7 Šabanović, 11 Brglez, 4 Ivančevič, 14 Pretnar, 2 Luznar, 10 Pavlič, 17 Svetina R., 9 Trkulja

HK Slavija Jr.: 1 Dvoršak (GK), 33 Sotlar (GK), 17 Petek, 28 Širovnik, , 9 Kujavec, 12 Leben (C), 14 Bohinc, 15 Železnik, 19 Miklavčič, 20 Vidic, 21 Kisovec, 23 Tišlar, 25 Ferle, 87 Glavan, 13 Ilovar, 26 Poklukar, 5 Turk, 22 Trškan
Trener: Gorazd Rekelj

Sodnik: Luka Kamšek
Linijska sodnika: Nataša Pagon, Anže Bergant

IMG_3087[1]

Skoraj mesec dni je minilo, odkar je selekcija U19 odigrala zadnjo tekmo v dvorani Podmežaklo. O dogajanjih v polfinalu na tem mestu ne bomo razglabljali, odločeno pa je bilo tudi že finale. Našim fantom je tako preostala le tekma za tretje mesto, pa še to le ena. Vse skupaj je delovalo kot tekma, ki si je nihče ni želel. Tako nekako so jo menda vzeli železarji, saj so gostje od prve minute prevzeli vajeti igre v svoje roke. Po slabi minuti in pol so po ležerni igri v domači obrambi že tudi povedli (Vidic), a to domačih ni prebudilo. V nadaljevanju so seveda tudi Jeseničani začeli igrati tudi napadalno, a je bilo na izenačenje treba čakati do devete minute. Takrat je po lepi akciji celotnega prvega napada zadel Jaka SODJA (podajalca Šturm in Rajsar). Izenačen rezultat je na semaforju ostal le dve minuti in pol, potem pa so Založani znova povedli po lepi akciji Tišlarja. Tudi nov zaostanek domačih ni predramil, predvsem je bila vidna slabša igra v obrambi. Najbrž se je nekoliko poznala tudi odsotnost Urukala. Kakorkoli že, gostje so ponujeno s pridom izkoriščali. Tako so slabo minuto in pol po svojem drugem zadetku dosegli še tretjega (Železnik). K sreči je že v naslednji minuti po lepi akciji z desne strani gol dosegel Dejan TRKULJA. Ob izključitvi Miklavčiča (udarec s palico) v 17. minuti so domači začutili priložnost, da v powerplayu rezultat spet izenačijo in odločno krenili v napad. Žal so v silni želji v naslednji minuti tudi sami storili prekršek (Tarman, držanje), tako da je priložnost splavala po vodi. 22 sekund pred koncem tretjine se je izključeni jeseniški branilec vrnil na led in že  po nekaj sekundah storil nov prekršek (spotikanje). Gostje so pak zadržali v posesti do konca tretjine, po pisku sirene pa je glavni sodnik seveda Tarmanu dosodil novi dve minuti kazni. V prvi tretjini so železarji v okvir vrat gostujočega vratarja sprožili enajst strelov, igralci Slavije Jr. pa proti golu Žige KOGOVŠKA sedemnajst.

IMG_3082[1]

