Gledalcev: 40

KHL Mladost – HD Jesenice

3 – 4

(2:0,1:3,0:1)

Gibanje rezultata: 1:0 KHL Mladost 11′, 2:0 KHL Mladost (PP1) 20′, 2:1 HD Jesenice (PP1) 24′, 2:2 HD Jesenice (PP1) 27′, 3:2 KHL Mladost 27′, 3:3 HD Jesenice 30′, 3:4 HD Jesenice 48′

Streli na gol: KHL Mladost    14 (7,4,3), HD Jesenice   32 (6,14,12)
Kazni: KHL Mladost   4 (-,4,-), HD Jesenice   4 (2,-,2)

Sodnika: Tomislav Grozaj, Vjeran Prezelj

KHL Mladost: 1 Krasić  (GK), 8 Banić (GK), 5 Grgurić, 6 Hanžek, 7 Mandić, 11 Janjatović, 16 Đerek, 18 Ikanović Šiljhan, 25 Pavlešić, 66 Dabac Divić, 79 Kramarić, 87 Lovak, 88 Varga, 99 Idžan
Trener: Duško Janjatović

HD Jesenice: 1 Panjtar (GK), 25 Škrjanc (GK), 5 Škof, 7 Rijavec, 8 Baloh, 9 Potočar, 11 Dobravec, 12 Gasar, 13 Kobal, 14 Mašič, 17 Čufer, 18 Langus, 19 Török (C), 22 Miklič, 23 Slivnik, 24 Dolinar
Trener: Luka POGAČNIK

Številčno okrnjena postava železarjev je odpotovala v Zagreb, vendar se jim je v Domu sportova po robu postavila številčno še krajša domača ekipa. Uvodne minute v prvi tretjini so minile v dokaj enakovredni igri, železarjem pa po dolgi poti ni uspelo skupaj spraviti prav nič dobrega in za domači gol nevarnega. Prav nasprotno – domači so medlo igro Jeseničanov izkoristili in povedli  v enajsti minuti tekme. Tudi zaostanek naših fantov ni prebudil, saj je tudi naslednjih nekaj minut minilo v mučenju paka. Pravzaprav to velja za obe ekipi, ki v prvi tretjini prav zares nista prikazali najboljšega hokeja, večina igre pa je minila v nevtralni tretjini. Zaradi udarca s palico so si Jeseničani kot edini v prvi tretjini prislužili izključitev ob koncu 19. minute tekme, domači pa so potrebovali le 7 sekund powerplaya, da so svoje presenetljivo vodstvo podvojili. Igralci Mladosti so sicer v okvir vrat Gašperja PANJTARja v prvi tretjini sprožili sedem strelov (in dvakrat zadeli), železarjem pa je uspelo proti domačemu vratarju streljati le šestkrat.

Brez dvoma je v garderobi železarjev v vmesnem času med tretjinama resno zarohnel trener Luka Pogačnik, saj je bila igra železarjev v drugih dvajsetih minutah tekme videti precej drugače. Močan pritisk na domačo ekipo je rezultiral z izključitvijo za enega od domačih igralcev v začetku 23. minute (oviranje). Železarji so powerplay uspešno izkoristili 66 sekund kasneje in se tako domačim približali le na gol razlike. Tudi po zmanjšanju domačega vodstva so gostje nadaljevali s pritiskom proti golu Mladosti. Zaradi spotikanja so si nato igralci domačega moštva novo kazen prislužili v uvodu v 26. minuto tekme, železarji pa so po slabi minuti in pol igre ob številčni prednosti rezultat zasluženo izenačili. Domači trener je v tem trenutku vzel pol-minutni time-out in svoje fante nekoliko zbral. Zadeva se je kot koristna za domače pokazala že takoj v prvi naslednji akciji, saj so igralci Mladosti le 19 sekund kasneje znova matirali Panjtarja in prevzeli vodstvo. Turbulentnih prvih deset minut v drugi tretjini se je zaključilo z novim golom Jesenic v 30. minuti. Zadnjih deset minut tega dela igre sta moštvi tako ostali rezultatsko poravnani, potrebno pa je zapisati, da so bili Jeseničani v tem delu veliko boljši nasprotnik. Druga tretjina se je končala z le štirimi domačimi streli v okvir vrat jeseniškega vratarja in štirinajstimi streli, ki so k posredovanju prisilili domačega čuvaja mreže.

Zadnjih dvajset minut je peščica gledalcev lahko spremljala enosmeren promet v smeri domačega gola. Igralci mladosti so se sicer večinoma branili uspešno in zelo zavzeto. V 48. minuti jim je vseeno nekoliko zmanjkalo in železarji so dosegli prvo vodstvo na tekmi. Izkazalo se je, da je le-to tudi zadoščalo za skupno končno zmago. Nekaj skrbi je sicer povzročila še izključitev zaradi držanja v 50. minuti, vendar so Jeseničani situacijo z igralcem manj odigrali suvereno; bili so celo nevarni za gol domačih. Domači do konca tekme pravzaprav niso več resneje ogrozili jeseniškega čuvaja mreže, ob koncu pa pravzaprav sploh niso prišli v situacijo, v kateri bi svojega vratarja nadomestili s šestim igralcem v polju in poskušali izenačiti. Dobra kondicijska pripravljenost železarjev je v zadnji tretjini brez dvoma prišla do izraza in ekipa je po nepričakovano trdem boju v Zagrebu osvojila vse točke. Razmerje v strelih v zadnji tretjini – mladost 3, Jesenice 12.