Mladinci so po osvojitvi naslova državnih prvakov v minuli sezoni – z ustrezno pomlajeno ekipo seveda – tudi v novo sezono štartali z zanesljivo zmago. Njihovi uvodni nasprotniki so predstavljali selekcijo sestavljeno iz zagrebških klubov Medveščaka, Mladosti in KHL Zagreba. Ker pa se resnejši hokej izven Zagreba na Hrvaškem praktično ne igra, pa lahko zapišemo tudi, da so se naši fantje pomerili z reprezentanco Hrvaške v kategoriji U18. Slabih osem minut tekme je moralo miniti, da so domači “odprli” mrežo Zagrebčanov, zadel pa je Miha KRMELJ. Slabi dve minuti kasneje so domači izkoristili igro z igralcem več in z golom Marcela KOBALa svoje vodstvo podvojili (2:0). Videti je bilo, da gre za uvodni dvoboj v novi sezoni, a vseeno ni manjkalo hitrih akcij z obilico drsanja. Tretji zadetek za domače je sredi šestnajste minute znova zabil KRMELJ, to pa je bil tudi zadnji gol v prvi tretjini. Po nezbranem branjenju so Železarji gostom dopustili doseči zadetek v 25. minuti (3:1). Sredi tekme sta se zamenjala domača vratarja, Nejca ŽAGARja je zamenjal Gašper PANJTAR. V naslednji minuti je Gregor POGAČAR, ki se je v tej sezoni iz branilca prelevil v napadalca, s pridom izkoristil kazenski strel in povišal na 4:1. Sredi 34. minute so domači še povečali rezultatsko razliko med moštvoma, saj je zadel Matic TÖRÖK (5:1). Zadovoljni z visokim vodstvom so domači v zadnji tretjini nekoliko popustili. Ob izgubljenem paku v napadalni tretjini so domači po hitrem protinapadu gostov po pravi bombi od daleč dobili še drugi gol ob koncu 54. minute (5:2). Minuto in pol kasneje je znova udaril razpoloženi POGAČAR, ki je povišal na 6:2. Zadnji gol na tekmi je po ukradenem paku in hitrem prodoru v začetku zadnje minute celo ob igralcu manj dosegel Luc SLIVNIK.

Statistične podrobnosti o dogajanjih na tekmi si lahko ogledate na naslednji povezavi: KLIK

P.S. Zmago fantje in trenerja posvečajo svojemu obolelemu soigralcu Maticu NASTRANu. Več novic sledi …