Streli na gol: HDK Maribor  16 (6,7,3); HD Jesenice  19 (5,4,10)
Kazni: HDK Maribor  2 (-,2,-); HD Jesenice   4 (2,-,2)

HDK Maribor: 69 Popovič M.(GK), 1 Popovič T.(GK), 7 Ilić, 12 Hvalec, 21 Frešer, 2 Friš Lorber Tia., 19 Čerič, 10 Pivec, 14 Lesnik, 23 Vujaklija (C), 29 Krajnc, 17 Bruić, 39 Friš Lorber Tin., 25 Perčič, 87 Nylaander, 11 Štampar
Trener: Luka Jurič

HD Jesenice: 25 Glavič B. (GK), 1 Matkovič (GK), 9 Seršen, 15 Gavljak, 8 Vidic, 13 Glavič A., 24 Crnkić, 20 Rep, 14 Glavič D.(C), 4 Jan, 23 Stević, 21 Por, 6 Ulčar, 10 Črtalič, 5 Brglez, 16 Pogačnik, 12 Planinšek, 17 Bizjak, 22 Kararić, 7 Gregorič
Trener: Luka POGAČNIK

Presenetili so domači Lisjaki varovance Luka POGAČNIKa na tekmi v Ledni dvorani v Mariboru! Prvo tekmo v tej sezoni sta ekipi odigrali konec oktobra Podmežaklo, železarčki pa so slavili z visokih 8:2. Železarji sicer domačim v tekmi niso bili podrejeni in so ob koncu zbrali tudi več poizkusov strelov v okvir vrat, kakor so jih zbrali domači, a je vse skupaj bilo premalo, da bi premagali borbeno vrsto Štajercev. Rezultat, ki je obveljal na koncu, priča o tem, da je bila tekma rezultatsko tesna, sicer pa so v njej domači že visoko povedli, gostje pa bi jih skorajda ujeli. Ampak pojdimo lepo po vrsti …

V izenačeni prvi tretjini sta obe ekipi poskušali prevzeti pobudo na igrišču. Domači so z željo po vračilu dolgov s prve tekme vse skupaj vzeli zelo zares in konec koncev je tako tudi prav. Železarji, ki sicer v prvenstvu ne blestijo, a so prikazali že nekaj lepih iger, pa so seveda tudi računali na nove točke, ki bi jih še naprej držale na petem mestu prvenstvene lestvice (v konkurenci sicer kar enajstih klubov). Ob enakovredni igri obeh moštev, so domači Bora GLAVIČa, ki je tokrat branil mrežo Jesenic, prvič premagali v začetku devete minute tekme (1:0). Ko je bil dobri dve minuti kasneje zaradi napada s telesom izključen eden od jeseniških branilcev, so se belo-rdeče-črni znašli v težavah. Ob igri z igralcem manj so se še uspešno ubranili, žal pa so drugi azdetek prejeli dobre pol minute po tistem, ko so spet zaigrali v polni postavi (13. minuta, 2:0). Nekoliko šokirani železarji do konca uvodnih petnajstih minut niso uspeli zmanjšati rezultata. Prva tretjina je sicer postregla z razmerjem strelov 6:5 za domače.

Pričakovati je bilo odločnejšo igro gostov z Jesenic v drugi tretjini. Nekaj poskusov v tej smeri je sicer bilo, vendar je bilo v ekipi tokrat preprosto premalo razpoloženih igralcev, da bi proti motiviranim domačim lahko dosegli kaj več. Domači Lisjaki so si zaradi nepravilne menjave v dvaindvajseti minuti prislužili svojo edino izključitev na tekmi. Tudi prednost igralca več Jeseničanom – pritisku navkljub – ni pomagala k prvemu zadetku. Ekipi sta tako ob koncu štiriindvajsete minute nadaljevali boj spet številčno izenačeni. Dobro minuto kasneje so domači povedli že z visokih 3:0, vse tri domače zadetke pa je dosegel isti igralec. Vrsta železarjev tako razpoloženega tekmovalca ni premogla, a je po solo vložku enega od napadalcev v osemindvajseti minuti vseeno prišla do zmanjšanja rezultata (3:1). Zadnji dve in pol minuti druge tretjine nista več prinesli rezultatskih sprememb, tako da je železarjem za zadnjih petnajst minut ostal enak zaostanek, kakor so si ga pridelali v prvi tretjini – zaostanek dveh zadetkov. V drugi tretjini so domači sprožili sedem strelov v okvir Glavičevega gola, železarji pa so bili v tem pogledu dejavni le štirikrat.

Precej boljšo sliko so ponudili gostujoči hokejisti v zadnji tretjini. Odločen napad na domače vodstvo je sprva sicer prekinila izključitev enega od Jeseničanov zaradi  udarca s kolenom (32. minuta), a železarji domačim niso pustili še povišati razlike. Ko so ob koncu štiriintridesete minute spet zaigrali v polni postavi, so Jeseničani silovito pritisnili. Domači so se na vse pretege branili in bili pri tem uspešni vse do začetka predzadnje, štiriinštiridesete minute srečanja. Železarji so takrat po daljšem obleganju dosegli svoj drugi gol (3:2), do konca tekme pa je ostalo še minta in dvainpetdeset sekund časa. Domači trener je bil zaradi poškodbe prisiljen v vrata poslati svojega rezervnega vratarja, po imenu in priimku sodeč sicer najbrž brata prvega čuvaja mreže Mariborčanov. Ob koncu predzadnje minute je svoj gol zapustil tudi jeseniški vratar, gostje pa so z dodatnim napadalcem še poizkušali domače ujeti pred iztekom regularnega dela tekme. Žal jim to ni uspelo in domači so se lahko veselili nenadejane, a prav gotovo trdo prigarane in zaslužene zmage s 3:2. Razmerje strelov v zadnji tretjini je bilo 3:10 v korist železarjev, ki bodo morali iz te tekme povleči kaka koristna spoznanja. Če ne drugega, pa vsaj tisto, da bi ob podobni zavzetosti skozi celotno srečanje, kakor so jo kazali v zadnji tretjini, tekmo prav gotovo pripeljali v svojo korist. Domačim je bilo ob koncu potrebno stisniti roke, saj so si zmago priigrali v potu svojih obrazov in tako dokazali, da nobena tekma ni kar vnaprej izgubljena.

Luka Pogačnik trener
Luka Pogačnik
trener

Luka Pogačnik, trener:
“S pristopom, kakršnega smo imeli v prvih dveh tretjinah, se hokeja ne da igrati. V tretji tretjini smo sicer dovolj poskušali, a na silo kar naenkrat ne gre, pa tudi časa kaj hitro zmanjka. Zelo sem razočaran. Kaže, da bo treba nekaj zadev, na katere sem doslej le opozarjal, močno spremeniti …”