DP mlajših dečkov, 12. krog

HK Triglav – HD Jesenice   2:4 (1:2,0:1,1:1)

Gibanje rezultata: 1:0 HK Triglav 2′, 1:1 HD Jesenice 3′, 1:2 HD Jesenice 11′ PP1, 1:3 HD Jesenice 27′, 2:3 HK Triglav 35′, 2:4 HD Jesenice 39′

Kazenske minute: HK Triglav 8, HD Jesenice 4

IMG_1957

Na prvenstveni lestvici vodilni mlajši dečki so kot prvi odprli tridnevno merjenje moči med različnimi selekcijami Triglava in Jesenic. Železarji so nastopili v novih, belih dresih. Seveda so za domače tekme pripravljeni tudi rdeči dresi.

Tekma se ni začela po željah Jeseničanov. Že po minuti in pol igre je po plošček v mrežo moral vratar Gašper Panjtar (1:0), a je k sreči izenačujoči zadetek sledil po samo 42 sekundah (1:1). Domači so si v deveti minuti prislužili malo kazen zaradi spotikanja, železarji pa so po 1:33 igre z igralcem več uspeli prvič na tekmi povesti (1:2). Še eno malo kazen zaradi spotikanja so si nekaj sekund kasneje prislužili tudi fantje v belih dresih, a Triglavanom ni uspelo izenačiti. V 14. minuti je še en domači igralec moral sesti na kazensko klop, novega zadetka pa peščica gledalcev ni videla. Razmerje v strelih v prvi tretjini – 7:9 v korist Jesenic.

IMG_1956

V 18. minuti je bil zaradi grobega prekrška izključen naslednji Triglavan, a se mu je kaj kmalu na drugi strani pridružil še mlajši deček z Jesenic. Edini gol v drugem delu tekme je padel v 27. minuti; po sodelovanju fantov iz prve peterke je razlika med ekipama zrasla na dva zadetka (1:3). Razmerje v strelih v drugi tretjini – 7:7. Ne v korist Jesenic.

IMG_1947

Domači so v zadnjo tretjino vstopili z željo po lovljenju Jeseničanov, gostje pa so si prednost dveh zadetkov seveda želeli zadržati. V 35. minuti tekme so domači izid znižali na 2:3. Slabe štiri minute kasneje so železarji z novim golom ponovno ušli na dva razlike, priborjeno pa so ohranili do konca trde tekme. Edino izključitev v zadnjem delu tekme si je zaradi udarca s kolenom prislužil eden od domačih dobro minuto pred koncem. Razmerje v strelih v zadnji tretjini – 5:6 v korist Jesenic.