Streli na gol: HK Triglav   29 (9,7,13); HD Jesenice   32 (8,13,11)
Kazni: HK Triglav   45 (29,16,-); HD Jesenice   33 (27,2,4)

Gregor Miklič, Tadej Snoj

HK Triglav: 1 Plavc (GK), 32 Šenk (GK), 16 Pavc, 61 Lampič, 24 Ban M., 9 Tavčar, 11 Prostor, 12 Markič, 17 Vilfan N., 81 Ban U., 3 Potočnik, 77 Štenkler, 88 Vilfan M.(C), 21 Rozman, 36 Mubi, 71 Brus
Trener: Mitja Kern

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 2 Tomaževič, 12 Glavič, 8 Urukalo, 5 Brun Rauh, 15 Avsenek, 6 Stojan, 9 Rajsar, 23 Sodja (C), 24 Šturm, 13 Crnović, 22 Svetina E., 19 Seršen, 17 Šabanović, 4 Ivančevič, 11 Brglez, 16 Jezovšek, 21 Korošec, 18 Pretnar, 14 Žbontar

Zagriženo rivalstvo se je med kranjsko in jeseniško ekipo razvilo v zadnjih letih. Posebej veliko opravka imata ekipi ena z drugo v letošnji sezoni, saj sta obe del C skupine v ligi EBYSL, zaradi česar se kar pogosto srečujeta. Našim fantom je šlo doslej v dvobojih s Kranjčani odlično in tudi na včerajšnji tekmi so s tradicijo nadaljevali …

Izenačena tretjina brez zadetkov

V domačih je seveda tlela želja po tem, da železarjem končno vzamejo skalp. Moštvo trenerja Gabra GLAVIČa pa točk ne prepušča zlahka nikomur. Obe ekipi sta v samem začetku igrali previdno s poudarkom na obrambi. Pravih priložnosti v prvih desetih minutah ni bilo, tistih nekaj potencialnih nevarnosti pa sta zanesljivo ukrotila oba vratarja. Jeseničanom se je priložnost za vodilni gol ponudila ob igri z igralcem več med 12. in 14. minuto, ko je bil zaradi zadrževanja s palico izključen Triglavan Rozman. Domača obramba je pritisk železarjev vzdržala in moštvi sta nadaljevali z enakovrednim bojem. Med 17. in 19. minuto so trpeli železarji, saj so zaradi izključitve Rajsarja (držanje) dve minuti igrali z igralcem manj. Do spremembe začetnega rezultata tudi v tem času ni prišlo. Začetek zadnje minute uvodne tretjine je prinesel precej razburjenja na ledeno ploskev in med kakih 150 navijačev, saj so se v bližnje srečanje tretje vrste zapletli Potočnik in Rozman pri domačih ter Brun Rauh pri Jeseničanih. Ko so se strasti vsaj za silo pomirile, je glavni sodnik Potočniku dosodil dve minuti kazni zaradi grobosti, Rozman in Brun Rauh pa sta dobila vsak po pet minut kazni plus predčasen odhod pod prho. Tretjina se je nato končala brez zadetkov, domači pa so strelski dvoboj v tem delu dobili z 9:8.

Dokončna vrnitev Nika Brgleza

Tudi v drugi del sta ekipi štartali podobno, kakor v prvega. Hitro pa je bilo železarjem potrebno prilagoditi taktiko, saj so domači ob koncu 24. minute z golom Štenklerja povedli. Železarji so znali dogovoriti hitro in na pravi način. po podaji Seršena je dobri dve minuti kasneje izenačil Nik BRGLEZ (1:1). Fant se je skozi večji del sezone boril z neprijetno poškodbo, v zadnjih tednih pa vsakič znova kazal, da se vrača v pravo formo. Zaradi naleta v glavo(!) si je 2+10 minut kazni v 34. minuti prislužil Kranjčan M. Vilfan. Igra Jesenic z igralcem več je trajala natanko minuto, potem pa je bil zaradi spotikanja izključen še kapetan železarjev Sodja. Ni se še iztekla kranjska kazen, ko si je novo zaradi nabijanja na ogrado že prislužil Triglavan Ban. Po izteku kazni za kapetana Jesenic, je železarjem ostalo še 37 sekund igre z igralcem več, ki pa je niso znali nadgraditi z vodilnim zadetkom. V 38. minuti so domači le 19 sekund igrali v polni postavi, potem pa je bil zaradi spotikanja izključen še Tavčar. Tokrat so bili železarji brez milosti – v 40. minuti je pičle tri sekunde pred iztekom kranjske kazni odlično predstavo s svojim drugim golom kronal BRGLEZ (1:2, podajalca Urukalo in Ivančevič). Dvaindvajset preostalih sekund druge tretjine je minilo brez sprememb, železarji pa so ta del v strelskem smislu dobili s 7:13.

Rajsar potrdil zmago

Domači se seveda še niso predali in železarje je čakalo še (vsaj) dvajset minut trdega dela. Opravili so ga dovolj dobro, da so kar številne poizkuse domačih uspeli nevtralizirati, svoje pa je z nekaj lepimi obrambami dodal tudi Žiga KOGOVŠEK. Seveda tudi smi niso stali križem rok, tako da je tudi Kogovškov kolega na drugi strani igrišča moral biti ves čas zbran. Mrtvi tek obeh ekip je trajal do konca 53. minute, ko si je kazen zaradi spotikanja prislužil Avsenek in na ta način domačim ponudil priložnost za izenačenje ob igri z igralcem več. Dovolj zbrana je bila jeseniška obramba, do domačim izenačujočega gola ni dopustila v dveh minutah, ki sta sledili. V ravno pravem trenutku za dokončni prelom tekme je nato po podajah Brgleza(!) in Sodje v 57. minuti zadel Patrik RAJSAR (3:1). Ničesar več ni spremenila niti izključitev Jezovška zaradi udarca s palico 14 sekund pred zaključnim piskom sirene. Zadnjo tretjino so v strelskem smislu dobili kranjčani s 13:11, železarji pa so se ob koncu lahko zasluženo veselili prestižne zmage.