DP mlajših dečkov

HDK Maribor – HD Jesenice

4 – 7

(0:3,1:2,3:2)

0:1 SLIVNIK PP1 2′, 0:2 TOROK (Slivnik) SH1 7′, 0:3 RIJAVEC (Torok, Langus) SH1 15′, 0:4 SLIVNIK (Torok) PP1 16′, 0:5 TOROK (Korošec) 26′, 1:5 Fingušt (Rosenfeld) 26′, 2:5 Zupanič (Mojzer) PP2 31′, 2:6 BALOH (Dobravec) SH1 31′, 2:7 SLIVNIK SH1 32′, 3:7 Petek 33′, 4:7 Mojzer (Fingušt) PP1 39′

Streli na gol: HDK Maribor 29 (14,7,8), HD Jesenice 25 (6,7,12)
Kazni: HDK Maribor 38 (8,2,28), HD Jesenice 32 (4,18,10)

HDK Maribor: Verdonik (GK), Puškarič Frešer (GK), Zupanič, Perčič, Mojzer (C), Rosenfeld, Fingušt, Petek, Bizjak, Ljubič, Friš, Rajbenšu, Krajnc, Bruič, Pivec, Frešer, Vnuk
Trener: Janez Finžgar

HD Jesenice: 1-Škrjanc (GK), 25-Avsenek (GK), 12-Gasar, 17-Čufer, 7-Rijavec, 23-Slivnik, 19 Torok, 22-Miklič, 13-Langus, 11-Dobravec, 8-Baloh, 10-Krupenko, 14-Glavič, 21-Junež, 5-Korošec, 24-Crnkić, 20-Sintič, 16-Grašič, 3-Adrović, 18-Kaltak
Trener: Gaber KLINAR

Sodnika: Turk, Rojko

Zanimiva tekma je za mlajšimi dečki – tekma, v kateri so od sedmih golov, ki so jih dosegli, le enega dali v trenutku, ko sta obe ekipi imeli na ledu enako število igralcev. Tudi sicer so bili od enajstih golov na tekmi le trije doseženi ob številčno izenačenih postavah. Kaj ti podatki povedo? Predvsem to, da je bilo na tekmi ogromno izključitev in sta ekipi pravzaprav redko bili v situaciji, ko sta se “enakovredno” bojevali na ledeni ploskvi.

Že v 16.sekundi tekme so si tako domači privoščili prvo izključitev na tekmi, v začetku druge minute pa jo je z uvodnim golom kaznoval Luc SLIVNIK. V 3.minuti so domači znova morali na kazensko klop, a novega gola Jeseničanov ni bilo. V šesti minuti je kot prvi železar na kazensko klop moral Korošec. Domačim to ni prineslo izenačenja, pač pa je Matic TOROK po podaji Slivnika zadel za vodstvo z 2:0 ob igralcu manj. V deseti minuti so pregrobi domači dobili novo malo kazen, do spremembe rezultata pa ni prišlo. V 14. minuti je še drugič “na hlajenje” moral Korošec, železarji pa so preko RIJAVCA dosegli nov shorthanded gol (gol ob igri z igralcem manj); podajalca sta bila Torok in Langus. Tik pred koncem tretjine so si novo kazen prislužili tudi domači. Uradno zabeleženo razmerje v strelih v prvi tretjini je bilo kar 14:6 za Mariborčane.

Prav dosti prositi se železarji v drugi tretjini niso pustili – že v 42.sekundi sta SLIVNIK (strelec) in Torok (podajalec) dosegla now powerplay gol. V 21.minuti je zaradi udarca s kolenom na kazensko klop moral Langus, domači pa niso uspeli doseči prvega zadetka. V 24.minuti je Nejca ŠKRJANCa v golu železarjev zamenjal Gregor AVSENEK. V 26.minuti je TOROK dosegel edini jeseniški gol ob izenačenih močeh na tekmi (podal mu je Korošec). Še v isti minuti so domači le dosegli svoj prvi gol na tekmi in tako zmanjšali na 1:5. V naslednji minuti si je Langus prislužil 2+10 kazenskih minut. 29 sekund pred koncem druge tretjine sta se nekoliko trše zapletla Korošec na jeseniški in Bruič na domači strani – sodnika sta domačemu igralcu dosodila dve kazenski minuti, jeseniškemu pa 2+2. Tretjina se je končala ob zabeleženem razmerju strelov 7:7.

17 sekund po začetku zadnje tretjine je bil izključen Gasar, domači pa so ob prednosti dveh igralcev dosegli svoj drugi gol le deset sekund kasneje. Železarji niso ostali dolžni in so dosegli shorthanded gol novih deset sekund kasneje – po podaji Dobravca je zadel David BALOH. Prav Baloh je bil izključen 9 sekund po doseženem zadetku, vse skupaj pa se je še vedno dogajalo v prvi minuti zadnje tretjine!! V naslednji minuti so domači nepravilno menjali in si seveda tudi sami prislužili novi dve kazenski minuti. SLIVNIK je dosegel gol 17 sekund kasneje, Jeseničani pa so seveda še vedno igrali z igralcem manj. Pol minute kasneje so ob izenačenih močeh na ledu domači dosegli svoj tretji gol na tekmi. Naslednje tri minute se ni dogajalo nič posebnega, potem pa so si domači zaradi spotikanja prislužili novo malo kazen. Jeseničanom v powerplayu ni uspelo zadeti. V 38.minuti so tudi železarji nepravilno menjali in si seveda prislužili dve kazenski minuti. Domači so vse skupaj kaznovali z novim powerplay golom 38 sekund kasneje. Kasneje se je izkazalo, da je bil to tudi zadnji gol na tekmi. Preostalih šest minut in pol srečanja so zaznamovale številne izključitve. Domači so si jih do konca tekme prislužili še kar 24, pri Jeseničanih pa sta na kazensko klop morala še Rijavec in Torok. V zadnji tretjini je bilo razmerje v strelih 12:8 v korist Jesenic.

Na izjavo trenerja Gabra Klinarja še čakamo.