HD Jesenice – HK Triglav

3 – 5

(1:1,2:2,0:2)

008

Gibanje rezultata: 1:0 HD Jesnice 9′, 1:1 HK Triglav 17′ , 2:1 HD Jesenice PP1 29′, 2:2 HK Triglav 33′, 3:2 HD Jesenice 35′, 3:3 HK Triglav 37′, 3:4 HK Triglav 57′, 3:5 HK Triglav 59′

Streli na gol: HD Jesenice   28 (9,10,9),  HK Triglav  39 (12,14,13)
Kazni: HD Jesenice   – (-,-,), HK Triglav  4 (-,4,-)

HD Jesenice: 1 Panjtar  (GK), 20 Avsenek (GK), 5 Škof, 24 Dolinar, 13 Kobal, 19 Török (C), 9 Potočar, 10 Podlipnik, 12 Gasar, 23 Slivnik, 11 Dobravec, 18 Langus, 22 Miklič, 17 Čufer, 7 8 Baloh, 3 Verdnik, 7 Rijavec, 15 Svetlin
Trener:Luka POGAČNIK

HK Triglav: 1 Remškar (GK), 20 Ovsenik (GK), 8 Udir, 7 Trampuš, 9 Pavlovič (C), 14 Kleindienst, 13 Klemenčič, 12 Zigmund, 5 Janežič, 17 Burgar, 11 Mravlje Lombar, 4 Majce Baškarad, 15 Kepic, 10 Škof, 6 Jan, 18 Gradišek
Trener: Jure Kozjek

Sodnika:  Anže Bergant in Robert Bohinc

017

Pomembna tekma z nevarnimi nasprotniki je čakala dečke Jesenic v sobotnem večeru. V domači ekipi se je gotovo poznala odsotnost branilca Farteka (s kadeti je gostoval pri Olimpiji), manjkal pa je tudi rezervni vratar Škrjanc. Obe ekipi sta se korajžno lotili tekme, nobena pa si v prvih minutah ni uspela priigrati kake izrazitejše premoči na ledeni ploskvi. Železarji so povedli v deveti minuti tekme in dolgo časa držali minimalno vodstvo. Gostje so v nadaljevanju nevarno pretili, a je Gašper PANJTAR uspešno krotil njihove poizkuse vse do 17. minute, ko je bil prvič premagan (1:1). Nobena od ekip si v prvi tretjini ni prislužila niti ene same kazenske minute. Ob nekoliko bolj aktivnih Kranjčanih se je tako prvih dvajset minut končalo z neodločenim rezultatom.

040

Že v prvi minuti nadaljevanja so si gostje prislužili prvo malo kazen (oviranje). Fantje v rdečih dresih so zadevo poizkusili kaznovati tudi rezultatsko, a so se gostje uspešno ubranili. Ko so si Triglavani v 29. minuti zaradi zadrževanja s palico prislužili še drugo izključitev, pa je domačim v powerplayu le uspelo – gol so dosegli po vsega triindvajsetih sekundah. Vodstvo je tokrat zdržali dobre tri minute in pol, potem pa so Kranjčani rezultat spet izenačili (2:2). Še dve minuti kasneje so železarji povedli še tretjič na tekmi, a žal tudi tokrat vodstva niso znali zadržati dlje od dobrih dveh minut. Triglavani so tako v 37. minuti izenačili še tretjič na tekmi. Dvema izključitvama navkljub, so gostje tudi v drugi tretjini delovali nekoliko odločneje in nevarneje od domačih. Neodločen rezultat po štiridesetih minutah tekme nobeni ekipi seveda ni zagotavljal točk, tako da je bilo pričakovati še razburljivih (vsaj) dvajset minut hokeja.

053

Obe ekipi sta bili v zadnji tretjini zelo disciplinirani, saj si nobena ni želela privoščiti igre z igralcem (ali celo dvema) manj. Večina zadnje tretjine je minila po že ustaljenem “receptu” iz prvih dveh – Kranjčani so delovali nekoliko bolj odločno, kake izrazite prevlade pa jim to pač ni prineslo. Kakorkoli že, ob koncu tekme štejejo doseženi zadetki, Triglavanom pa je v zadnjih dvajsetih minutah uspelo doseči še dva. Četrtič na tekmi so zadeli dobre tri minute pred iztekom regularnega dela srečanja in tako prvič na tekmi povedli. Železarji so na vse kriplje poizkušali rezultat izenačiti, a v svoji vnemi pozabili na obrambo. Minuto in sedem sekund pred koncem so tako prejeli še peti zadetek. Zaostanek dveh zadetkov je domačega trenerja primoral, da je vzel 30 sekundni odmor in poskušal tekmece ujeti še brez vratarja in šestim igralcem v polju, a se tveganje na žalost pristašev jeseniškega moštva ni izšlo.

039

Ob koncu je bilo tekmecem potrebno seči v roke in priznati, da so si zmago preprosto bolj zaslužili.