Streli na gol:  HD Jesenice  14 (7,3,4); HK Triglav  38 (11,12,15)
Kazni: HD Jesenice  14 (-,-,14); HK Triglav   20 (2,2,16)

Linijska sodnika: Peter Bizalj, Tadej Snoj

HD Jesenice: 1 Žagar (GK), 25 Panjtar (GK), 3 Mašič N.,11 Pogačar, 23 Podrekar, 22 Jakupović, 14 Mašič B., 13 Nastran, 18 Potočar, 9 Lukan D., 5 Murnik, 19 Kobal, 20 Kararić, 16 Lukan A., Škof, 21 Dežman, 12 Šega, 7 Mravlje (C), 8 Krmelj, 6 Smolej, 10 Homan

HK Triglav: 69 Pelko (GK), 30 Čeferin (GK), 10 Gartner, 16 Pavc, 11 Prostor, 9 Tavčar, 7 jenko, 81 Kremenović, 14 Jugovic, 8 Morel, 21 Rozman, 19 Štenkler, 23 Udir, 91 Kleindienst, 24 Mravlje Lombar, 15 Nadižar, 18 Žagar
Trener: Mitja Kern

Saj poznate, kako gre to po porazih – ni bilo dobro to, manjkalo je onega, o sistemu ni bilo ne duha, ne sluha, igra na telo je bila španska vas … in podobno. Kritikam, pa najsi bodo upravičene, ali ne, ni ne konca ne kraja in menda čustva res prepogosto zanesejo stihoklepca teh vrstic … Res pa je tudi, da borce v rdečih dresih rad pohvali(m), vsakič, ko si to zaslužijo. S predstavo v mladinski kategoriji, v tekmi proti favoriziranim mladincem iz Kranja, so si pohvale prav gotovo zaslužili. Kakor rečeno že ob priliki gostovanja v Kranju – Triglavani so se na tekmo z železarji pripeljali v skorajda popolni mladinski postavi, okrepljeni z big gunsi, a je bilo tokrat to za bojevito četo trenerja Dejana VARLa preprosto premalo. Obe ekipi sta sicer pred tekmo bili točkovno izenačeni. Kako drugače lahko v večji meri identična ekipa funkcionira po prespani noči, pozabi sramotno predstavo v kadetski kategoriji proti Olimpiji in se v povsem drugačni luči pokaže domačemu občinstvu le dan kasneje, pa je spodaj podpisanemu nedoumljivo, a železarji so bili na mladinski tekmi preprosto …

img_9258

Levjesrčni že v prvi tretjini

Vse tisto, kar je manjkalo na kadetski tekmi proti Ljubljančanom, je krasilo železarje v tekmi mladincev proti Triglavu. Nekaj prvih menjav je domačim vlilo samozavesti. Gostje so sicer kaj hitro vsilili svoj ritem, uveljavili svojo premoč v centimetrih in teži in domače stisnili v obrambno tretjino, a je bilo hitro videti povsem drug obraz fantov v rdečih dresih, kakor je bilo to videti dan poprej. Menda je fantom trener dal jesti surovega mesa, piti krvi, ali pa jih je kako drugače motiviral, a železarji so v tekmo vstopili polni elana, borbenosti in želje po pretepanju z nasprotniki. Noben pak ni bil več izgubljen, noben kranjski velikan se ni več mogel prosto sprehajati po igrišču, poleg tega pa je mirnost domači obrambi s svojimi posredovanji zagotavljal še vratar Nejc ŽAGAR. Že tretja menjava je prinesla uvodni gol za Jeseničane. V boju ob ogradi v napadalni tretjini, si je v kotu pak priboril Podrekar in ga podal nazaj do branilca D. Lukana; le-ta je poskušal s strelom od daleč, pred vrati pa je smer leta ploščku spremenil Rok POTOČAR in domače po 122 sekundah igre povedel v prvo vodstvo (1:0). Presenečeni Kranjčani, ki so spričo razmerij moči pred tekmo veljali za absolutne favorite za zmago, so potrebovali le kratek čas, da so ponovno prišli k sebi in začeli napadati jeseniška vrata za izenačenje. Zanj so potrebovali le dobre tri minute; domačega vratarja je premagal Triglavan Jenko v šesti minuti (1:1). Morda je kdo pomislil, da bodo po izenačenju železarji nenadoma oleseneli, pozabili na svoje znanje, ali pa preprosto pokleknili pod pritiskom, a je bilo tokrat resnično vse drugače. Še naprej so junaško nastavljali svoja telesa, se trdo borili ob ogradi in nekajkrat tudi nevarno ogrozili gostujočega vratarja, sicer svojega bivšega soigralca izpred nekaj sezon Pelka. Zaradi spotikanja je bil pri gostih izključen Pavc ob koncu petnajste minute, domačim pa ob igri z igralcem več ni uspelo vnovič preiti v vodstvo. Ob razmerju strelov 7:11 v korist gostov se je nekaj minut kasneje prva tretjina končala, domačim pa je ostalo spoznanje, da se ob resnem pristopu da uspešno igrati tudi s fizično močnejšimi Kranjčani.

