Streli na gol: HDK Maribor   23 (5,9,9)HD Jesenice   51 (20,16,15)
Kazni: HDK Maribor   4 (-,2,2)HD Jesenice   4 (-,-,4)

Linijska sodnika: Gašper Franc, Robert Bohinc

HDK Maribor: 1 Verdonik (GK), 90 Bernson, 16 Bugarski, 13 Danji, 26 Manojlović, 6 Ninković, 17 Tomašević, 32 Racić, 51 Škerjanec Podergajs, 28 Lokar, 48 Pivec, 24 Zupanič, 44 Ljubič, 72 Čehič, 88 Polonijo, 97 Bizjak

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (GK), 12 Šega, 24 Finžgar, 21 Dežman, 22 Jakupović, 13 Kobal, 11 Pogačar (C), 20 Kararić, 7 Slivnik, 19 Török, 8 Langus, 9 Lukan D., 15 Dolinar, 16 Lukan A., 2 Škof, 3 Verdnik, 14 Mašič, 10 Podlipnik, 18 Potočar, 23 Podrekar

Atomski začetek

Železarji so v tekmo v Ledni dvorani Tabor v Mariboru vstopili tako, kakor se za vodilno ekipo v državnem prvenstvu tudi spodobi – z bliskovitim golom! Takoj po (dobljenem) uvodnem sodnikovem metu sta za matno situacijo namreč poskrbela Ahmet JAKUPOVIĆ (strelec) in Dežman (podajalec), pisala pa se je – reci in piši – deveta sekunda tekme (0:1)!!! Odličen začetek je dal krila tudi ostalim peterkam, tako da so gostje tudi v nadaljevanju prevladovali v Ledni dvorani. Premoči Jeseničanov navkljub so domači v začetku šeste minute izenačili (1:1).  Veselje domačih ni trajalo dolgo, saj so železarji še v isti minuti znova povedli – za vnovo vodstvo sta poskrbela Jan ŠKOF (strelec) in D. Lukan (podajalec). Po solo vložku Anžeta PODREKARja so Jeseničani v enajsti minuti povedli s 3:1. Popolno premoč v prvi tretjini so zaključili z golom Domna VERDNIKa (podaja Dolinar) v osemnajsti minuti tekme (1:4). Razmerje strelov v tem delu igre je bilo kar 20:5 v korist gostov iz najbolj hokejskega mesta v državi.

Tudi v drugem delu boljši za tri zadetke

Jeseničani v drugem delu niso zadeli tako hitro, kakor jim je to uspelo v prvi tretjini. Vseeno pa so nov gol dosegli po minuti in štirih sekundah igre – po podaji Mašiča je zadel Grega POGAČAR (1:5). Nov gol razpoloženega VERDNIKA v 23. minuti je jeseniško vodstvo povišal že na pet zadetkov razlike (1:6), s čimer so bili zmagovalci tekme praktično že odločeni. Četa trenerja Dejana VARLA pa se seveda še ni ustavila, ampak je še maprej pridno oblegala vrata domačega vratarja. Nekaj nepazljivosti v obrambi je botrovalo golu domačega hokejista Čehiča v 24. minuti (2:6), Jeseničanov pa to ni zmedlo. Do prve izključitve v fer tekmi je prišlo šele v 27. minuti, na klop za kaznovane pa je zaradi oviranja moral domačin Danji. Powerplay železarjev ni bil učinkovit. Za sedmi zadetek Jesenic so v 30. minuti poskrbeli Bine MAŠIČ (strelec) ter Török in Slivnik (podajalca – 2:7). V 33. minuti je še drugič na tekmi zadel JAKUPOVIĆ (podal pa mu je Podrekar – 2:8). Petintrideseta minuta je v osemnajstih sekundah ponudila kar dva zadetka – najprej so z golom ŠKOFa (podaja Potočar) na 2:9 povišali Jeseničani, le nekaj sekund kasneje pa so tretjič na tekmi zadeli še domači (Čehič, 3:9).  Golov v drugi tretjini je bilo s tem konec, nadaljevanje pa je ponudilo še nekaj nevarnih napadov Jesenic proti vratom fantov iz t.i. akademije Marcela Rodmana. Mariborčani so v drugi tretjini proti vratom Gašperja PANJTARja sprožili devet strelov, Jeseničani pa proti njegovemu kolegu na drugi strani (Verdoniku) šestnajst.

Dovolj zavzeto v zadnji tretjini

Izvrstno razpoložena četa z Gorenjske se – visokemu vodstvu navkljub – ni ustavila niti v zadnjih dvajsetih minutah.  V 46. minuti je tako Matic TÖRÖK doosegle deseti jeseniški gol (3:10). V 49. minuti je domači strateg, sicer Jeseničan Aleš Burnik, priložnost za branjenje ponudil tudi svojemu rezervnemu vratarju Mansu Bernsonu. Po štirih minutah strelskega zatišja je nato v 51. minuti po podaji Jakupovića na 11:3 povišal povratnik v ekipo Žiga DEŽMAN. Dvanajsti gol Jesenic v režiji Aljaža LUKANA v 53. minuti, je bil plod lepega sodelovanja med njim ter podajalcema Potočarjem in Škofom. V 58. minuti je prišlo do edine morda nekoliko bolj sporne situacije na tekmi, ko je jeseniški branilec Kararić spotaknil domačega matadorja Manojlovića, fanta pa sta se na hitro še nekoliko pobliže “pogledala”. Sodnik je vse skupaj elegantno razrešil z dvema minutama kazni za mariborskega hokejista in štirimi za jeseniškega, strasti pa so se hitro umirile. Zadnji gol na tekmi je po podaji Langusa zabil Rok POTOČAR dvajset sekund pred zaključnim piskom sirene. Razmerje v strelih v okvir vrat v zadnji tretjini – 9:15 v korist Jesenic.

Železarji tako še naprej zanesljivo ostajajo na vrhu prvenstvene razpredelnice. Priložnost za nove točke se jim bo ponudila v naslednjem tednu v dvorani Podmežaklo, kjer bodo gostovali hokejisti t.i. Team Zagreba – z drugimi besedami: hrvaška reprezentanca.

dejan-varl-7Dejan VARL, trener:
“Kaj naj rečem? Začeli smo odlično, a vseeno po dveh tednih premora porabili kar nekaj časa, da smo se “spravili nazaj v pravi ritem. Sicer pa je bilo kar v redu. Določene stvari smo delali zelo dobro, celo odlično, pri drugih pa sem videl, da bo potrebno narediti še nekaj popravkov. V obrambi občasno tekmecem puščamo preveč prostora. Domači trener mi je povedal, da je manjkalo nekaj obolelih igralcev in prvi vratar, ampak tudi v moji ekipi je manjkalo nekaj pomembnih fantov. Mi je pa zelo všeč, da so bili danes med strelci fantje iz različnih napadov; v preteklosti smo se namreč vse preveč zanašali na le nekaj igralcev. Skratka – bilo je okej, še naprej pa bomo pridno delali. “