DP mlajših dečkov

HD Jesenice – HK Olimpija

5 – 10

(1:2,3:6,1:2)

0:1 T. Sečen (Petelinkar, Petronijević Lepša) 6′, 0:2 Sever (Kopač, Smolnikar) 7′, 1:2 DOBRAVEC (Baloh) 15′, 1:3 T. Sečen (Petelinkar) 17′, 2:3 RIJAVEC (Svetlin, Miklič) 17′, 2:4 Žeželj (Kopač, Sever) 18′, 3:4 RIJAVEC (Gasar) 19′, 3:5 Sopotnik Just (T. Sečen) 21′, 3:6 Sever (Žeželj) 22′, 3:7 Pratneker Hatić (Petronijević Lepša) 23′, 3:8 Sever (Smolnikar, Kopač) PP1 24′, 4:8 DOLINAR PP1 30′, 4:9 Žeželj (Kopač) 34′, 4:10 Kopač (Smolnikar) 38′, 5:10 BALOH (Dobravec) 41′

Streli na gol: HD Jesenice 26 (8,11,7), HK Olimpija 23 (8,10,5)
Kazni: HD Jesenice 6 (2,2,2), HK Olimpija 8 (0,4,4)

HD Jesenice: 25-Avsenek (GK), 12-Gasar (A), 17-Čufer, 7-Rijavec, 22-Miklič, 6-Dolinar (A), 13-Langus, 11-Dobravec (C), 8-Baloh, 10-Krupenko, 14-Glavič, 21-Junež, 15-Svetlin, 24-Crnkić, 4-Bergelj, 20-Sintič, 3-Adrović, 18-Kaltak
Trener: Gaber KLINAR

HK Olimpija: Kavčič (GK), Zupančič (GK), Pratneker Hatić, Hebar, Petronijević Lepša, Sečen T.(C), Petelinkar, Sopotnik Just, Smolnikar, Sever, Žeželj, Kopač, Matičič, Dukarić, Turšič, Sečen N., Žibert, Šubic
Trener: Igor Beribak

Oslabljena ekipa mlajših dečkov se je neuspešno postavila po robu ljubljanski Olimpiji! V ekipi sta manjkala oba prva strelca, ter prvi vratar, a so se fantje trenerja Klinarja pogumno spustili v boj z igralci v zelenih dresih. V uvodnih minutah sta se ekipi izmenjavali v napadih, nekoliko bolj nevarno pa so delovali gostje. V 6.minuti so tako tudi prvič zadeli. Svoje vodstvo so podvojili že po 71 sekundah. V 10.minuti je zaradi udarca s kolenom na kazensko klop pri domačih moral Dobravec, a je obramba železarjev pritisk gostov v naslednjih dveh minutah uspešno vzdržala. Večina dokaj nepovezane igre se je odvijala v srednji tretjini igrišča vse do 17 sekund pred koncem prvih 15 minut, ko je za gol priključka po podaji Baloha zadel Juš DOBRAVEC. Obe ekipi sta sicer v prvi tretjini sprožili po osem strelov v okvir vrat nasprotnega vratarja.

Druga tretjina se ni začela po željah domačih, saj so gostje ponovno ušli na dva zadetka razlike že po minuti in 25 sekundah igre. K sreči so le 20 sekund kasneje za ponovno zmanjšanje na le gol razlike poskrbeli Aleksander RIJAVEC (strelec), Svetlin in Miklič (podajalca). Po slabi minuti so Ljubljančani zadeli četrtič na tekmi in se znova znašli v prednosti dveh zadetkov (2:4). Odprta igra na obeh straneh se je nadaljevala in ob koncu 19.minute so se domači še tretjič približali na zadetek zaostanka – ponovno je zadel Rijavec, podal pa mu je Gasar. Peti gol za Olimpijo je padel v 21.minuti, 40 sekund za tem pa še šesti (3:6). Sledila je najprej izključitev pri gostih (oviranje), vendar pa domačim ni uspelo resneje ogroziti ljubljanskih vrat – 32 sekund za Ljubljančanom je bil namreč zaradi zadrževanja s palico izključen tudi kapetan železarjev Dobravec. Ob igri štirih proti štirim so igralci v zelenih dresih zadeli še sedmič. Olimpija je nekaj kasneje zaigrala v polni postavi in 4 sekunde pred iztekom Dobravčeve kazni svoje vodstvo povišala na visokih 5 zadetkov (3:8). Takrat je trener domačih Klinar vzel pol minute odmora in skušal svoje fante nekoliko zbrati. Res je v nadaljevanju igra bila nekoliko bolj enakovredna. Gostje so si v 28.minuti zaradi udarca s palico prislužili novo malo kazen, domači pa so v powerplayu končno zadeli – za 4:8 je zadel Tim DOLINAR. Železarji so sicer v drugi tretjini sprožili 11 strelov na vrata Olimpijinega vratarja, Ljubljančani pa so proti vratom malega Gregorja AVSENEKA streljali desetkrat.

Zadnja tretjina je bila ob visokem vodstvu Olimpije le še formalnost. Zeleni so tretjino sicer začeli z novo izključitvijo  18 sekund po uvodnem metu, a domači napad tokrat ni bil na nivoju in ni uspel zadeti. V 34. in 38. minuti so nato gostje iz prestolnice dosegli še svoj deveti in deseti zadetek. Petega jeseniškega, zadnjega na tekmi,  je v 41.minuti dosegel po podaji Dobravca še David BALOH. Ob koncu 44.minute je prišlo še do obojestranske izključitve, ki pa na rezultat ni več vplivala. Domači so v zadnji tretjini streljali sedemkrat, gostje pa le petkrat.

Železarjem borbenosti ne gre oporekati, v polju so bili enakovreden tekmec Ljubljančanom in v tekmi sprožili več strelov, a je bilo to tokrat premalo za boljši rezultat.