DP mlajših dečkov, 2.tekma¸četrtfinala

HD Jesenice – HDK Maribor

2 – 7

(1:2,0:3,1:2)

0:1 SLIVNIK (Török) 4′, 0:2 LANGUS 13′, 1:2 Fingušt 14′, 1:3 SLIVNIK (Török) PP1 26′, 1:4 RIJAVEC (Slivnik) 27′, 1:5 LANGUS (Gasar) 28′, 1:6 BALOH (Török, Slivnik) 32′, 2:6 Mojzer 35′, 2:7 TÖRÖK (Dolinar, Slivnik) PP1 43′

Streli na gol: HDK Maribor 18 (4,6,8), HD Jesenice 28 (8,13,7)
Kazni: HDK Maribor 16 (2,2,12), HD Jesenice 8 (0,6,2)

HDK Maribor: Verdonik (GK), Popović (GK), Zupanič, Perčič, Mojzer (C), Rosenfeld, Fingušt, Petek, Bizjak, Ljubič, Friš Lorber, Frešer, Pivec, Rajbenšu,  Bruić,
Trener: Janez Finžgar

HD Jesenice: 25-Avsenek (GK), 1-Škerjanc (GK), 12-Gasar (A), 17-Čufer, 7-Rijavec, 23-Slivnik (A), 19-Török (C), 22-Miklič, 6-Dolinar, 13-Langus, 11-Dobravec (A), 8-Baloh, 10-Krupenko, 14-Glavič, 21-Junež, 5-Korošec, 15-Svetlin, 24-Crnkić, 4-Bergelj, 20-Sintič, 3-Adrović, 18-Kaltak
Trener: Gaber KLINAR

Sodnika Boštjan Turk in Marko Kužner

Mlajši dečki so ekspresno zaključili četrtfinalno serijo na dve zmagi. Po zanesljivi jeseniški zmagi (8:2) pred dnevi, so tudi tokrat Štajerce ugnali in si s tem prislužili polfinalne nastope. Prvi gol je bil plod sodelovanja Töröka (podajalec) in Luca SLIVNIKa (strelec) v 4.minuti. Vse do začetka 14.minute je nato rezultat ostal nespremenjen, takrat pa je na 2:0 za železarje povišal Nace LANGUS. Še v isti minuti je Fingušt za domače znižal na 2:1. Sledila je še izključitev na domači strani zaradi spotikanja, a je do konca prvih petnajstih minut tekme ostalo pri 2:1 za Jeseničane. Razmerje v strelih v prvi tretjini – 4:8 v korist Železarjev.

V drugi tretjini si je najprej po minuti in pol zaradi nabijanja na ogrado malo kazen prislužil Rijavec. Domači v powerplayu v svojih napadih niso bili uspešni. Vse do 26.minute sta se moštvi nato borili brez novih sprememb rezultata. Takrat pa je pri domačih prišlo do nove izključitve (tokrat zaradi udarca s komolcem). Jeseničani so potrebovali 51 sekund igre petih proti štirim, nato pa so svojo prednost ponovno po zaslugi Töröka (podajalec) in Slivnika (strelec) povišali na dva zadetka. Sledilo je nekaj zanimivih minut – najprej je v 27.minuti po podaji Slivnika na 4:1 za železarje povišal Aleksander RIJAVEC. 50 sekund kasneje je bilo že 5:1 za naše fante, saj sta Gasar (podajalec) in Langus (strelec) poskrbela za nov pak v mreži domačega vratarja. V razmaku 39 sekund sta nato sledili dve izključitvi na jeseniški strani – najprej je na kazensko klop zaradi igranja z visoko palico moral Korošec. Sledil mu je še Török, ki pa si je svoji dve kazenski minuti prislužil zaradi grobosti. Jeseničani so bili tako v zadnjih trenutkih druge tretjine primorani igrati s tremi igralci proti petim, a se rezultat ni več spremenil. Razmerje v strelih v drugi tretjini – 6:13 za železarje.

Tudi preostanek kazni za oba izključena hokejista v začetku zadnje tretjine so naši fantje uspešno ubranili. 18 skund po tistem, ko so bile moči na ledeni ploskvi številčno spet izenačene, je po podajah Slivnika in Töröka za 6:1 poskrbel David BALOH. V 34.minuti je nato prvega vratarja Nejca ŠKERJANCa pred mrežo železarjev zamenjal Gregor AVSENEK. Domači so sicer 45 sekund kasneje še dosegli zadetek, s katerim so znižali na 2:6, česa več pa jim železarji preprosto niso več dopustili. Zaradi spotikanja je bil v 38.minuti izključen Čufer, domačim pa ni uspelo resneje ogroziti Avsenekovih vrat. 43.minuta je prinesla novo kazen domačim (spotikanje), ki so ob tem burno protestirali, tako da si je eden od njih prislužil še disciplinsko kazen. Matic TÖRÖK je s pomočjo podajalcev Dolinarja in Slivnika potreboval le 6 sekund, da je v powerplayu postavil končni rezultat tekme – 7:2 za Jesenice. Prav na strelca zadnjega gola so Mariborčani v zadnjih dvajsetih sekundah trikrat grdo startali; zaporedni naleti v hrbet so 5 sekund pred koncem tekme botrovali spolšnemu pretepu, ki pa ga sodnika nista sankcionirala s kaznimi. Poleg tega je tudi ura na semaforju med incidentom tekla dalje. Tekma se je tako končala z zasluženo zmago Jesenic. Razmerje v strelih v zadnji tretjini pa je bilo 8:7 za domače.