Tekmovalno uspešen vikend je za fanti v vseh kategorijah, v katerih nastopajo HD Jesenice. Fantje so v štirih tekmah dosegli ravno toliko zmag, dosegli kar 41 zadetkov in jih skupaj prejeli le 8. Naj se podoben vikend še kdaj ponovi!

Prvi so na ledeno ploskev stopili mlajši dečki. V sobotnem dopoldnevu so po zaspani prvi tretjini zadeve na svoje mesto postavili v drugem in tretjem delu, ko so prerešetali mrežo svojih vrstnikov iz štajerske prestolnice.

Jani tekma Maribor 024 P

DP mlajših dečkov, 8. krog

HD Jesenice – HDK Maribor   13:4 (0:0,6:2,7:2)

Gibanje rezultata: 1:0 HD Jesenice 16′, 2:0 HD Jesenice 17′, 3:0 HD Jesenice 17′, 4:0 HD Jesenice 21′, 4:1 HDK Maribor 23′, 4:2 HDK Maribor 27′, 5:2 HD Jesenice 28′, 6:2 HD Jesenice 28′, 7:2 HD Jesenice 33′, 8:2 HD Jesenice 34′, 9:2 HD Jesenice 35′, 9:3 HDK Maribor 36′, 10:3 HD Jesenice 40′, 11:3 HD Jesenice 42′12:3 HD Jesenice 43′, 12:4 HDK Maribor 44′, 13:4 HD Jesenice 45′

Kazenske minute: HD Jesenice 10, HDK Maribor 12

Za HD Jesenice so nastopili: Panjtar (GK), Škrjanc (GK), Škof, Mohorč, Verdnik, Potočar, Kobal, Podlipnik, Fartek, Török (C), Slivnik, Baloh, Miklič, gasar, Rijavec, Dobravec, Svetlin, Junež in Čufer
Trener: Gaber KLINAR, tehnični vodja ekipe: Boštjan Potočar

V prvi tretjini so gledalci v dvorani Podmežaklo videli zaspano igro, preveč posamičnih akcij in nič zadetkov. Jeseničani so sicer prevladovali, sprožili precej strelov (razmerje v strelih 11:5), vendar zadetka niso dosegli. Že v 3. minuti tekme je sicer eden od domačih bramnilcev zaradi spotikanja sedel na akzensko klop, a Mariborčani v powerplayu niso bili preveč nevarni, nekajkrat pa je dobro posredoval tudi vratar Gašper PANJTAR. V začetku 13. minute sta zaradi nekaj prerivanja sledili kazni na obeh straneh, v 15. minuti pa je dobil malo kazen še eden od gostov, a – kot že rečeno – gola v prvi tretjini ni bilo.

Jani tekma Maribor 004 P

Najbrž je trener Klinar med odmorom fantom povedal nekaj krepkih in v drugem delu so stvari kaj kmalu prišle na pravo mesto. Že po 48 sekundah so domači dosegli vodilni zadetek (1:0). Samo 18 sekund kasneje so železarčki vodstvo že podvojili (2:0), po še naslednjih 49 sekundah pa je bilo na semaforju že 3:0. V 20. minuti je zaradi držanja na kazensko klop sedel eden od gostov, domači pa so igro z igralcem več po dobri minuti kronali s svojim četrtim zadetkom (4:0).  Gostje so si v 22. minuti prislužili novo malo kazen, tokrat zaradi spotikanja. Ob tem so v naslednji minuti dosegli svoj prvi gol celo z igralcem manj (4:1). Ob tej priložnosti je domači trener tudi zamenjal vratarja, priložnost pa se je tako ponudila tudi Nejcu ŠKRJANCU. Gostje so na 4:2 zmanjšali v 27. minuti, ko je na kazenski klopi sedel eden od domačih. Rdeči so v razmaku 16 sekund dvakrat zadeli v 28. minuti (5:2 in 6:2). V drugi tretjini so domači na vrata gostov sprožili kar 17 strelov, gostje so uspeli streljati le 4-krat.

Jani tekma Maribor 058 P

Sedmi, osmi in deveti gol so si sledili v 32., 33. in 34. minuti in katastrofa gostov je bila že na vidiku (7:2, 8:2 in 9:2). V 36. minuti so bili gostje zopet kaznovani z malo kaznijo, so pa ponovno dosegli zadetek ob igri z igralcem manj (9:3). Z enako mero so jim vrnili tudi domači, ki so gol ob igri z igralcem manj dosegli v 40. minuti (10:3). Enako vajo – torej gol ob igri z igralcem manj – so izvedli v začetku 42. minute (11:3). Dvanajsti zadetek so dosegli v 43. minuti (12:3). Golov ob številčnem manjku na ledeni ploskvi še ni bilo konec, saj so tudi Mariborčani dosegli še enega in sicer v 44. minuti (12:4). Tekma seveda ne bi bila popolna, če domači ob koncu ne bi dosegli še enega zadetka, tokrat pa ga je ob igri z igralcem več z modre črte dosegel eden od domačih branilcev 54 sekund pred koncem tekme (13:4).

Jani tekma Maribor 046 P

Gaber Klinar, trener ml. dečkov: “V prvi tretjini smo imeli nekaj težav za dosego zadetka.  Z bolj odločno igro pred nasprotnikovim golom smo zadevo popravili v 2. in 3. tretjini. Za trud pa lahko pohvalim prav vse igralce.”