Gledalcev: 90

HD Jesenice – HDK Maribor

2 – 3

(0:0,1.0,1:3)

Gibanje rezultata: 1:0 HD Jesenice 24′, 2:0 HD Jesenice 34′, 2:1 HDK Maribor 37′ PP1, 2:2 HDK Maribor 37′, 2:3 HDK Maribor 38′

Streli na gol: HD Jesenice   16 (8,4,4) , HDK Maribor   19 (8,4,4)

Kazni: HD Jesenice  8 (4,2,2), HDK Maribor   4 (2,2,-)

HD Jesenice: 1 Avsenek (GK), 25 Glavič B.(GK), 13 Langus (C), 24 Crnkič, 5 Bergelj, 20 Rep, 5 Korošec, 19 Grašič, 11 Sintič, 15 Gavljak, 23 Stević, 21 Adrović , 14 Glavič D., 22 Šmid, 10 Krupenko, 9 Seršen, 6 Por
Trener: Gaber Klinar

HDK Maribor: 1 Popović (GK), 9 Petek, 3 Perčič Mak., 11 Bizjak, 87 Rajbenšu, 27 Fingušt, 29 Kranjc, 21 Frešer, 17 Bruič, 2 Friš Lorbar, 25 Perčič Mat., 10 Pivec, 4 Deučman, 12 Hvalec, 23 Vukajlija, 14 Lesnik
Trener: Ernest Drozd

Sodnika: Anže Bergant, Sašo Gruškovnjak

IMG_2715[1]

Tekma, v kateri sta se pomerili štajerska in gorenjska ekipa je v prvi tretjini prinesla enakovreden hokej. V začetku je bila sama igra sicer raztrgana, saj so jo zaznamovale izključitve. Že v 23. sekundi tekme je bil zaradi spotikanja izključen nekdo od gostov, domačim pa številčne prednosti ni uspelo izkoristiti. Sredi tretje minute je sledila nepravilna menjava domačih in posledična izključitev. Tudi gostje so bili ob igri z igralcem več neuspešni. Nova izključitev na strani domačih je sledila ob koncu šeste minute tekme, a so domači z zagnanim branjenjem tudi to kazen ubranili. Do konca uvodne tretjine je sledilo še nekaj razburjenj na obeh straneh, mreži pa sta ostali nedotaknjeni. Obe ekipi sta v prvem delu sprožili sicer po osem strelov v okvir vrat nasprotnikov.

IMG_2723[1]

Tudi v nadaljevanju sta ekipi igrali dokaj enakovredno. Nekaj prostora se je odprlo domačim ob izključitvi Mariborčana zaradi spotikanja v  osemnajsti minuti tekme. Powerplay žal ni prinesel uvodnega zadetka. Vseeno se je kakih 90 gledalcev lahko razveselilo domačega vodstva po golu v 23. minuti. V zaporedju sta nato sledili dve kazni za domače, tako da so se bili železarji prisiljeni minuto in 23 sekund braniti z dvema igralcema manj. Zadeva se je za fante v rdečih dresih končala srečno, saj gola niso prejeli. Ne preveč kvaliteten hokej v drugi tretjini se je končal z le po štirimi streli obeh ekip na nasprotna vrata.

IMG_2710[1]

Po tridesetih minutah tako ob minimalnem vodstvu domačih zmagovalec tekme seveda še ni bil znan. Nekoliko nevarnejši so bili v začetku zadnje tretjine Štajerci, vendar pa so svoje vodstvo v 34. minuti podvojili domači. Ključnih za končni rezultat tekme je bilo 61 sekund v 37. in 38. minuti srečanja. Najprej je pri domačih zaradi udarca s kolenom prišlo do dvominutne izključitve. Mariborčani so 43 sekund kasneje dosegli svoj prvi gol na tekmi v powerplayu. Le dvanajst sekund kasneje so ob izenačenih močeh na ledeni ploskvi Štajerci tudi izenačili. . da bi bil preobrat popoln, so 45 sekund kasneje dodali še svoj tretji gol in tako povedli. Domači trener Gaber KLINAR je v tistem trenutku vzel 30 sekundni odmor in poskušal svoje šokirane fante nekoliko zbrati. Žal mu to ni uspelo v tolikšni meri, da bi železarčki navkljub nesporni želji v zadnjih sedmih minutah in pol dosegli izenačujoči zadetek in točke so romale v štajersko prestolnico. V zadnjih petnajstih minutah so sicer domači sprožili le štiri strele v okvir gostujočih vrat, Mariborčani pa so koncentracijo in pripravljenost Gregorja AVSENEKA preizkusili sedemkrat.

Gaber KLINAR, trener ml. dečkov:
“Ponovno smo zapravili lepo prednost. Po prejetem prvem golu smo zaspali in naprotniku omogočili zmago. Smo pa skozi celo tekmo igrali brezglavo in delali nepotrebne napake, namesto, da bi dosegli še kakšen gol.”