img_9266

Trd boj v drugi tretjini

Kranjčani so silovito krenili v drugo tretjino in železarji so se bili večkrat primorani krčevito braniti. Igra je precej časa potekala v obrambni tretjini Jesenic, fantje v rdečih dresih pa so vse poti do gola vratarja Žagarja uspešno zapirali. Rdeči so sicer tudi poskušali nekajkrat, a so bili njihovi streli nenatančni. Bi se pa ob dveh situacijah kaj kmalu lahko pripetilo, da bi železarjem – terenski podrejenosti navkljub – s svojo borbenostjo uspelo doseči zadetek, saj se je kranjski vratar zapletel za svojimi vrati. Domačim je umanjkal tudi kanček sreče in ostajalo je pri neodločenem rezultatu iz prve tretjine. Kranjčani so si ob spodnašanju Rozmana v triintrideseti minuti še drugič na tekmi prislužili malo kazen, igra z igralcem več pa domačim tudi v drugem poskusu ni prinesla rezultatskega uspeha. Če že drugega ne, pa sta železarjem brez dvoma prav prišli dve minuti igre na gostujoči polovici. Po tistem, ko so tudi Triglavani znova zaigrali v polni postavi, se je pritisk gostov znova stopnjeval, vse skupaj pa pred drugim piskom sirene zanje ni prineslo tako želenega vodilnega zadetka. Potrebno je povedati, da je domače nekajkrat s sijajnimi obrambami pri neodločenem rezultatu obdržal vratar Žagar in s tem izdatno vlival svojim soigralcem voljo do nadaljnje borbe s Kranjčani. Razmerje strelov v okvir vrat v drugem delu je bilo 3:12 za Triglav.

