Liga EBJL

HD Jesenice – HK Slavija Junior

5 – 1

(3:0,1:0,1:1)

1:0 TRKULJA 2′, 2:0 JEKLIČ (Šturm, Srpčič) 8′, 3:0 JEKLIČ (Avsenek, Šturm) 20′, 4:0 JEKLIČ (Krašovec, Šturm) 33′, 4:1 Stražišar (Leben, Čuden) 49′ PP1, 5:1 JEKLIČ (Avsenek, Šturm) PP1 56′

Kazenske minute: HD Jesenice 12 (4,4,4); HK Slavija Jr. 8 (2,0,6)
Streli na gol: HD Jesenice 43 (17,12,14); HK Slavija Jr. 22 (10,8,4)

Za HD Jesenice so nastopili: Picelj (GK), Vavpotič (GK), Zupan, Hadžić, Trkulja, Žbontar, Žuber, Tarman, Pelko, Srpčič, Šturm, Kantarević, Seršen, Jeklič, Krašovec (C), Avsenek, Rajsar, Svetina, Korošec
Trener: Dejan VARL, teh. vodja Simon Seršen

Prav dosti o današnji tekmi na tem mestu ne bomo modrovali. Železarji so bili preprosto v vseh pogledih boljša in dominantnejša ekipa od gostov iz zaloga. Le-ti se seveda niso predali brez boja, je pa bilo očitno, da so domači pač v svojem hokejskem znanju daleč spredaj. Nekaj poškodb tik pred končnico DP je trenerju Varlu sicer povzročilo nekaj dodatnih sivih las, a so tisti fantje, ki so tokrat dobili nekaj več priložnosti, povsem zadovoljili. Predvsem je treba seveda pohvaliti štirikratnega strelca Matica Jekliča, pa seveda tudi ostale, ki so se borili na ledeni ploskvi. Domači so goste nadstreljali v vsaki posamezni tretjini. Prvi gol na tekmi je Dejan TRKULJA dosegel že po 72 sekundah igre in pravzaprav vse od takrat naprej zmagovalec ni bil več pod vprašajem. V prvi tretjini je bilo razmerje v strelih 17:10, domači pa so jo končali z zanesljivim vodstvom s tremi zadetki razlike. V nadaljevanju so dodali še en gol ob razmerju v strelih 12:8. Tudi v zadnji tretjini je Jeklič dodal še en gol za domače, ki pa so tokrat tudi prejeli svojega edinega na današnji tekmi. Razmerje v strelih v zadnji tretjini – 14:4.
Zaslužena in prepričljiva zmaga je dobra popotnica pred začetkom zaključnih bojev v državnem prvenstvu.