Gledalcev: 150

Triglav/Olimpija –  HD Jesenice

2 – 5

(1:2,0:2,1:1)

Strelci: 1:0 Sever (Stražišar) 8′, 1:1 ŠTURM (Sodja, Rajsar) 9′, 1:2 RAJSAR (Sodja, Šturm) 14′, 1:3 SODJA (Rajsar) 24′, 1:4 KAPEL (Brus) 39′, 1:5 BRUS (Brglez, Svetina) PP1 45′, 2:5 Sever (Rus, Jeglič) 50′

Streli na gol: Triglav/Olimpija   26 (8,8,10), HD Jesenice   44 (18,12,14)
Kazni:
Triglav/Olimpija   8 (6,-,2), HD Jesenice   4 (2,-,2)

Triglav/Olimpija: 30 Ovsenik (GK), 1 Oblak (GK), 5 Vuk, 7 Rus, 11 Prostor, 12 Rozman, 13 Kuhar, 14 Jugovic, 16 Pavc, 17 Erič, 19 Stražišar, 22 Cjuha, 23 Jovan, 24 Ban, 25 Mubi, 27 Sever, 28 Jeglič
Trener: Mitja Kern

HD Jesenice: 1 Legat (GK), 25 Kogovšek (GK), 2 Luznar, 4 Ivančevič, 8 Urukalo, 9 Rajsar, 11 Brglez, 12 Seršen, 13 Crnović, 14 Pretnar, 15 Brun Rauh, 16 Brus, 18 Kapel, 20 Mravlje, 21 Korošec, 22 Svetina, 23 Sodja, 24 Šturm

Sodnik:  Miha Bulovec
Linijska sodnika:
Matej Arlič, Gašper Franc

Po krajšem premoru so s tekmami v ligi EBJL končno nadaljevali tudi mladinci. Ekipa, ki počasi prerašča v ponos železarskega mesta, se je tokrat v Kranju udarila s kombinirano ekipo Triglava in Olimpije, saj ne v enem, ne v drugem okolju ne premorejo dovolj fantov za samostojno tekmovanje v mladinski konkurenci na področju lige EBEL. Na Jesenicah se s takimi težavami v teh trenutkih ne ubadamo, človek pa seveda nikoli ne ve kako se bo obrnilo v prihodnosti. Prav zaradi tega je potrebno na te fante biti pozoren, brez dvoma pa tudi ponosen.

Domači so tekmo začeli odločno, a jih je njihova vnema kaj hitro stala prve izključitve; že v tretji minuti je na klop za kaznovane zaradi udarca s palico moral Ban. Železarji se niso kaj prida imeli priložnost izkazati v powerplayu, saj je le 42 sekund kasneje sledila tudi izključitev Nejca Brusa. V začetku šeste minute je bil nato pri domačih izključen še Cjuha, nobena od ekip pa si ob številčni prednosti ni uspela priigrati prednosti. Ko se je situacija nekoliko umirila in sta obe ekipi igrali s po petimi igralci v polju, so udarili domači – z golom Severja so povedli v osmi minuti tekme. Na rezervni klopi železarjev ni zavladala nikakršna panika, vsi v tej ekipi natančno vedo kaj in kako je potrebno početi na tekmi. Mirnost in samozavest sta prinesla izenačujoči zadetek le 46 sekund kasneje, ko je po podajah Sodja in Rajsarja prvič na tekmi za Jeseničane zadel Jaka ŠTURM. Mubi si je pri domačih naslednji prislužil malo kazen v 11. minuti. Powerplay še enkrat več ni bil uspešen za železarje. Je pa v 14. minuti znova udaril isti napad, ki je Jesenicam prinesel že izenačenje – za prvo vodstvo na tekmi sta s podajama tokrat poskrbela  Sodja in Šturm, zadel pa je Patrik RAJSAR. Preostali del prve tretjine je minil v premoči železarjev, ki pa niso več uspeli premagati domačega čuvaja mreže. V prvih dvajsetih minutah so tako igralci Triglava/Olimpije sprožili osem strelov proti golu Jesenic, domači vratar pa je bil izpostavljen osemnajstim strelom, ki bi brez njegovega posredovanja končali v domači mreži.

V drugi tretjini so kljub nekoliko aktivnejši igri Jesenic moči bile bolj enakomerno porazdeljene. Podajo Rajsarja je v 24. minuti za tretji jeseniški gol lepo izkoristil Jaka SODJA in tako goste prvič odlepil na dva zadetka razlike. Obe ekipi sta v drugem delu igrali zelo disciplinirano, sodnik pa tako ni imel potrebe, da bi izključil kogarkoli od igralcev. Ko je v 39. minuti tekme po podaji Brusa svoj gol primaknil še Rok KAPEL, pa je zmaga že nekoliko odločneje posvetila proti gostujoči klopi. Razmerje strelov na gol v drugi tretjini – 8:12 v korist Jesenic.

Domači nemara vseeno niso vrgli puške v koruzo pred zadnjo tretjino. Zadnjih dvajset minut so ponovno začeli nekoliko odločneje, a se je vse skupaj kaj hitro končalo z novo izključitvijo za Mubija. Železarji se niso pustili dosti prositi in so po hitrem postopku 41 sekund kasneje dosegli powerplay gol – po podajah Brgleza in Svetine je od daleč zadel Nejc BRUS. Visoko jeseniško vodstvo je intenzivnost dogajanja na ledeni ploskvi precej zmanjšalo. še naprej so bili nekoliko nevarnejši Jeseničani, nič pa se v rezultatskem smislu ni spremenilo do 50. minute, ko je Žigo KOGOVŠKA premagal Sever. Slabe pol minute kasneje je bil zaradi spotikanja izključen Sodja, a je igra ob igralcu manj minila brez večjih pretresov. pravzaprav enako lahko zapišemo za ves preostali del tekme. Zadnjih osem minut tekme je kakih 150 gledalcev videlo še nekaj zanimivih situacij na obeh straneh, tekma pa se je ob koncu končala s prepričljivo zmago Jesenic, ki tako še naprej zasedajo mesta pri vrhu lestvice lige EBJL.