0:1 RAJSAR (Svetina E., Brglez) 5′
1:1 Albert (Molnar, Smaraglai) 29′
2:1 Marton (Darabos, Albert) 34′
3:1 Szokolov (Sallo, Jancso) 34′

Streli na gol: Debrecen Miskolce Select   24 (9,9,6); HD Jesenice   35 (11,10,14)
Kazni: Debrecen Miskolce Select   4 (-,2,2); HD Jesenice  16 (-,2,14)

Glavni sodnik: Attila SALÁNKI
Linijska sodnika:
Dániel VINCZE , Dániel SZABÓ

Debrecen Miskolce Select: 1 Dorogi (GK), 2 Kiss (GK), 3 Popkov, 5 Borbat, 6 Sallo, 7 Molnar, 8 Magyar, 9 Marton, 10 Smaraglai, 11 Danko, 12 Györfy, 13 Karda, 14 Bernath, 15 Ivacson, 16 Laczko, 17 Szokolov, 18 Fazekas, 19 Jancso, 21 Albert, 24 Darabos
Trener: Nicola Glavonic

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 3 Zor, 8 Urukalo, 5 Brun Rauh, 15 Avsenek, 6 Stojan, 21 Korošec, 9 Rajsar, 23 Sodja (C), 24 Šturm, 13 Crnović, 16 Brus, 22 Svetina E., 19 Seršen, 17 Šabanović, 4 Ivančevič, 7 Hadžić, 11 Brglez, 10 Svetina R., 20 Mravlje

Železarji so na dolgo pot proti Debrecenu krenili že v petek z željo, da bi sobotno večerno tekmo v panonski nižini pričakali karseda najbolj spočiti. V ekipi sta zaradi obveznosti v članskem moštvu tudi tokrat manjkala Tomaževič in Glavič, sta bila pa poleg zato Mravlje in Zor …

V prvi tretjini vse po načrtih

Četa Gabra GLAVIČa je prvo tretjino odigrala v skladu z željami. Že v peti minuti je železarje v vodstvo popeljal Patrik RAJSAR. Med podajalce sta se vpisala E. Svetina in Brglez. Domači sicer niso bili povsem nenevarni za vrata Žige KOGOVŠKA, ki pa je s pomočjo fantov pred sabo uspešno nevtraliziral domače poizkuse v prihajajočih minutah. Tudi železarji so še naprej poskušali doseči nov zadetek, a se je bilo skozi dobro organizirano domačo obrambo pogosto težko prebiti. Obe ekipi sta v prvem delu odigrali maksimalno skoncentrirano in pazljivo, tako da glavni sodnik ni dosodil niti ene kazni. Prvih dvajset minut se je tako končalo ob minimalnem vodstvu jesenic. Železarji so ob tem dobili tudi strelski dvoboj (9:11).

Nekaj nezbranih minut

Prva izključitev na tekmi se je pripetila po šestindvajsetih sekundah igre v drugi tretjini. Takrat je domači branilec Popkov nepravilno s palico zadrževal enega od jeseniških napadalcev in si prislužil malo kazen. Železarji so v želji podvojiti svoje vodstvo močno pritisnili, vendar domačega vratarja  Kiss-a niso uspeli še drugič premagati. Kar ni uspelo gostom, pa je uspelo domačim v 29. minuti. Takrat so Kogovška premagali Albert (strelec), Molnar in Smaraglai (podajalca). Sledilo je nekaj enakovrednih minut, ko sta si obe ekipi priigrali nekaj manjših priložnosti, mreži pa se nista zatresli. Do novih sprememb je prišlo ob koncu triintridesete minute, ko je bil zaradi nabijanja na ogrado izključen Rajsar. Domači so potrebovali vsega enajst sekund, da so s powerplay golom prvič na tekmi povedli. Po podajah Darabosa in Alberta jih je v začetku štiriintridesete minute v vodstvo popeljal Marton. Črna minuta za železarje se je nadaljevala enainpetdeset sekund kasneje, ko so domači za popoln preobrat nezbrani četi Jeseničanov zabili še gol ob izenačenih močeh (3:1). Zanj so poskrbeli Szokolov (strelec) ter Sallo in Jancso (podajalca). Trener Glavič je v nadaljevanju svoje fante zbral in začel se je lov za domačimi. Do konca drugega dela tekme so tako Jeseničani nekoliko prevladovali, paka za hrbet domačega vratarja pa jim ni več uspelo spraviti. Tudi drugo tretjino so sicer v strelskem oziru železarji dobili z 9:10.

Neuspešen lov

Frontalno je bilo potrebno napasti domače v zadnji tretjini. Peščica gledalcev je tako videla obleganje domačega gola, ki pa so ga igralci kombinirane ekipe klubov iz Miskolca in Debrecena uspešno branili. Vse skupaj se je podrlo v 52. minuti, ko je sodnik piskal kazen Rajsarju zaradi udarca s palico. Tako so domači dobili prepotrebno priložnost za predah. Ko je bil štiriindvajset sekund kasneje izključen zaradi držanja še Avsenek, se slednji z izključitvijo ni strinjal. Sodnik mu je posledično dosodil še deset minut disciplinske kazni, železarji pa so se kar naenkrat iz napadalne ekipe morali transformirati v ekipo, ki se krčevito brani. Roko na srce so fantje s svojo nalogo opravili odlično in v začetku petinpetdesete minute ob zaostanku dveh golov spet zaigrali v polni postavi. Tekma se je dokončno prelomila v korist domačih med petinpetdeseto in sedeminpetdeseto minuto, ki jo je zaradi spotikanja na klopi za kaznovane presedel domači branilec Laczko, železarjem pa močnemu pritisku navkljub ni uspelo doseči zadetka za približanje domačim. Tudi zadnje tri in pol minute tekme je domačim ob krčevitem branjenju uspelo svojo mrežo ohraniti nedotaknjeno, tako da so se ob koncu lahko veselili trdo prigarane zmage. Železarji so v tretjem delu strelski dvoboj dobili v svojo korist z razmerjem 6:14.

img_7294Gaber Glavič, trener ekipe U20:
“Moramo najti ključ za ta gostovanja. Vse sem poskušal. S fanti smo v petek zjutraj trenirali in nato šli na dolgo pot. Zvečer smo že prespali na Madžarskem, imeli zjutraj normalno zajtrk itd … ampak nas je spet posekal jet-lag, če se tako izrazim. Imeli smo avtobusne noge, kako naj povem drugače? Fantom sem dal vsa potrebna navodila, so dovolj samozavestni, ampak vseeno ni šlo. Daleč od tega, da bi bili domači kaka naivna ekipa, ampak brez težkih nog bi tako tekmo preprosto morali dobiti. Predme se je postavil izziv kako te stvari obrniti v našo korist … Škoda je teh točk!”