Uvodni dve minuti v drugi tretjini so bili torej domači prisiljeni odigrati z igralcem manj. To jim je uspelo brez prejetega zadetka. Kljub temu so v 24. minut gostje z golom Ilovarja znova povedli z dvema goloma razlike (2:4) in tako še enkrat proti domačim poslali jasen signal, da si v državnem prvenstvu želijo osvojiti tretje mesto. Železarji so se menda v teh trenutkih vseeno nekoliko zresnili v svojem početju in že po 38 sekundah zadeli tretjič na tekmi – gol je dosegel Rok KAPEL (podaja E. Svetina). Brglez si je dobro minuto kasneje zaradi udarca s palico prislužil dvominutno kazen, ki pa gostom – k sreči – ni pomagala do novega zadetka. V 32. minuti je nato končno za izenačenje poskrbel dvojec Svetina-SVETINA – po podaji Roka je zadel Erik.Gostje so sicer na Jesenice pripotovali v dokaj številčni zasedbi, ki pa jo je v drugem delu tekme vseeno nekoliko začela izdajati telesna pripravljenost. Pravzaprav pa bo bolj pošteno, če zapišemo, da se je v drugem delu tekme začela poznati odlična fizična pripravljenost domačih. Kakorkoli že, v 34. minuti so po zmedi pred in za gostujočimi vrati gol za prvo vodstvo na tekmi dosegli železarji. Za golom je kaos v gostujoče vrste zasejal Pretnar, si priboril pak in ga podal do prostega Tima IVANČEVIČA, ki mu je praktično preostalo le še, da zadane prazno mrežo, saj je bil vratar gostov po napaki namreč “izgubljen v vesolju”. V naslednji minuti si je Trkulja prislužil malo kazen zaradi udarca s palico, do nove spremembe rezultata pa več ni prišlo. Kaj lahko bi sicer prišlo do izenačenja v 38. minuti, ko je v eni od akcij gostov sodnik ocenil, da je Šabanović storil prekršek za kazenski strl. Gostje so ga seveda izvedli, vendar je bil Kogovšek zbran in je s svojo obrambo domače obdržal v vodstvu. Tudi ob koncu druge tretjine je bilo v statistiko potrebno vpisati enajst domačih in sedemnajst gostujočih strelov na gol.

IMG_3085[1]

Če so železarji po prvi tretjini zaostajali za gol in po drugi za enega vodili, je bilo v dvorani najbrž malo takih, ki bi lahko že z gotovostjo stavili na zmago enega, ali drugega moštva. Rdečim je hitro začelo kazati dobro, saj so v 42. minuti po drugem golu Erika SVETINE na tekmi  povedli s 6:4. Gostje še niso izgubili volje in so dobro minuto kasneje tudi sami zadeli, ter si s tem še nekoliko podaljšali upanje. Svoj peti zadetek so sicer dosegli v situaciji, ko je sodnik želel Šabanoviću prisoditi izključitev, a so Založani gol dosegli še pred prvo prekinitvijo igre (6:5). Do nove izključitve v domači vrsti je prišlo v 48. minuti, ko je za dve minuti na hlajenje zaradi spotikanja moral Pavlič. Neprijetno situacijo je na najboljši možni način rešil Kapel s svojim drugim zadetkom na tekmi (7:5). Po golu, ki so ga prejeli ob igri z igralcem več, si gostje niso več opomogli. Zanimivo pri tem je, da je tudi Kaplov shorthanded gol padel v situaciji, ko je bila sodnikova roka dvignjena za izključitev gostov, a potem – spričo doseženega gola – do nje seveda ni prišlo. Zmedeni gostje v preostanku powerplaya niso prikazali ničesar nevarnega in v zadnjih deset minut tekme sta ekipi vstopili ločeni z dvema goloma razlike. Udarec s palico je botroval kazni za goste v 54. minuti, domači pa se niso prav pretirano trudili, da bi ob igri petih proti štirim dosegli nov zadetek. V 58. minuti je vseeno še osmič za železarje na tekmi zadel Patrik RAJSAR. 61 sekund pred zadnjim piskom sirene so si gostje zaradi držanja prislužili še zadnjo kazen na tekmi, železarjem pa je po 16 sekundah uspelo doseči še powerplay gol in tako na razmeroma najlepši možen način zaključiti tekmovanje v kategoriji U19. Še tretjič na tekmi je sicer zadel KAPEL.  V zadnji tretjini so gledalci videli dvanajst strelov na gostujoči gol in devet takih, ki bi končali v domači mreži, če pred njo ne bi stal Žiga KOGOVŠEK.