Gledalcev:

EHL Black Wings Linz – HD Jesenice

1 – 12

(0:1,1:6,0:5)

Strelci: 0:1 URUKALO (Šturm, Rajsar) 19′, 0:2 KAPEL (Šabanović) 27′, 0:3 SODJA (Kapel, Ivančevič) 28′, 0:4 SODJA (Šturm, Urukalo) 28′, 0:5 URUKALO (Brun Rauh) 32′, 0:6 BRUS (Sodja) SH1 37′, 1:6 Mayrhofer (Kemeny, Kitzmüller) 38′, 1:7 KAPEL (Ivančevič) 39′, 1:8 SERŠEN (Svetina, Brglez) 43′, 1:9 RAJSAR (Šturm, Sodja) 52′, 1:10 SVETINA (Seršen) 52′, 1:11 LUZNAR (Kapel) PP1 56′, 1:12 ŠTURM 59′

Streli na gol: EHL Black Wings Linz  12 (3,8,1), HD Jesenice   43 (13,17,13)
Kazni:
EHL Black Wings Linz   12 (2,2,8), HD Jesenice  4  (2,2,-)

EHL Black Wings Linz  : 33 Jordan (GK), 39 Toth (GK), 6 Kemeny, 12 Waismayer, 17 Schmid, 18 Kail, 22 Kitzmüller, 50 Sommerauer, 53 Jurka, 65 Heinz, 69 Werenka, 85 Stadler, 87 Mayrhofer, 91 Kleiss
Trener:

HD Jesenice: 1-Legat (GK), 25-Kogovšek (GK), 7-Šabanović, 8-Urukalo, 13-Crnović, 15-Brun Rauh, 16-Brus, 21-Korošec, 4-Ivančevič, 9-Rajsar, 11-Brglez, 12-Seršen, 14-Pretnar,  18 Kapel, 22-Svetina, 23-Sodja (C), 24-Šturm, 2 Luznar

Sodnik:  Maximilian Rankl
Linijska sodnika:
Werner Sulzner, Moritz Lehner

Potem ko je v prvi tretjini jeseniška četa po naporni vožnji še nekoliko tipala moč nasprotnikov, so se železarji v nadaljevanju popolnoma sprostili. Dolgo je sicer v prvi tretjini trajalo, da so prvič premagali domačega vratarja. Poizkusov sicer ni manjkalo in potrebno je povedati, da so bili železarji precej boljša ekipa. Zaradi udarca s kolenom je na kazensko klop v četrti minuti tekme moral Kapel, a domačim ni uspelo premagati Žige KOGOVŠKA. Powerplay med 15. in 17. minuto ni uspel niti Jeseničanom (na klop za kaznovane je zaradi udarca s palico moral igralec Linza Kemeny). Zato pa je po podajah Rajsarja in Šturma s strelom od daleč dobro minuto in pol pred prvim piskom sirene domačo mrežo končno načel Žiga URUKALO.

V drugi tretjini so bili domači le neme priče dogajanja na ledeni ploskvi. Na dva gola razlike je v 27. minuti povišal Rok KAPEL. Petdeset sekund kasneje je domačo mrežo zatresel še Jaka SODJA in svoj dosežek ponovil še 26 sekund kasneje. Domača barka je bila tako že močno naluknjana, tempo železarjev pa še ni popustil. Sledil je nov gol URUKALA v 32. minuti (0:5). V naslednji minuti je zaradi spotikanja pri domačih prišlo do izključitve, ki pa je železarji niso izkoristili za nov zadetek. Zaradi držanja je v 36. minuti na prostor za kaznovane moral tudi Brun Rauh, Nejc BRUS pa je nonšalantno dosegel nov gol za železarje ob igri z igralcem manj 36 sekund kasneje (0:6). Z golom Mayrhoferja so domači le prvič premagali Kogovška v 38. minuti, a so železarji seveda imeli odgovor tudi na to in spet zadeli nepolno minuto kasneje – na 1:7 za Jesenice je povišal znova KAPEL.

V zadnji tretjini je priložnost za branjenje gola Jesenic dobil tudi Jure LEGAT. Da ne bi imel kakih skrbi, je na sedem golov razlike v 43. minuti povišal Gašper SERŠEN. Nekaj predaha so nato v naslednjih minutah domači obrambi pustili Jeseničani. V 46. minuti je na klop za kaznivane zaradi spotikanja moral igralec Linza Kail, a se v prihajajočem powerplayu nato Jeseničanom ni izšlo za kak nov zadetek. Le-ta je končno prišel v 52. minuti, ko je na 9:1 za železarje povišal Patrik RAJSAR. V naslednji minuti je jubilejni – deseti – zadetek za goste zabil še Erik SVETINA. V naslednji minuti je bil zaradi spotikanja pri domačih izključen Stadler. Novega paka v domači mreži v naslednjih dveh minutah šokirani gledalci niso videli. Ko je zaradi spotikanja v 56. minuti na hlajenje moral Kitzmüller, pa je po 53 sekundah za nov zadetek poskrbel Matic LUZNAR! Svoj strelski delež je v predzadnji minuti tekme pristavil tudi Jaka ŠTURM (1:12). Zadnjih sedemdeset sekund srečanja so se železarji domačih usmilili in niso več dosegli zadetka. Najbolj impresiven podatek iz zadnje tretjine – domači so zmogli le en resnejši strel v okvir vrat Jureta LEGATA!