img_9275

Bojevito vse do uspešnega konca

Pričakovati je bilo še močnejši pritisk Kranjčanov v zadnji tretjini in tako se je vse skupaj tudi pričelo. Železarji pa so imeli na vse skupaj sijajen odgovor – v obrambni tretjini si je pak priboril D. Lukan in z globinsko podajo skozi gostujoča branilca v srednji tretjini našel Jana ŠKOFa; le-ta je omenjenima pobegnil in na veliko navdušenje domačih podpornikov premagal Pelka za še drugo jeseniško vodstvo sredi triinštiridesete minute tekme (2:1). Zaostanek je goste podžgal k še silovitejšim napadom, vse skupaj pa ni imelo nobenega učinka, saj so se domači metali pod pake, še naprej trdo delali ob ogradi in se tu in tam rešili kdaj tudi s prepovedanim dolgim strelom … Kakorkoli že, dostopi do vratarja Žagarja so bili neprodušno zaprti. Znova so Kranjčani poskušali z že preverjeno taktiko podajanja paka kakemu od svojih večjih in izkušenejših soigralcev, ki so poskušali s samostojnimi prodori skozi jeseniško vrsto, kar pa se je izkazalo za slabo izbiro, saj se je pred Žagarjem postavil zid iz palic in teles. Posebej lepo je bilo videti moštvenega duha v domači vrsti, saj so se fantje spodbujali po vsaki menjavi, tolčenje s palicami in drsalkami po ogradi  ter vzkliki spodbude, pa so borcem na ledeni ploskvi vlivali dodatnih moči. Tu in tam se je prikradla tudi kaka napaka, a so jo železarji s fanatično borbenostjo hitro izničili. Vse skupaj je bilo videti prav neverjetno drugače od tistega, kar so železarji prikazovali v zadnjem mesecu. Ob silovitem pritisku Kranjčanov v sedeminštirideseti minuti je strateg domačih vzel pol minute odmora in s tem nekoliko spočil posadko na ledu, ki se je pred tem dvakrat reševala s prepovedanim dolgim strelom. Gostom je nepopustljivost železarjev pošteno načenjala živce, tako da so nekajkrat poizkušali potek tekme spremeniti tudi z nekoliko tršimi prijemi. Motiviranih domačih to ni zmedlo, saj so imeli pripravljene odgovore tudi na tovrstne provokacije. Posebej je kri zavrela ob naletu gostov na Žagarja v devetinštirideseti minuti, ko je pred in za domačimi vrati izbruhnil pretep. Domači so se tudi ob tej priložnosti dobro uprli višjim, starejšim in močnejšim tekmecem po robu. Incidentu so sledile izključitve Jenka, Tavčarja in Pavca pri Kranjčanih (vsi 2+2 minuti kazni zaradi grobosti) ter Smoleja, Kararića in Homana pri domačih. Smolej in Kararić sta si ob tem prislužila 2+2 minuti kazni zaradi grobosti, Homan pa 2 minuti (iz istega razloga), tako da se je iz celotne situacije izcimila dvominutna prednost igralca več za Jesenice. Znova sta dve minuti predaha v obrambnih nalogah prišli prav domačim, ki so Kranjčane ob tej priložnosti lepo držali v njihovi obrambni tretjini. Dobrih devet minut pred koncem regularnega dela tekme sta nato ekipi spet zaigrali številčno izenačeni, vsi kaznovani hokejisti pa so se na ledeno ploskev vrnili lahko po prekinitvi v triinpetdeseti minuti. Znova je kri zavrela v petinpetdeseti minuti, ko sta nivo testosterona nekoliko preizkušala Krmelj pri domačih in Rozman pri gostih. Oba sta si s petelinjenjem prislužila po dve kazenski minuti. Tudi gostujoči trener je v tistih trenutkih poskrbel za time-out in svojim varovancem dal še dodatnih napotkov za zaključni naskok na izenačenje. Sredi devetinpetdesete minute je nato gostujoča vrata zapustil Pelko, Kranjčani pa so na led poslali dodatnega napadalca. Slabe pol minute kasneje se je zaiskrilo med domačim kapetanom Mravljetom in gostujočim hokejistom Tavčarjem, oba igralca pa sta zadnjo minuto in dve sekundi tekme preživela na klopi za kaznovane. Pritisk gostov ni bil uspešen, domačim pa je ob izbijanju paka iz obrambne tretjine uspelo doseči celo zadetek v prazno gostujočo mrežo oseminštirideset sekund pred koncem tekme. Zasluge zanj gredo Ahmetu JAKUPOVIĆu. Tistih nekaj zadnjih sekund je ob novem pritisku Kranjčanov minilo prekleto počasi, ob neizmerni borbenosti pa so domači ob zaključnem pisku sirene svojim podpornikom podarili nepričakovano darilo v obliki zmage.

img_9261

Nekaj fantov je v domači vrsti z odnosom držalo gor celotno ekipo. Spodaj podpisanemu ob vratarju Žagarju v mislih pleše precej imen, z njihovim naštevanjem pa bi tvegal, da bi koga po krivici izpustil. Kakorkoli že, fantje so dokazali najprej sebi, nato pa tudi nekaterim nejevernim kljukcem, da je v njih dovolj dinamita tudi za resen hokej, trener Varl pa je gotovo znal pohvaliti prave može. Predvsem pa velja, da je tekmo s sodelovanjem, nepopustljivostjo in borbenostjo na najvišjem nivoju dobilo – moštvo. Tak odnos je odličen recept tudi za tekme v prihajajočem odločilnem delu sezone.

img_9264

varl-3Dejan VARL, trener:
“Čestitam fantom, tokrat so res odigrali kot ekipa. Garali so skozi celotno srečanje. Tako ekipo je bilo lepo gledati in z užitkom voditi. V nekaterih pogledih smo imeli nekaj primanjkljaja, saj določeni Triglavani redno igrajo v mednarodnem tekmovanju U20 (EBYSL), smo pa svoje minuse uspešno izničili s fanatično borbenostjo. Fante sem po tekmi pohvalil in nam vsem skupaj zaželel, da bi v tako priložnost v prihodnje prišel še velikokrat. Skratka – bilo je super! Za konec pa še – srečno in zdravo novo leto 2017 vsem, ki nas spremljajo in podpirajo.”