V zadnjih krogih zelo uspešni mlajši dečki so tokrat za nasprotnika imeli ekipo, ki iz fantov kar sama prikliče borbenost – ljubljansko Olimpijo. Če za HD Jesenice včasih slišimo, da so “Mihov klub”, so se na drugi strani znašli fantje iz “Tomaževega kluba”. Klubov si seveda ne Miha in ne Tomaž ne lastita, ju pa vodita. Govorimo seveda o dveh legendah slovenskega hokeja – Mihi Rebolju in Tomažu Vnuku. Obračun mlajših dečkov obeh najuspešnejših slovenskih hokejskih kolektivov je pritegnil tudi nekaj pozornosti medijev, saj je v dvorani Podmežaklo bila prisotna ekipa RTV Slovenija, ki je o vsem skupaj posnela tudi krajši posnetek…

Jani tekma Olimpija 023 P

DP dečkov, 9. krog

HD Jesenice – HK Olimpija  5:1 (2:0,1:0,2:1)

Gibanje rezultata: 1:0 HD Jesenice 3′, 2:0 HD Jesenice 10′, 3:0 HD Jesenice 24′, 3:1 HK Olimpija 32′, 4:1 HD Jesenice 36′, 5:1 HD Jesenice 40′

Kazenske minute: HD Jesenice 12, HK Olimpija 16

Za HD Jesenice so nastopili: Panjtar (GK), Škrjanc (GK), Škof, Mohorč, Verdnik, Potočar, Kobal, Podlipnik, Fartek, Török (C), Slivnik, Baloh, Miklič, Gasar, Rijavec, Dobravec, Svetlin, Junež in Čufer
Trener: Gaber KLINAR; teh. vodja: Boštjan Potočar

Jani tekma Olimpija 055 P

Uvod v tekmo je minil ob obojestranskem preverjanju moči. Nekoliko bolj napadalno usmerjeni so bili domači, vendar so tudi gostje pokazali, da ne mislijo kar brez boja vreči puške v koruzo. Že v tretji minuti tekme so domači povedli (1:0), ob tem pa je eden od gostov nekoliko izgubil živce in si prislužil desetminutno hlajenje na kazenski klopi. V sedmi minuti je prišlo do prve izključitve na domači strani, gostje so pritisnili nekoliko resneje, a do izenačenja niso prišli. V deseti minuti so železarji svoje vodstvo podvojili (2:0). V 14. minuti je prišlo do še druge izključitve na domači strani, rdeči pa so svojo mrežo ohranili nedotaknjeno po zaslugi požrtvovalnega branjenja in nekaj odličnih obramb, ki jih je prispeval  Gašper PANJTAR. Prva tretjina se je tako končala z vodstvom za dva gola; razmerje v strelih pa je pričalo, kako blizu sta si bila nasprotnika po igri (10:9 za železarje).

Jani tekma Olimpija 040 P

Tudi v drugi tretjini smo videli izenačen hokej. V 20. minuti so domači zaradi spotikanja znova ostali z igralcem manj na ledeni ploskvi, a tudi ob tej priliki svojo mrežo suvereno ohranili nedotaknjeno. V 24. minuti so z lepim strelom z modre črte še tretjič zatresli mrežo zmajev (3:0). V 28. minuti so tudi zeleni storili prekršek za dvominutno kazen, domači pa v naslednjih dveh minutah niso uspeli vnovič premagati gostujočega čuvaja mreže. V zadnji sekundi druge tretjine, tik pred iztekom prve kazni so si Ljubljančani prislužili še drugo, kazen pa je izključeni igralec seveda moral odsedeti v tretji tretjini. Visoko vodstvo s tremi goli razlike je po dveh tretjinah tudi sicer zagotavljalo mirno nadaljevanje. Razmerje v strelih v drugi tretjini – 11:9 v korist železarjev.

Jani tekma Olimpija 006 P

V začetku tretje tretjine pak kljub obleganju ni našel poti do mreže zelenih. V hitrem protinapadu so igralci Olimpije celo dosegli svoj prvi – in kakor se je kasneje izkazalo tudi edini – gol na srečanju (3:1). V 34. minuti so si zaradi nepotrebne grobosti tudi domači prislužili novo malo kazen, do spremembe rezultata pa ni prišlo. 12 sekund po tistem, ko so bile moči na ledeni ploskvi spet izenačene, so domači gostom zadali nov udarec s svojim četrtim golom (4:1). Po doseženem zadetku je odpor gostov dokončno oslabel. Nekaj strelov so gostje sicer sprožili sicer tudi kasneje, a je svoja vrata še naprej suvereno branil domači vratar, ali pa streli niso bili posebej nevarni. V 40. minuti so domači zadeli še petič na tekmi (5:1) in s tem razblinili vse dvome o zmagovalcu mini-večnega derbija. Izključitev na gostujoči strani v 44. minuti in nova mala kazen ob izteku srečanja za domače nista več spremenili rezultata na semaforju. Razmerje v strelih v zadnji tretjini – 11:7 za železarje.

Četa trenerja Klinarja s to zmago ostaja vodilna na prvenstveni lestvici v tekmovanju mlajših dečkov.

Gaber KLINAR, trener: “Na današnji tekmi smo res dobro odigrali v obrambi in bili agresivni ter učinkoviti v napadu. Videlo se je, da je tekma proti Olimpiji prava motivacija za igralce in v takem slogu so jo tudi odigrali. Borbeno, z veliko drsanja in igre na telo. Fantom lahko samo čestitam za prikazano borbenost in igro.”

Tekst: Marko Lukan