Gledalcev: 40

HD Jesenice – HDK Mladost

10 –  2

(5:1,2:1, 3:0 )

Strelci: 0:1 Pleština PP1 3′, 1:1 POGAČNIK (Mravlje, Török), 2:1 POGAČNIK (Mravlje, Török) 14′, 3:1 JAKUPOVIĆ 18′, 4:1 HOMAN (Finžgar, Lukan A.) 20′, 5:1 TÖRÖK (Mravlje, Pogačnik), 5:2 Mohenski (Đerek) 25′, 6:2 KRMELJ (Pogačnik) 26′, 7:2 MRAVLJE 30′, 8:2 POGAČNIK (Mravlje) 45′, 9:2 KRMELJ 50′, 10:2 DEŽMAN (Krmelj, Jakupović)

Streli na gol: HD Jesenice 56  (16,23, 17), HDK Mladost  13  (2,4,7)

Kazni: HD Jesenice  4  (2,-,2 ), HDK Mladost   2 (-,2,-)

HD Jesenice: 25 Panjtar (GK), 3 Škrjanc, 11 Pogačar, 4 Fartek, 7 Mravlje, 19 Pogačnik, 8 Krmelj (C), 20 Kararić, 24 Finžgar, 21 Dežman, 22 Jakupović, 17 Pivk, 13 Nastran, 5 Murnik, 16 Lukan A., 10 Homan, 14 Čop, 9 Lukan D., 18 Török, 23 Podrekar, 6 Smolej

KHL Mladost: 1 Goršić (GK), 2 Kreš (GK), 86 Cerovečki (C), 99 Lokar, 44 Matotek, 87 Mohenski, 6 Grgurić, 8 Đerek, 22 Pavlešić, 90 Jakovac, 88 Dobrič, 66 Pleština, 40 Zlopaša, 18 Idžan, 13 Kramarić
Trener: Mario Budja

Sodnik: Luka Kamšek
Linijska sodnika: Gašper Zgonc, Gašper Franc

IMG_2217[1]

Oslabljena ekipa kadetov je slabo začela tekmo proti Mladosti. Že po 45 sekundah je bil zaradi napada s telesom izklučen Pogačar, gostje pa so v začetku tretje minute s svojim prvim strelom na tekmi povedli. Skoraj enajst minut so nato potrebovali domači, da so rezultat izenačili, nato pa le 28 sekund kasneje tudi povedli. Povratka za goste v rezultatskem smislu kasneje ni bilo več, saj so železarji že do odmora dosegli nove tri zadetke.

Tudi v drugi tretjini so najprej zadeli gostje in tako zmanjšali svoj zaostanek na 5:2. Domači so jim odgovorili takoj v naslednji minuti, svoj sedmi gol na tekmi pa dosegli na polovici tekme. Edina izključitev pri gostih v tem delu ni prinesla novega zadetka, druga tretjina pa se je končala s skupno že petimi zadetki razlike za rdeče. Resnici na ljubo, so tudi v drugi tretjini ves čas prevladovali Jeseničani, ki pa navkljub številnim poizkusom niso zmogli več kot dvakrat premagati zagrebškega vratarja.

Enako razmerje moči na ledu so gledalci videli tudi v zadnji tretjini. Domači so še naprej valili napad za napadom, upehanega vratarja Mladosti pa so premagali še trikrat. Končno razmerje strelov (56:13), ter seveda predvsem rezultat, pa povesta dovolj o kakovostni razliki med sobotnima tekmecema.