Streli na gol: Orli Znojmo  48 (20,15,13); HD Jesenice  39 (11,21,7)
Kazni: Orli Znojmo  6 (-,6,-), HD Jesenice  14 (2,8,4)

Glavna sodnika: Michal Dedek, David Otahal
Adam Kika, Tomas Mekys

Orli Znojmo: 46 Gerža, 92 Slavik, 6 Pucher, 26 Kruckovič, 44 Kuntoš, 55 Brabec, 71 Hruby, 78 Peři, 3 Janás, 8 Štromko, 12 Zmeškal, 15 Bulin J., 17 Oščadal, 20 Bulin P., 21 Jambor, 83 Fruhwirt (C), 88 Košnar, 91 Niederhafner, 96 Svatuška, 98 Ružička, 22 Konečny
Trener: Miroslav Vybiral

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 2 Tomaževič, 5 Brun Rauh, 15 Avsenek (C), 6 Stojan, 9 Rajsar, 24 Šturm, 13 Crnović, 22 Svetina E., 19 Seršen, 17 Šabanović, 11 Brglez, 21 Korošec, 18 Pretnar, 7 Hadžić, 10 Svetina R., 14 Žbontar, 16 Jezovšek, 12 Glavič, 4 Ivančevič, 23 Sodja

Po čudni tekmi z vaterpolskim rezultatom na prvem dvoboju obeh ekip v četrtek, ko s končnim razpletom nista bila zadovoljna ne eden in ne drugi trener, je druga tekma ponudila nekoliko drugačen rezultat. Če drugega ne, so Čehi zadovoljni lahko vsaj z zmago, železarje pa čaka na poti v morebitno polfinale lige EBYSL še trdo delo …

Izenačeno po prvem delu

Orlom seveda ni preostalo drugega, kakor da odločno napadejo zmago, saj bi si le z njo še zagotovili možnost nadaljnjega nastopanja v letošnji ligi EBYSL. Agresivnost jim v prvih minutah ni prinesla uspeha, saj je četa trenerja Gabra GLAVIČa na čelu z Žigo KOGOVŠKOM zbrano branila svoja vrata. Ob koncu 14. minute si je zaradi spotikanja malo kazen prislužil Seršen. Domači so potrebovali le 16 sekund igre z igralcem več za uvodni gol na tekmi (1:0, J. Bulin, 15. minuta). Jeseničani so imeli pravi odgovor na domače vodstvo, saj so z golom Erika SVETINE (podaji Šturm in Seršen) v 19. minuti izenačili. V prvi tretjini so domači statistiki zabeležili kar 20 strelov domačih hokejistov v okvir vrat jeseniškega vratarja ter 11 takih, ki bi končali v domači mreži, če pred njo ne bi posredoval vratar Znojma Gerža.

Zaostanek

Zaradi nešportnega obnašanja si je po minuti in 15 sekundah igre v nadaljevanju malo kazen prislužil Šturm. Domači so ponujeno s pridom izkoristili ter minuto in 21 sekund kasneje znova zadeli z igralcem več (2:1, J. Bulin, 23. minuta). Če nekoliko parafraziramo tisti znani rek o hudiču, ki gre na veliko potrebo, pa sej je “velik kup” naredil tudi odpravi z Jesenic; v 25. minuti je bil namreč zaradi spotikanja izključen Glavič, domači pa so 44 sekund kasneje zadeli še tretjič ob igralcu več na tekmi (3:1). Železarji so se v nadaljevanju le uspeli zbrati in resneje napasti proti domačim vratom. Pri svojem početju niso imeli uspeha, saj je tokrat obramba Čehov delovala povsem drugače, kakor na prvi medsebojni četrtfinalni tekmi v četrtek v Podmežakli. Lepi priložnosti za ponoven priključek so Jeseničani zamudili ob izključitvah Brabeca (nalet s palico, 31. minuta) in Košnarja (prav tako nalet s palico, 35. minuta). K sreči so se ubranili vsaj ob izključitvi Hadžića v 37. minuti (zadrževanje s palico), tako da so ob zaostanku z dvema zadetkoma po dveh tretjinah še lahko upali na morebiten preobrat. V zadnji minuti druge tretjine je prišlo še do obojestranske izključitve; pri domačih je na hlajenje zaradi naleta s palico moral Pucher, pri Jeseničanih pa zaradi igranja z visoko palico Glavič. Razmerje strelov v drugi tretjini – 15:21 v korist Jesenic.

Še dva zadetka Čehov

Ni šlo po željah Slovencev v zadnji tretjini. Domači so ob koncu 46. minute z golom Ružičke pobegnili na tri zadetke razlike (4:1), hkrati pa si je dve minuti kazni zaradi spotikanja prislužil Glavič. Zaradi igre z visoko palico je bil kasneje ( v 50. minuti) izključen še Seršen, neverjetno učinkoviti Orli pa so za nov gol ob številčni premoči potrebovali natanko 49 sekund (5:1, Košnar, 51. minuta). Seveda ni v naravi ekipe G. Glaviča, da bi se predala še pred koncem tekme; tokrat pa preprosto ni bil njihov dan. Zadnjih deset minut je minilo v čakanju obeh ekip na zadnji pisk sirene na tekmi. Obe ekipi bosta o potnikih za polfinale odločili na tretji tekmi, ki bo predvidoma v četrtek v dvorani Podmežaklo. Domača ekipa bo vesela vsakršne spodbude, morda pa bi ji tokrat za razliko od večjega dela sezone tudi podporniki lahko pripravili kako bolj angažirano spremljanje. Sploh pa bi se spodobilo, če bi tudi širši krog hokejskih navijačev  (in “strokovnjakov”) kdaj prišel pogledati  kaj se obeta članski ekipi v prihodnjih sezonah. Ti fantje si to zaslužijo! Razmerje strelov v zadnji tretjini – 13:7 za domače.